Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Відпочинок з наметом: п’ять українських брендів, які не підведуть

Опубліковано

Кажуть, хороше спорядження – це 50% вдалої мандрівки. Нащо вам ті орендовані намети, про які завжди обіцяють, ніби вони від холоду-дощу-морозу вбережуть? А потім ви просинаєтеся вранці з мокрими ногами і краплями дощу на лобі – яким чином вони опинились по цей бік намету?

А от якщо купувати українське, може статись що воно – овва! – не поступається закордонним брендам за якістю усього цього outdoor-приладдя. Ми знайшли п’ять брендів, котрим можна довірити свій відпочинок на природі. 

Terra Incognita 

Фото з сайту

Певно, найвідоміший серед туристів бренд. Щоправда, на сьогодні виробничі потужності бренду Terra Incognita знаходяться у Китаї. Але співвідношення “ціна-якість” змушує трохи лояльніше ставитись до цього факту. 

Їх намети бюджетні і якісні, є категорії як для початківців – котрі вибираються в гори один раз на рік – так і для бувалих мандрівників, яких хлібом не годуй – дай заночувати на карпатських верховинах у двадцятиградусний мороз. 

Сайт:  terraincognita.ua

Вартість двомісних наметів – від 2419 гривень

Вартість тримісних наметів – від 3388 гривень

Вартість чотиримісних наметів – від 3998 гривень

Red Point

Фото з сайту

Бренд Red Point з’явився на 7 років пізніше за Terra Incognita – у 2012 році. А проте їх спорядження для альпінізму та туризму чи не найзатребуваніше серед більш-менш професійних мандрівників, аніж конкурентів. 

Основні напрямки виробництва – наплічники, намети та спальники. Вони слідкують за стильним виглядом своїх продуктів, а розробка та тестування їх спорядження проходить під наглядом провідних спеціалістів.

Але і вони грішать тим,що перенесли виробництво до Китаю.

Сайт: redpoint.ua

Вартість двомісних наметів – від 5 604 гривень.

Вартість тримісних наметів – від 5 900 гривень.

Вартість чотиримісних наметів – від 10 240 гривень.

MOUSSON

Фото з сайту

Бренд займається виробленням не тільки туристичних наметів та спальних мішків, але і лінійкою товарів для барбекю та навіть садовими гойдалками. Словом, серйозно націлились на те, аби облаштувати з комфортом ваше дозвілля. Ціни на намети демократичні, а моделі підійдуть і для гірських мандрів, і для відпочинку за містом, і для усіляких літніх джазфестів. 

Сайт: https://mousson.ua/

Вартість двомісних наметів – від 2 331 грн

Вартість тримісних наметів – від 2 775 грн

Вартість чотиримісних наметів – від 3 861 грн

Тurbat

Фото з сайту

І знову Китай привертає увагу українських підприємців своїми виробничими потужностями. Український бренд наплічників та туристичного одягу Тurbat знаний більше туристичними наплічниками та термобілизною і флісовим одягом. 

Їх намети теж ніби непогані,але от модельний ряд біднуватий: по одній моделі на двомісний і тримісний намети – а вигляд повністю ідентичний, хоча й розроблений “мандрівниками для мандрівників, із особливою увагою до дрібниць”.

Сайт: turbat.info

Вартість двомісних наметів –  від 3995 грн

Вартість тримісних наметів – від 4995 грн

Travel-Extreme

Фото з сайту propohody.com

Компанія Travel-Extreme на ринку з 1995 року і пропонує широкий асортимент товарів для туризму, активного відпочинку та альпіністське спорядження власного виробництва. На сайті можна отримати консультацію та рекомендації щодо вибору спорядження.

Правда, вибір наметів у них біднуватий: на сайті нам вдалося знайти всього два двомісні намети – абсолютно однакових за зовнішнім виглядом з ціновою різницею в 1000 гривень. Легкі, але надійні, треба сказати. Такі можуть підійти любителям трекінгу та велотуризму.

