Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Вінничанин на 3D-принтері виготовляє бліндажні ліхтарі для захисників (ВІДЕО)

Опубліковано

Вінничанин Руслан Мельник на 3D-принтері виготовляє бліндажні ліхтарі для наших захисників, пише vn.20minut.ua.

Руслан придбав свій 3D принтер ще на початку пандемії й друкував на ньому підставки для телефонів. Тепер же вирішив виготовляти на ньому «Світлячки», або як їх врешті назвали українські військові — бліндажні ліхтарі.

Майстерню облаштував прямо на балконі квартири. Придбав 3D пластик, літій-іонних акумуляторів, неодимові магніти, модулі зарядки для type c та micro usb, й почав майстрували.

Корпуси для ліхтариків винахідник друкує на 3D принтері. У роботі також використовує деякі деталі з перегорілих LED-лампочок. У кожному «Світлячку» по чотири світлодіоди, що живляться від акумулятора. Заряджається пристрій за допомогою USB: від розетки, повербанка тощо.

Читайте також: Як змінилась українська ІТ-сфера під час війни: досвід релокації харківської компанії AltexSoft

За словами Руслана, пристрій може безперебійно працювати близько семи годин, а заряджається близько двох годин. Кожен ліхтар вінничанина має магніт, щоб його можна було чіпляти до будь-якої металевої поверхні. Нерідко військові забивають цвях на стелі бліндажа й вже до нього прикріплюють «Світлячка».

«Уперше я зробив такі ліхтарі для себе, щоб користуватися ними на нічній риболовлі, а вже після повномасштабного наступу почав виготовляти їх і для ЗСУ. Це нескладна у виготовлені річ, однак вона дуже потрібна у бліндажах. Двох таких з головою вистачить, щоб освітити весь бліндаж», — розповідає Руслан Мельник.

Необхідні для виготовлення матеріали вінничанин спочатку закуповував лише за власні кошти. Пізніше почали підтримувати знайомі волонтери або підприємці, які могли, наприклад, знаходити й передавати йому перегорілі LED-лампочки.

За весь час Руслан зробив близько 300 таких ліхтарів. Він хоче знайти приміщення під нову майстерню.

Руслан каже, що має навіть кількох знайомих, які зголосилися приєднатися до корисної справи, якщо з’являться місця для роботи.

«Можливо мої ліхтарі не такі гарні як на заводах, але мені точно за них не соромно. Хлопцям з дівчатами світло, комфортно, а значить своє призначення вони виконують добре», — каже Руслан.

Ініціативу Руслана Мельника можуть підтримати усі охочі. Для цього йому можна передати 3D пластик, літій-іонні акумулятори з потужністю не нижчою за 2300 мА/год, неодимові магніти, модулі зарядки для type c та micro usb.

Нагадаємо, на Полтавщині волонтер виготовляє для укриттів бандеролавки та петлюростоли.

Також у Луцьку волонтер на «кавових лотах» з відомими людьми зібрав 2 млн грн для ЗСУ.

Фото: vn.20minut.ua.

Суспільство

В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

Опубліковано

Головне управління розвідки Міноборони назвало втрати російської армії внаслідок удару по військовому аеродрому в Джанкої.

Про це повідомляє ГУР МО

17 квітня 2024 року внаслідок успішної операції Збройних Сил України на військовому аеродромі міста Джанкой у тимчасово окупованому Криму знищено або критично пошкоджено:

  • 4 пускові установки ЗРК С-400;
  • 3 радіолокаційні станції;
  • пункт управління засобами ППО;
  • апаратура спостереження за повітряним простором “Фундамент-М”.

Кількість уражених або знищених об’єктів авіації ворога та чисельність втрат серед особового складу російської окупаційної армії уточнюється.

