Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Вінничанка відреставрувала хату прабабусі і створила музей (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Олена Присяжнюк із Крижополя на Вінниччині переїхала до села, де минуло її дитинство, та привела до ладу родинну оселю. Як це їй вдалося зробити, розповідає ШоТам.

Олена Присяжнюк мала маленьку мрію – купити хату в селі. А потім згадала, що в Жабокричі стоїть пусткою будинок прабабусі, тож вирішила привести його до ладу.

Упродовж року разом із рідними вона відновлювала хату, а в процесі захопилася культурою своїх предків.

Відновила елементи традиційного інтер’єру

У будиночку знайшла унікальні сорочки, рушники та постільну білизну. Також у хаті збереглися елементи традиційного інтер’єру, який Олена теж відновила.

«Тут зібрані абсолютно різні наволочки. Деякі вишивала моя прабабуся, деякі — її сестра рідна, вона ще жива, слава Богу, їй 90 років. Деякі — моя бабуся», — розповідає Олена Присяжнюк.

У колекції Олени — пів сотні крижопільських сорочок. А також понад сотня вишитих рушників. Серед них є й такі, які вишивали та дарували прабабусі на день народження. У ті часи писали, як уміли. Головне – з душею.

Читайте такожЧикаленко? Ратушний? Це хто взагалі? Час дізнатися, на честь кого перейменували вулиці Києва (ТЕСТ)

«Усі думали, що найкращий подарунок – це вишивка, зроблена своїми руками. І туди вкладали якусь конкретну емоцію», — каже Олена Присяжнюк.

А ще є сорочка вишита в 1935 році. І ніхто досі не розгадав, що в ній зашифрували. Олена веде відеоблог, у якому розповідає про родинні традиції. Вона закликає цінувати старовинні речі, реставрувати їх і не дозволяти нищити нашу культуру.

Нагадаємо, колишній контррозвідник СБУ створює унікальні вишиванки, що підкорили світ.

Також ШоТам розповідав, як переселенці перетворили хату-мазанку на сучасне житло.

Суспільство

«Укргідроенерго» планує побудувати найбільший у Європі енергонакопичувач на українських ГЕС

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

«Укргідроенерго» у 2024 році планує розпочати будівництво системи накопичування електроенергії energy storage, а також сонячних електростанцій на українських гідроелектростанціях (ГЕС).

Про це повідомив генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота в інтерв’ю DW.

«Плануємо побудувати найбільший у Європі “energy storage”. Зважаючи на безпекові питання, він вже буде захищений і для цього ми корегуємо проєкт. Бо ж після російських ракетних обстрілів ми розуміємо: все, що було на поверхні, тепер має бути під землею», – зауважив Ігор Сирота.

Він також додав, що «Укргідроенерго» узгодила зі Світовим банком план реалізації проєкту і до кінця 2023 року буде завершена розробка техніко-економічного обґрунтування, проєктне рішення будівництва “energy storage” та будуть проведені необхідні закупівлі.

Читайте також: «Один тренінг з такмеду не навчить вас рятувати життя. А декілька – можуть», – начмед «Госпітальєрів» Дмитро Андрощук.

Ігор Сирота розповів, що проєкт передбачає встановлення систем накопичення електроенергії обсягом 212 МВт для розширення можливостей «Укргідроенерго» щодо надання допоміжних послуг з регулювання та відновлення частоти, а також сонячних станцій обсягом 63,9 МВт як додаткового джерела власних потреб ГЕС і для зарядження систем накопичення електроенергії.

«Це своєрідний промисловий акумулятор, де можна буде накопичувати енергію, коли її багато, та використовувати її в періоди дефіциту», – додав він.

Нагадаємо, державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» підписав меморандум із турецькою компанією Karpowership про використання плавучих ТЕС Турецька потужністю 500 МВт в інтересах України.

Також ми розповідали, що вінничанин Іван Верещак змайстрував власну гідроелектростанцію на річці Вінничка у разі повного вимкнення світла.

Фото: facebook.com/Ukrhydroenergo

Читати далі

Суспільство

Україна та Британія підписали історичну угоду про цифрову торгівлю

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Україна та Велика Британія 20 березня підписали угоду про цифрову торгівлю, яка має зміцнити торговельні та інвестиційні відносини між державами.

Про це повідомляється на урядовому сайті Великої Британії.

Зазначається, що угоду підписали британська міністерка бізнесу та торгівлі Кемі Баденох та українська міністерка економіки й перша віцепрем’єр-міністерка Юлія Свириденко.

Читайте також: Навіщо продавати державні порти? А заводи? Хіба це не зрада? 15 наївних питань про приватизацію. Відповідає ФДМУ.

Угода передбачає співпрацю одразу у кількох сферах, зокрема: 

  • незастосування мит (але свободу оподаткування) у цифровій торгівлі;
  • підтримку загальної законодавчої рамки для електронних транзакцій;
  • укладення контрактів електронним способом;
  • безпаперову торгівлю;
  • захист персональної інформації тощо.
Фото: kmu.gov.ua

За словами Юлії Свириденко, угода про цифрову торгівлю свідчить про те, що українські ІТ-компанії, які працюють в Україні, мають попит в усьому світі – попри війну.

«Угода про цифрову торгівлю між Україною та Великою Британією закріпила основні свободи торгівлі цифровими товарами та послугами. Україна вважає, що відкрита та вільна структура цифрової економіки – це найкраща інвестиція у розвиток, орієнтований на майбутнє», – сказала Свириденко.

Нагадаємо, Велика Британія виділить 2,3 млрд фунтів стерлінгів на допомогу Україні у 2023 році.

Крім того, Україна отримає від Великої Британії вдвічі більше танків Challenger 2, аніж було обіцяно спочатку. Йдеться про майже 30 одиниць бронемашин.

Фото: pixabay.com

Читати далі

Суспільство

Сили ППО збили російський безпілотник поблизу Києва

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Сили протиповітряної оборони ЗСУ збили російський безпілотник неподалік Києва.

Про це повідомив очільник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.

За його словами, ворожий БПЛА було знищено на півночі області.

«Під час крайньої повітряної тривоги в повітряному просторі північніше Києва був виявлений ворожий об’єкт типу БПЛА. Силами і засобами ППО ціль була знищена. В черговий раз дякуємо нашій протиповітряній обороні», – зазначив Сергій Попко.

Він також закликав містян не нехтувати сигналами повітряної тривоги та прямувати до найближчого укриття одразу після повідомлення про ймовірну загрозу.

Як допомогти ППО збивати російські ракети

Допомогти протиповітряній обороні знищили крилаті ракети чи дрони-камікадзе росіян – просто. Для цього команда одеських програмістів створила унікальний застосунок «єППО». За словами розробників ворожі ракети часто летять настільки низько що радари просто не можуть їх розпізнати. І саме тут можуть допомогти звичайні українці.

Для цього достатньо дістати смартфон вказати напрям руху цілі – і вже за кілька секунд ця інформація буде на моніторі бійців ППО. Застосунок вже продемонстрував свою ефективність: завдяки повідомленням мешканців півдня українські воїни приземлили російські «Калібри» та безпілотники. Детальніше читайте в матеріалі ШоТам.

Нагадаємо, на Луганщині прикордонники «приземлили» ворожий дрон DJI Mavic 2 Enterprise з тепловізійною камерою.

Також ми розповідали, як у Бахмуті на Донеччині Сили оборони України виявили і знищили розрахунок гранатомета окупантів.

Фото: з відкритих джерел.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Один тренінг з такмеду не навчить вас рятувати життя. А декілька – можуть», – начмед «Госпітальєрів» Дмитро Андрощук

Дев’ять років тому він одним із перших почав рятувати поранених на Майдані студентів. Там він...

Суспільство6 днів тому

«Години крові, болю та єднання». Як це – рятувати людей зі зруйнованого ракетним ударом будинку. Історія Антона Зіміна з Дніпра

Антон Зімін – один із багатьох дніпрян, які 14 січня відклали всі справи та прибігли...

Суспільство1 тиждень тому

«Відкривайте, Карпати приїхали». Як об’єднати локальних виробників? Досвід крафтової мануфактури To Ta Torba

«To Ta Torbа» – сімейна мануфактура з Карпат, яка об’єднала десятки місцевих виробників та перетворила...

Суспільство2 тижні тому

Не «село», а простір для можливостей. Як змінити громаду своїми руками? Три приклади з Бобрицької ТГ на Черкащині

Як змінити громаду під час війни? Просто почати діяти. Мешканці Бобрицької ТГ Черкаської області реалізували...