Сайт: travel-extreme.com.ua 

Двомісні – 2615 та 2401 грн

Економіка і бізнес

Навколо — вибухи, а вдома — весна: подружжя з Сумщини вирощує тюльпани на другому поверсі будинку

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю від редакції ШоТам з проєкту «Куркулятор» про українські бізнеси
Чому ми його робимо? Більше
Українські крафтярі — неймовірні. Ці бізнеси дивують своєю незвичністю і мотивують діяти.
Крафтовий бізнес
Чому ми його робимо?

Читайте про сучасних підприємців, що впроваджують свої ідеї попри війну.

Коли втрачаєш роботу під час війни, а навколо — вибухи, сирени й постійна тривога, то легко опустити руки. Але подружжя Губарів обрало інше — вони почали вирощувати квіти.

У Глухові, що за десять кілометрів від кордону з росією, Лариса й Ігор Губарі на другому поверсі будинку облаштували теплицю. Їхній тюльпановий бізнес — це не лише про красу, а й про віру в те, що життя має продовжуватись.

ШоТам дізнався, як любов до квітів стала порятунком у час війни.

Лариса Губар

засновниця тюльпанового бізнесу «Флора від Лори»

Усе почалося з букета на 8 березня

Моє життя завжди було пов’язане з творчістю. У свій час я була ведучою на заходах, тоді хореографкою. Уже 16 років є майстринею манікюру. Тоді мало хто вмів гарно малювати дизайни, через це до мене йшли багато людей. Мій батько був художником, і мені це теж легко давалося. 

Згодом я ще й вирішила стати весільною декораторкою — скоро буде 10 років, як із чоловіком почали цим займатися. Ми перші зайняли цю нішу в місті. Коли стало менше весіль через коронавірус, а пізніше — через повномасштабне вторгнення (тоді замовлень зовсім не було), мені все одно хотілося працювати з квітами. 

Лариса Губар у своїй тюльпановій теплиці. Фото надала Лариса

Якраз три роки тому діти мені подарували на 8 березня великий букет тюльпанів. Я його сфотографувала й почала шукати, який це сорт, бо раніше такого не бачила. Виявилось, це Columbus, — такий піоновидний тюльпан. Під фото одразу був опис, як його вирощувати. Коли прочитала про вирощування тюльпанів, мені воно саме відгукнулося — наче послання, що це моє, і треба цим займатися. 

Чоловік спочатку вагався, адже потрібно починати новий бізнес і вкладати туди гроші під час війни.

Але я все одно шукала, де купити цибулини. Думала посадити 2 тисячі, але, порадившись з оптовиком, зрозуміла, що можна більше. Я замовила більше 6 тисяч цибулин 12 сортів тюльпанів і знову запропонувала чоловікові ідею з бізнесом. Він мене підтримав — діватись було нікуди, бо я вже замовила цибулини. 

Думали, що вже нічого не вийде

Ми вирішили садити квіти в літній кухні, але спершу потрібно було підготувати приміщення й усе необхідне для вирощування. Їздили копати торф на болотах — раніше в нас були гарні торф’яники ближче, але там усе заміновано.

Чоловік косив кропиву на болотах, ми в рукавицях висмикували коріння й копали на глибину десь 50–70 см. Наша машинка 5-6 разів їздила туди-сюди, щоб завантажити всі мішки. Таким чином наносили собі хорошого ґрунту. 

Подружжя Губарів разом розвивають свій бізнес. Фото надала героїня 

Далі робили суміш ґрунт + річковий пісок. Другий інгредієнт замовляли з Києва, бо там був такий, як нам треба. Це вийшло дорого, тому що сама доставка удвічі дорожча, ніж той пісок. 

Якраз у цей час померла свекруха, і ми взагалі вже не думали про тюльпани. Після цього ще й чоловік сильно захворів. Тому садили квіти не в кінці жовтня чи на початку листопада, а 16 грудня. 

Я боялася, що вони не встигнуть вирости. Але все вийшло — корінці пустилися й добре все вкорінилося. Уже третій рік вирощуємо тюльпани та продаємо через соцмережі як «Флора від Лори».

