Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
12888 12888

Суспільство

Відомі круїзні лайнери зайдуть в Одеський порт

Опубліковано

Одразу дві іноземні туристичні компанії підтвердили заявки на відвідування своїми суднами Одеси в 2019 році. Про це повідомляє прес-служба Одеського порту.

Зокрема, 10 травня круїзну навігацію в порту відкриє лайнер Aegean Odyssey (довжина – 145 м, пасажиромісткість – 380 чол., прапор – Мальта).

Майже через півроку, 30 жовтня, до Одеси зайде теплохід Amera (довжина – 205 м, пасажиромісткість – 800 чол., прапор – Багами). Зазначені судна перебувають під оперуванням, відповідно, грецької компанії Aegean Experience Maritime Co Ltd і німецької Phoenix Reisen.

Читайте також: На курорти Одеської області літатиме “Повітряний експрес”

“Всесвітньо відомі туристичні оператори Phoenix Reisen, Azamara, Crystal Cruises та інші знову включають Одесу в маршрути своїх круїзів із заходженням в Чорне море”, – заявив начальник адміністрації порту Ігор Ткачук.

Також вже є заявок на суднозаходження в 2020 році, три – на 2021 рік і одна – на 2022 рік.

З чим пов’язують туристичний прорив?

Ткачук стверджує, що “прориву” на туристичному напрямі сприяли, зокрема, стабілізація політичної ситуації в Україні, успіх інших судноплавних компаній, які в минулому сезоні організували для іноземних туристів серію дніпровських круїзів між Києвом і Одесою.

Читайте також: Одеса отримає 45 млн євро на будівництво надземного метро

У прес-службі також навели порівняльну характеристику відвідування Одеського порту іноземними пасажирськими лайнерами до і після анексії Росією українського Криму і початку бойових дій на Донбасі. Зокрема:

  • в 2007 році було 69 суднозаходжень
  • в 2008 – 75, в 2009 – 58
  • у 2010 році – 72
  • в 2011 – 74 суднозаходження
  • 2012 – 80 лайнерів
  • у 2013 – 106 суднозаходжень.

“У 2010-2013 роках глобальний оператор MSC Cruises реалізував пілотний проект круїзів із Одеси до Венеції. У 2013 році компанія Black&Baltic Seas cruise організувала 14 чорноморських круїзів за маршрутом Одеса-Севастополь-Феодосія-Ялта-Анапа-Сочі”, – пояснили у прес-службі, зазначивши, що згодом відзначається різке зменшення кількості заходження іноземних суден. Зокрема, в 2014 році їх було 28, у 2015 – 13, в 2016 році – 5, у 2017 – лише одне, а минулого року до Одеського порту не зайшло жодного пасажирського лайнера під іноземним прапором.

Читайте також: Французький морський гігант інвестує в Одеський порт 20 млн євро

Розвиватимуть і внутрішні круїзи

І хоч після початку військових дій на Сході України, пароплави взагалі перестали заходити у Чорне море, втім, Одеський порт не припиняв інформування круїзних ліній про реальний стан речей, про безпечність перебування туристів і про вдосконалення берегової круїзної інфраструктури. Зазначимо, що 22 лютого у румунській Констанці Одеський порт пропонуватиме своє бачення організації внутрішніх круїзів на Чорному морі.

“Ця ніша на сьогодні не заповнена і ті оператори, які першими ризикнуть її зайняти, отримають хороші конкурентні переваги”, – вважає начальник адміністрації порту Ігор Ткачук.

Читайте також: Рекордна кількість туристів відвідала Одеський порт

Адміністрація порту вже оновлює інфраструктуру комплексу Одеського морського вокзалу, “щоб він у будь-який момент міг на сучасному рівні виконувати функції саме вокзалу для обслуговування каботажних і міжнародних пасажирських ліній”.

Уже реконструювали систему кондиціювання головної зали, облаштували пандуси для людей з обмеженими можливостями пересування, відремонтували туалетні кімнати, відновили роботу медпункту, відкрли кімнату матері й дитини.


Коментарі

Суспільство

Американський ковбой оселився на Сумщині: чоловік долає наслідки обстрілів та допомагає дитячим притулкам (ВІДЕО)

Опубліковано

Джон Кребтрі народився в США і зростав на фермі. Десять років тому чоловік прилетів на Сумщину через кохання до українки. Відтоді його життя докорінно змінилося: Джон присвятив себе підтримці дитячих притулків, а після повномасштабної війни став волонтером і доєднався до боротьби пліч-о-пліч з українцями.

Повне відео про Джона Кребтрі дивіться на ютуб-каналі ШоТам.

Відео: ШоТам

Історія Джона Кребтрі

Джон Кребтрі виріс на американському ранчо, доглядав за тваринами та виконував обов’язки ковбоя. У дорослому віці у вільний час захоплювався реставрацією раритетних автівок.

Фото: ютуб-канал ШоТам

Десять років тому на Сумщину його провело кохання: заради неї він поїхав зі Штатів. І хоча ті стосунки не склалися, саме в Україні Джон знайшов себе.

Читайте також: Учні початкових класів з жовтня будуть харчуватися безоплатно

Допомога українським дітям

Слідування Біблії спонукало його творити добро: чоловік почав підтримувати дитячі притулки. Діти були в захваті від зустрічі зі справжнім ковбоєм, а він ще й приїздив не з порожніми руками. Для притулків привозив гроші, продукти та речі найпершої потреби.

