Військо
Військовим на лікуванні видаватимуть «Пакунок пораненого»: що до нього ввійде
Цьогоріч військові ЗСУ під час госпіталізації отримуватимуть «Пакунок пораненого», до якого загалом увійде 30 речей. Набір видаватимуть після початку надання медичної допомоги у стабілізаційному пункті або стаціонарному закладі.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Що видаватимуть військовим
Як вказують у міністерстві, набір розробили з урахуванням ситуацій, у яких можуть опинитися поранені військові. Також речі для захисниць відрізнятимуться від чоловічих відповідно до потреб.
Набори міститимуть:
- засоби гігієни;
- спеціальний посуд для їжі та води;
- адаптивний одяг.
Читайте також: В Україні військовому вперше встановили стимулятор спинного мозку для боротьби з болем
«Ми працюємо над спрощенням надання медичної допомоги військовим. Новий одяг не потрібно знімати — достатньо відстебнути спеціальні застібки для швидкого доступу до місця поранення. Це значно пришвидшує медичні маніпуляції та допомагає зберегти дорогоцінний час, який може врятувати життя. Турбота про наших захисників — наш обов’язок і пріоритет», — зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.
У відомстві додали, що адаптивний одяг тестували у жовтні 2024 року на Запорізькому напрямку. Тепер Кабінет міністрів України має ухвалити постанову, яка дозволить запустити проєкт із «Пакунком пораненого».
Раніше ми писали, що Міноборони впроваджує адаптивний одяг для військових на реабілітації та лікуванні.
Фото: сайт Міноборони
Військо
Про новий пакет допомоги оголосили під час роботи на базі «Рамштайн». Міністр оборони України Рустем Умєров обговорив із міністром оборони Норвегії Бйорном Арільдом Грамом основні напрямки використання траншу.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Напрямки співпраці
- Норвегія посилюватиме систему української ППО.
- Норвезька сторона продовжуватиме інвестувати в оборонно-промисловий комплекс України та спільні проєкти, зокрема у виробництво боєприпасів.
- Україна та Норвегія обговорили новий механізм співпраці — «норвезьку модель», яка доповнюватиме «данську модель».
Читайте також: Сили безпілотних систем уразили 54 тисячі цілей за грудень
«Наші домовленості з Норвегією виведуть співпрацю на новий рівень. Норвегія — одна з країн, яка допомагає не лише на полі бою, але й сприяє об’єднанню європейських країн задля підтримки нашої держави», — зазначив міністр оборони України Рустем Умєров.
Нагадаємо, що український пілот F-16 вперше в історії збив шість крилатих ракет за один виліт.
Фото обкладинки: Unsplash
Коментарі