Головне — не проґавити шанс

Перший раз замовляла цибулини з західної частини України. Та потім дивилася виставки тюльпанів, одна з яких проходила в Нідерландах, і там дівчина розповідала про тюльпани трьома мовами. Мені стало цікаво, чи вона з України, — я знайшла її у фейсбуці й виявилося, що вона з мого міста. 

Я вірю, що Бог чи Всесвіт дає шанс і скеровує людину. Так повинно було статись, щоб саме я на неї вийшла. Їхня фірма з Нідерландів не хотіла брати нових покупців. Я її вмовила, але мінімальне замовлення мало бути великим, і мені потрібно було думати, як збути решту цибулин, які не зможу посадити. Ще було одне «але» — самостійно знайти перевізника та розмитнити товар. 

Як ділова жінка, яка в молодості пропрацювала майже 15 років на ринку, я зіштовхувалася з багатьма випадками й часто їздила за кордон. Сказала їй, що впораюсь і з цим. 

Ми з чоловіком переживали, що не зможемо продати квіти. Коли все вже привезли додому, виявилося, що в інших постачальників не вистачає цибулини. Так вийшло, що в мене якраз були ті сорти, які вони шукали. Я собі залишила на вирощування тюльпани, а зайві продала.

Квітами себе заспокоюю від обстрілів

Ми зробили тюльпанову теплицю на другому поверсі нашого недобудованого будинку. Цього року почали вирощувати квіти на воді з сумішшю добрив: кожні три дні треба міняти цю речовину й шість літрів з ящика зливати та наново заливати. Це дуже тяжка праця, тому що ящиків близько 70, і все треба робити вручну. В теплиці ще немає гарячої води, тому я кип’ячу воду внизу, розбавляю її, ношу відра нагору й поливаю все. 

Тюльпанова теплиця на другому поверсі будинку подружжя Губарів. Фото: Лариса Губар 

Тюльпани — ніжні квіти, і в їхньому вирощуванні багато нюансів. Наприклад, важливо вимірювати кількість солей у воді, бо якщо переборщити, то добриво буде обпалювати корінці, і цибулинка пропаде. А якщо не додати добрив, квітка буде маленька. 

Також для тюльпанів повинно бути світло, як у природі: у цей час навесні десь о 6 ранку починає світати й уже десь о 18 темніє. Якщо світла не вистачатиме, тюльпанчики покрутяться. 

У нас цілодобово працюють три вентилятори з трьох боків, аби не було застою повітря. Ми одразу купили інвертор, бо під час відключення світла квіти б не вижили.

Крім цього, опалюємо будинок дровами, щоб постійно підтримувати потрібну температуру. Одного разу не ввімкнули другий камін, і стовбур тюльпана від перепадів температури пересох. 

Ігор Губар працює в теплиці. Фото надала героїня

Незважаючи на всі нюанси, тюльпановий бізнес — це про задоволення. Ми живемо на краю міста, за нами одразу поля, а тоді села й уже росія. У нас постійно гучно від обстрілів, тож квітами я себе заспокоюю. 

Квіти оточують мене цілий рік: коли закінчуються тюльпани, починаються петунії, а за ними бегонії. Я без квітів уже не можу. Кажуть, якщо ти раз спробувала купити насіння й щось виростити, то далі від цього не можеш відмовитись — отак і в мене.

Букети, які прикрашають оселю подружжя. Фото: Лариса Губар

Я вже замовила насіння інших квітів, які теж буду вирощувати на продаж у теплиці. Далі, можливо, і розсадою займуся. Мені це сподобалось, хоча раніше я була байдужа — чоловік допомагав моїй мамі обробляти землю, садив разом з нею, а моє діло було робити манікюри. А зараз можу відмовити деяким клієнтам, бо знаю, що треба підживлювати квіти. 

Не вагайтеся пробувати щось нове

Я багато разів починала нову справу й люблю ризикувати. Чоловік вже лякається, коли я кажу: «У мене є ідея». Вони з донькою відповідають: «Давай за два дні нам розкажеш, бо ми ще не готові слухати твої ідеї»

Хочу порадити людям, які бояться ризикувати, що краще зробити й шкодувати, ніж не спробувати. Коли щось зробила, і в тебе не вийшло — ти спокійна, бо спробувала. Можеш іти далі, шукати себе в чомусь іншому. Але якщо не спробуєш, тебе буде всередині крутити, мучити думка: «А що, якби я зробила, і в мене б вийшло?». Тому не вагайтеся пробувати щось нове — навіть за десять кілометрів від кордону з росією.