Читати також: “Ми були рекрутами”: в Україні вийде фільм про 3ОШБ

Про Головне Управління Розвідки

Головне управління розвідки Міністерства оборони – орган воєнної розвідки. Головна мета установи – здобуття та аналіз інформації про військовий потенціал інших країн та загрози військового характеру. За оцінками експертів ГУР МО входить до десятки найефективніших розвідок світу. Слабкою стороною ГУР є застаріла технічна база та низький рівень соціального забезпечення співробітників.

ГУР МО хоч і входить до складу Міністерства оборони, проте фінансується окремим рядком у державному бюджеті і підпорядковане безпосередньо Президенту України. Співробітники ГУР МО діють в інших країнах світу зазвичай під видом аташе дипломатичних представництв.

Нагадаємо, що в Україні запустили гру з кібергігієни: які правила безпеки.

Фото: ГУР МО

Читати далі

Суспільство

“Ми були рекрутами”: в Україні вийде фільм про 3ОШБ

Опубліковано

2 травня відбудеться офіційна премʼєра документального фільму “Ми були рекрутами”, знятий режисером Любомиром Левицьким. Фільм розповідає історії бійців Третьої окремої штурмової бригади.

Про це повідомляють на Youtube-каналі B&H Film Distribution Company.

Опис фільму

Фільм розповідає про 19-річного військовослужбовця з позивним “Журналіст”, який приєднався до ЗСУ з метою документування історій бійців Третьої окремої штурмової бригади.

Головний герой розкриває життєві історії восьми воїнів, відображаючи їх не лише як військовослужбовців, але й як звичайних людей зі своїми мріями про сім’ю та мирне майбутнє. У фільмі показані реальні військовослужбовці Третьої окремої штурмової бригади, такі як Тоха, Хата, Схід, Дацик, Істок, Хельга, Док та Хмурий.

Читати також: Фільм “20 днів в Маріуполі” показали в Європарламенті

Про режисера

Любомир Левицький – відомий український кінорежисер, сценарист, продюсер та спікер. Він зняв такі фільми, як “Штольня”, “Тіні незабутих предків”, “Скажене весілля 3”, “#SelfieParty”. У 2023 році Левицький представив документальний фільм “Йди за мною”, який розповідає про військову рятувальну операцію з використанням дронів у місті Ізюм літом 2022 року.

Нагадаємо, що в Дніпрі пройде другий фестиваль релокованих бізнесів.

Також ми повідомляли, що рятувальники показали, як виглядає Піп Іван.

Фото: афіша фільму

Читати далі

Суспільство

Фільм “20 днів в Маріуполі” показали в Європарламенті

Опубліковано

Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук взяла участь у відкритті показу фільму. Посадовиця подякувала депутатам Європарламенту і зокрема депутатці Сандрі Калнієт за внесок в організацію цього заходу.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

“Кадри, які ми зараз побачимо, є задокументованим свідченням звірств російських окупантів”, – відзначила Віцепрем’єрка перед показом фільму.

Повідомляється, що Ірина Верещук висловила слова підтримки режисеру Мстиславу Чернову і всій знімальній групі, яка, ризикуючи життям, фільмувала страшні злочини росіян в українському Маріуполі.

Читати також: На Вінниччині створили модульні будинки для ВПО з інвалідністю

“Картина показує початок повномасштабного вторгнення росії у 2022 році. Але війна продовжується. Від російських ракетних обстрілів і сьогодні гинуть люди”, – підкреслює Ірина Верещук.

Вона подякувала Європейському Союзу і всім партнерам України за військову, фінансову та гуманітарну підтримку, а також країнам, які прихистили українських громадян.

Нагадаємо, що 11 березня 2024 року український фільм “20 днів у Маріуполі” здобув премію «Оскар» як найкраща документальна стрічка.

Також ми повідомляли, що в Торонто з’явиться новий магазин українських товарів.

Нагадаємо, що Консульство України в Лондоні внесло зміни щодо видачі паспортів для ВПО: що варто знати.

Фото: Мінреінтеграції

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: