Суспільство
Вівчар із Донеччини пройшов 50 км, щоб врятувати свою отару (ВІДЕО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Вівчар Володимир Альохін вивів з-під обстрілів 400 овець. Далі ця отара проїхала всю країну – з Донеччини аж до Волині.
Про дружбу двох вівчарів, які об’єднали своїх овець в одну отару і тепер господарюють разом, розповідає ШоТам.
Вівчар із Павлівки, що на Донеччині, знайшов прихисток на Волині. Допомогу запропонував волинський фермер Василь Мельник.
«Розповів про свою ситуацію, Василь одразу сказав: «Їдь сюди! Якось утримаємось удвох!», — каже вівчар із Донеччини Володимир Альохін.
Дивіться відео: Як фермерство стало реабілітацією для ветерана АТО
«Я кажу: – Володя, приїжджай сюди. І тут уже будемо спільну мову знаходити. Спільно пасти, розвиватися і спільно жити», — розповідає вівчар із Волині Василь Мельник.
Обидва вівчарі розводять овець гіссарської породи. Тож два господарі миттю знайшли спільну мову. Кажуть, жодних мовних бар’єрів не виникало.
«Хоч він говорить російською, я – українською, у нас розмови не виникало ніякої: – Чи ти мене розумієш? Не було нічого такого з ним. Отак ми з ним об’єдналися», — згадує вівчар із Волині Василь Мельник.
«А тут хоч-не-хоч – саме собою виходить, я сам того не помічаючи, розмовляю українською мовою», — каже Володимир Альохін, вівчар з Донеччини.
Нині вівчар із Донеччини та вівчар з Волині об’єднали свої отари. Спільну отару на 700 овець допомагають пасти Люся та Рошен.
Читайте також: «Ми відчайдухи, у нас немає страху». Як це – бути волонтером в окупованій Новій Каховці
Це собаки-пастухи породи бордер-колі. Їх Володимир також врятував із Донеччини. Поки Василь займається лікуванням сина, Володимир господарює за двох.
«У Васі практично не вистачає часу займатися цим. Тут уже неясно, хто кому більше допомагає, але Васю я не залишу. Ніколи», — впевнений вівчар із Донеччини Володимир Альохін.
Нагадаємо, британський фермер проїхав понад 1000 миль, щоб віддати Land Rover і ліки для українців.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Берліні 31 березня у тестовому режимі запрацює центр з оформлення документів, де українці, які перебувають за кордоном, зможуть оформити паспортні документи.
Про це йдеться у повідомленні центру обслуговування громадян «Паспортний сервіс».
Зазначається, що Центр запрацює 31 березня за адресою: Am Treptower Park 14, 12435 Berlin, поверх 2.
Режим роботи центру буде тестовим. У цей період відвідувачів обслуговуватимуть із понеділка до суботи з 9:00 до 18:00 за «живою» чергою.
Про повноцінний запуск роботи центру обіцяють повідомити на офіційних ресурсах державного підприємства «Документ».
Нині оформити паспортні документи чи обміняти водійське посвідчення українці можуть у центрах обслуговування у Туреччині (Стамбул), Чехії (Прага), Словаччині (Братислава) та Польщі (Варшава, Краків, Гданськ, Вроцлав).
Читайте також: Олександра Екстер? Хіба це не російська художниця? Час дізнатися більше про амазонку українського авангарду (ТЕСТ)
За даними Євростату, минулого року країни ЄС надали тимчасовий захист понад 4,3 млн людей з України, які тікали від російської агресії.
Нагадаємо, у Мінреінтеграції назвали перелік країн, де українці можуть оформити ID-картки за кордоном.
Раніше ми повідомляли, що український паспорт піднявся у рейтингу Henley Passport Index.
Фото: pasport.org.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Мобільні вогневі групи штурмової бригади «Червона Калина» отримали координати та відпрацювали по наземних цілях окупантів.
Відео опублікували на фейсбук-сторінці Західного територіального управління Національної гвардії України.
Як зазначають бійці екіпажу вогневої групи, вони працюють як по наземних так і по повітряних цілях.
Мобільність дозволяє швидко переміщатись майже на самому нулі, швидко розгортатись та відпрацьовувати по цілях. Окрім того, вони постійно здійснюють прикриття піхоти.
За кілька місяців бійцям цієї групи вдалось знищити три безпілотники та наземні цілі противника.