Читати далі

Економіка і бізнес

Японія надасть Україні 3 млрд доларів коштом російських активів

Опубліковано

Міністр фінансів України Сергій Марченко та надзвичайний і повноважний посол Японії в Україні Масаші Накаґоме 18 квітня підписали угоду щодо надання Україні близько 3 мільярдів доларів кредиту. Цю суму покриватимуть прибутки від російських активів.

Про це повідомили в Міністерстві фінансів України.

Кошти надають в межах механізму Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA) країн G7. Фінансування передбачили на 30 років, а його обслуговування та погашення здійснюватиметься коштом майбутніх прибутків від знерухомлених російських активів.

Отримані гроші спрямують на забезпечення пріоритетних бюджетних потреб, відбудову та розвиток України.

Читайте також: Канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО)

«Японія є яскравим прикладом міжнародної солідарності, ставши одним із провідних партнерів України в часи нашої боротьби за свободу та гідність.  Підписання сьогоднішньої угоди не лише сприятиме забезпеченню наших нагальних бюджетних потреб, але й стане черговим підтвердженням щирої відданості Японії спільним цінностям, які обʼєднують наші країни», — зазначив Сергій Марченко.

Міністр додав, що загальний обсяг бюджетної підтримки від Японії з 2022 року вже перевищив 8,5 мільярда доларів.

Фото: сайт Мінфіну

Нагадаємо, що ЗСУ використовують далекобійне озброєння, створене завдяки інвестиціям Литви.

Також ми писали, що Україна відкрила свій павільйон на EXPO 2025 в Японії (ФОТО).

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Економіка і бізнес

У Львові проведуть масштабний SUP DAY FORUM для підприємців: як долучитися

Опубліковано

25 квітня Львів прийматиме SUP DAY FORUM LVIV 2025 — платформу для українських підприємців, яка об’єднає понад 200 гостей та 25 провідних спікерів. Учасники обговорюватимуть стратегії розвитку бізнесу, трансформацію клієнтського досвіду, нові ринки та роль «українськості» як унікальної бізнес-цінності.

Про це повідомили організатори зі Спілки українських підприємців.

Програма форуму

Основна частина форуму відбудеться 25 квітня з 10:00 до 19:00. Програма передбачає виступи засновників і керівників провідних компаній, панельні дискусії, бізнес-кейси та інтенсивний нетворкінг.

Під час заходу виступлять такі спікери:

  • Володимир Поперешнюк («Нова пошта»);
  • Дмитро Ковальчук (Alterra Group);
  • Ростислав Вовк (Kormotech);
  • Софія Опацька (бізнес-школа УКУ);
  • Катерина Глазкова (СУП);
  • Дмитро Дубровський;
  • Мирослав Маринович;
  • Валерія Гузема (Guzema) та інші лідери українського ринку.

Увечері 24 квітня, напередодні форуму, організатори проведуть VIP-вечерю — закриту зустріч із топспікерами. Це можливість для учасників форуму поспілкуватися з лідерами думок у неформальній атмосфері, розширити ділове коло та отримати інсайти з перших вуст. Вартість квитка на вечерю — 4000 гривень.

Реєстрація на подію

Зареєструватися на SUP DAY FORUM LVIV 2025 можна за посиланням.
Контактна особа для реєстрації на VIP-вечерю — менеджерка Марія: +380 67 630 88 32.
Деталі події можна дізнатися у менеджерки Катерини за телефоном +380 95 046 97 40.

Організатором заходу виступає Спілка українських підприємців (СУП). Усі учасники, які дізналися про подію з цього анонсу, можуть скористатися промокодом SDFL25 та отримати знижку 25% на квиток.

Нагадаємо, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Спілки українських підприємців

Читати далі