Суспільство
Відомі круїзні лайнери зайдуть в Одеський порт
Одразу дві іноземні туристичні компанії підтвердили заявки на відвідування своїми суднами Одеси в 2019 році. Про це повідомляє прес-служба Одеського порту.
Зокрема, 10 травня круїзну навігацію в порту відкриє лайнер Aegean Odyssey (довжина – 145 м, пасажиромісткість – 380 чол., прапор – Мальта).
Майже через півроку, 30 жовтня, до Одеси зайде теплохід Amera (довжина – 205 м, пасажиромісткість – 800 чол., прапор – Багами). Зазначені судна перебувають під оперуванням, відповідно, грецької компанії Aegean Experience Maritime Co Ltd і німецької Phoenix Reisen.
Читайте також: На курорти Одеської області літатиме “Повітряний експрес”
“Всесвітньо відомі туристичні оператори Phoenix Reisen, Azamara, Crystal Cruises та інші знову включають Одесу в маршрути своїх круїзів із заходженням в Чорне море”, – заявив начальник адміністрації порту Ігор Ткачук.
Також вже є заявок на суднозаходження в 2020 році, три – на 2021 рік і одна – на 2022 рік.
З чим пов’язують туристичний прорив?
Ткачук стверджує, що “прориву” на туристичному напрямі сприяли, зокрема, стабілізація політичної ситуації в Україні, успіх інших судноплавних компаній, які в минулому сезоні організували для іноземних туристів серію дніпровських круїзів між Києвом і Одесою.
Читайте також: Одеса отримає 45 млн євро на будівництво надземного метро
У прес-службі також навели порівняльну характеристику відвідування Одеського порту іноземними пасажирськими лайнерами до і після анексії Росією українського Криму і початку бойових дій на Донбасі. Зокрема:
- в 2007 році було 69 суднозаходжень
- в 2008 – 75, в 2009 – 58
- у 2010 році – 72
- в 2011 – 74 суднозаходження
- 2012 – 80 лайнерів
- у 2013 – 106 суднозаходжень.
“У 2010-2013 роках глобальний оператор MSC Cruises реалізував пілотний проект круїзів із Одеси до Венеції. У 2013 році компанія Black&Baltic Seas cruise організувала 14 чорноморських круїзів за маршрутом Одеса-Севастополь-Феодосія-Ялта-Анапа-Сочі”, – пояснили у прес-службі, зазначивши, що згодом відзначається різке зменшення кількості заходження іноземних суден. Зокрема, в 2014 році їх було 28, у 2015 – 13, в 2016 році – 5, у 2017 – лише одне, а минулого року до Одеського порту не зайшло жодного пасажирського лайнера під іноземним прапором.
Читайте також: Французький морський гігант інвестує в Одеський порт 20 млн євро
Розвиватимуть і внутрішні круїзи
І хоч після початку військових дій на Сході України, пароплави взагалі перестали заходити у Чорне море, втім, Одеський порт не припиняв інформування круїзних ліній про реальний стан речей, про безпечність перебування туристів і про вдосконалення берегової круїзної інфраструктури. Зазначимо, що 22 лютого у румунській Констанці Одеський порт пропонуватиме своє бачення організації внутрішніх круїзів на Чорному морі.
“Ця ніша на сьогодні не заповнена і ті оператори, які першими ризикнуть її зайняти, отримають хороші конкурентні переваги”, – вважає начальник адміністрації порту Ігор Ткачук.
Читайте також: Рекордна кількість туристів відвідала Одеський порт
Адміністрація порту вже оновлює інфраструктуру комплексу Одеського морського вокзалу, “щоб він у будь-який момент міг на сучасному рівні виконувати функції саме вокзалу для обслуговування каботажних і міжнародних пасажирських ліній”.
Уже реконструювали систему кондиціювання головної зали, облаштували пандуси для людей з обмеженими можливостями пересування, відремонтували туалетні кімнати, відновили роботу медпункту, відкрли кімнату матері й дитини.
Коментарі