Читайте також: «Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор
Про бригаду
Бригада оперативного призначення «Червона Калина», створена на базі 8-го полку оперативного призначення ім. Івана Богуна, також відомий як Калинівський. У 2014 підрозділ запобіг створенню псевдореспубліки «ХНР». Тоді спецпризначенці підрозділу провели блискучу спецоперацію: звільнили Харківську ОДА і знешкодили сепаратистів без єдиного пострілу.
Нагадаємо, під Бахмутом ЗСУ одним пострілом знищили склад БК та техніку окупантів.
Також ми розповідали, як батальйон «Дике поле» підірвав склад боєприпасів російських окупантів.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Оксана Макарова почала шити військове спорядження для чоловіка на фронт. А згодом жінка відкрила цілий швейний цех, де виготовляють бронежилети для наших захисників. Як їй це вдалося, розповідає ШоТам.
Вона почала шити спорядження для свого чоловіка — захисника Маріуполя. А тепер пошиті нею бронежилети захищають тисячі хлопців у ЗСУ.
Оксана Макарова з чоловіком та 2-річним сином жили неподалік від Драмтеатру в Маріуполі. 24 лютого її чоловік пішов захищати місто.
Оксана з дитиною більше двох тижнів пересиджувала обстріли вдома. Та коли від сильних вибухів повилітали вікна, вирішила втікати з міста.
«Центр уже був… Видно, що його рівняють із землею, там були такі ями на дорогах… Машини вже не їздили, люди вже по місту не ходили. Просто прилітали авіабомби, і були просто 3 секунди, коли ти можеш там проїхати, пробігти з якогось одного місця в більш… Там, де менше обстрілюють», — Оксана Макарова, засновниця швейного цеху TETRAPOD.
Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк
Щойно родина виїхала, квартиру тут же зайняли росіяни.
«Військові російські, якщо їх так можна назвати, заходили, все там розламали, подіставали, повикидали, щось позабирали, навіть чоловіка весь одяг вони забрали, навіть зимові чоботи. Квартира вигоріла, і те, що залишилось у ній, все викинуто у вікна, просто зачищено. Тобто не лишилось жодної фотографії, ніякої згадки про дім», — Оксана Макарова, засновниця швейного цеху TETRAPOD.
Оксана з Тимурчиком знайшли прихисток у селі Милуші біля Луцька. Не впасти духом допоміг чоловік, якому потрібно було нове спорядження на весну.
Раніше Оксана вже шила йому сумки та ремені, тож вирішила зробити це самостійно. Жінка не мала з собою швейної машинки, але допоміг Український ветеранський фонд.
Сім’я подала заявку на конкурсну програму з фінансування бізнесу для ветеранів.
«Перша машинка в мене з’явилась саме завдяки програмі ВАРТО. І я почала відшивати спорядження»,— Оксана Макарова, засновниця швейного цеху TETRAPOD.
До Оксани стали звертатися дружини інших захисників з проханнями про спорядження. Замовлень більшало, і жінка відкрила швейний цех у Луцьку.
Ми відшиваємо плитоноски чоловічі й жіночі, каремати, РПСи, повністю їх комплектуємо. У нас є дощовики, є баули, — Оксана Макарова, засновниця швейного цеху TETRAPOD.
Частину спорядження Оксана віддає безкоштовно, а частину продає нижче ринкової ціни.
«Це останні наші вироби, дуже ними пишаємось. Це медичний рюкзак. Дуже зручна штука. Ми розмовляли з хлопцями, які ним користуються, вони нам вносили всі правки необхідні, робили так, як їм зручно», — Оксана Макарова, засновниця швейного цеху TETRAPOD.
Оксана піклуватиметься про захисників до самої Перемоги і мріє знову побачити Маріуполь.
У планах — повернутися в Маріуполь. Дуже хочеться додому. Дуже сумуємо. І так і буде обов’язково — ми повернемось, я не сумніваюсь, що цей день настане, я навіть не уявляю, в якому я буду стані, але я думаю, я буду дуже щасливою!, — Оксана Макарова, засновниця швейного цеху TETRAPOD.
Нагадаємо, ветеран виграв грант і запустив першу в Україні приватну школу професійних саперів.
Також ШоТам розповідав, як українська компанія BERLOGA виготовляє тенти і пончо для ЗСУ.