Фото: ютуб-канал ШоТам

Коли почалася повномасштабна війна, Сумщина опинилася під постійними обстрілами. Але Джон так полюбив Україну та не покинув її.

Читайте також: У Києво-Печерській лаврі відкрили виставку про Івана Мазепу з унікальними експонатами

Україна як другий дім

«Я не можу вам розповісти про всіх людей, яким ми допомогли за останній 11 років. Та яка різниця? Я ж тут не для того, аби засвітитися», — говорить Джон.

Після 24 лютого 2024 року Джон Кребтрі почав возити гуманітарку у дитячі лікарні, купувати дрова, їжу та ліки для людей. Для розбитого росіянами притулку в Білопіллі придбав покрівлю, плитку для коридору та стін їдальні.

Фото: ютуб-канал ШоТам

За три дні після звільнення Тростянця від росіян він допомагав очищувати місто від уламків та сміття.

Хоч він і має можливість у будь-який момент повернутися до США, Джон залишається на Сумщині. Україна стала його другою домівкою, і тут він продовжує виконувати свою місію.

Нагадаємо, що Швейцарія виділить 1,7 мільярда доларів на відновлення України

Фото: ютуб-канал ШоТам

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Євген Клопотенко підтримав дружину полеглого захисника після допису в соцмережі (ФОТО)

Опубліковано

Дружина загиблого військового Галина Дутчак зустрілася з Євгеном Клопотенком в одному з львівських закладів.

Про зустріч відомого кухаря попросила її донька Софія у соцмережі «Х» (Твіттер).

Сюрприз для мами

Дівчина написала в коментарях під дописом Клопотенка, що він дуже подобається її мамі, і та хоче з ним зустрітися.

«Безліч людей почали відмічати пана Клопотенка. Хтось пропонував Євгену банку помідорів з димком із самої Буковини. Хтось хотів подарувати статуетку Батьківщини. Хтось просто писав: Маестро, зготуйте пані найкращий сніданок», розповідає Софія.

Клопотенко відповів: «Софіє, напишу вам в особисті, все зробим».

Image
Скриншот переписки Євгена та Софії у соцмережі «Х» (Твіттер).

Читайте також: Учні початкових класів з жовтня будуть харчуватися безоплатно

Зустріч із Клопотенком

Про бажання зустрітися Софія написала 17 вересня, а 5 жовтня її мама та Євген Клопотенко разом снідали.

«Зустріііііілися. Снідають! Боже, як я радію. Вдалося!» — підписала дівчина свій пост із фотографією мами та шеф-кухаря.

Фото: сторінка Софії Дутчак у соцмережі «Х» (Твіттер)

У відповідь Євген Клопотенко написав: «Я дуже хочу, щоб українці були добрими одне до одного. Дуже світлий сніданок і дуже світла пані Галина».

Фото: сторінка Софії Дутчак у соцмережі «Х» (Твіттер)

Про Тараса Дутчака

Тарас Дутчак — доброволець, який став на захист України 15 березня 2022 року. Він був командиром відділення стрілецького взводу. Чоловік загинув у жовтні 2023 року під час бойового завдання в Ізюмському районі Харківської області.

Нагадаємо, що у Києві відкриють виставку фотографа, який 200 днів жив у деокупованому селі.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Євгена Клопотенка

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Кінологи з чотирьох областей України пройшли навчання у США

Опубліковано

Представники кінологічних служб поліції Київської, Львівської, Херсонської та Сумської областей протягом п’яти днів переймали досвід американських колег.

Про це повідомили у пресслужбі Національної поліції.

Фото: вебсайт Нацполіції

Кінологи проходили навчання у Департаменті поліції міста Декейтер штату Іллінойс. Там їм розповіли про специфіку роботи слідчих, спецпризначенців та кінологів.

Також в Академії поліції українські поліціянти мали змогу ознайомитися з особливостями підготовки американських колег.

Читайте також: Застосунок «Київ цифровий» отримав відзнаку на Конгресі нової мобільності в Польщі

Фото: вебсайт Нацполіції
Фото: вебсайт Нацполіції

«Протягом п’ятиденного візиту українські правоохоронці вивчали американський досвід з пошуку вибухівки, зброї та наркотиків, затримання злочинців, припинення масових заворушень за допомогою службових собак. Учасники делегації мали змогу також покращити навички зі стрільби у віртуальному тирі», — написали у пресслужбі.

Читайте також: Понад 10,4 мільйона українців активували послугу Дія.Підпис — Федоров

Фото: вебсайт Нацполіції

Українські кінологи поділилися і власним досвідом роботи в умовах повномасштабної війни з російськими загарбниками. Насамперед розповіли про специфіку роботи службових собак під час пошуку людей під завалами на місцях російських обстрілів, в ході розмінування територій і пошуку зброї та вибухівки.

Нагадаємо, що Швейцарська компанія розміновуватиме деокуповані території Київщини.

Фото: вебсайт Нацполіції

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...

Суспільство2 дні тому

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...

Можливості6 днів тому

Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення

Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...

Суспільство1 тиждень тому

«Підйомні» для киян та пекельна БЗВП: досвід рекрутингу до війська головреда ШоТам Сергія Колеснікова

27 червня Сергій завершив робочі справи, зідзвонився через відеозв’язок з усіма друзями, зібрав речі та...