Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Відкривайте, Карпати приїхали». Як об’єднати локальних виробників? Досвід крафтової мануфактури To Ta Torba

Опубліковано

«To Ta Torbа» – сімейна мануфактура з Карпат, яка об’єднала десятки місцевих виробників та перетворила хобі крафтовиків на повноцінний бізнес. Завдяки проєкту подружжя Лашків продукція локальних виробників стала відомою навіть за межами України, а люди третього віку нарешті змогли заробляти на улюбленій справі.

Крім того, «To Ta Torbа» доводить, що Карпати – це не лише про банош та бризу. Унікальні чаї, незвичайні смаколики та чималий асортимент крафтових товарів – за рік роботи підприємцям вдалося стати справжнім порятунком для карпатських фермерів. Як це працює на практиці – ШоТам розповіла Софія Лашків.

Софія Лашків

співзасновниця сімейної мануфактури To Ta Torbа

Карпатські виробники класні, але не вміють презентувати свою продукцію

Колись я працювала в туристичному кластері на Франківщині і допомагала розвивати локальний туризм. Там познайомилася з багатьма цікавими виробниками, проте був нюанс – люди робили круті продукти, але не вміли його презентувати.

До нас часто приїздили волонтери з «Корпусу миру», і я завжди натхненно розповідала їм про Карпати, нашу культуру та легенди. Їм було дуже цікаво, але іноземці практично не купували продукцію наших виробників на місцевих ярмарках. Не тому, що вона була поганою, а через невдале пакування. 

У цьому й була ключова проблема: місцеві фермери вміють робити класний продукт, але не мають ані часу, ані знань, аби гарно його презентувати. До того ж старшим виробникам інколи просто складно розібратися в питаннях реклами та інтернету.

сімейна пара
Подружжя Лашків.

Хотіли створити бренд про рідний карпатський колорит

За підтримки товариша, який також має власну мануфактуру, ми з хлопцем вирішили створити хаб гірської продукції. Ми прагнули зібрати товари від локальних виробників і гарно їх презентувати, складаючи готові подарункові бокси. Так ми вирішили допомагати фермерам, крафтовикам і травникам збувати свою продукцію на всеукраїнському та навіть міжнародному рівні.

Ми живемо на Бойківщині, і тут всі кажуть «той», «тота». Тобто у нас дуже часто вживають ці займенники, скажімо, бабуся завжди казала «візьми тоту сумку». Тому я хотіла придумати для бренду назву, яка б відображала карпатський колорит і була дуже ритмічною. А ще спершу ми думали продавати наші набори в торбах, тому це слово також є в назві. Зараз плануємо розвивати цю ідею.

Запуск бренду співпав із повномасштабним вторгненням

Запуском сімейного бренду «To Ta Torbа» ми займались вдвох із чоловіком. Усе, що стосується маркетингу та дизайну, придумувала я, оскільки маю певні навички. Я є співвласницею SММ-агенції, і мені було цікаво запустити власний бізнес – як експеримент. Адже я завжди лише надавала послуги з SММ, а тепер хотіла побути на місці підприємця, аби краще розуміти своїх клієнтів. 

Я мріяла про красиву вишукану продукцію, яку захочуть купувати, дарувати, возити за кордон, аби розвивати українське. Отак я придумала наші етикетки. Потім був етап тестування, який був найскладнішим, бо він припав на лютий минулого року. Якщо тестування для бізнесу – це складно, то в нашому випадку було дуже складно, бо почалось повномасштабне російське вторгнення. 

Читайте також: «Робота – це і є життя». Як крафтовики із Запоріжжя об’єдналися з маріупольцями та працюють у прифронтовій зоні

Коли ми розпочали в тестовому режимі продавати нашу продукцію, то зрозуміли, що людям зараз точно не до цього. Тож коли все почалось, ми вирішили продати всю продукцію, яку тоді мали, і половину коштів віддати крафтовикам, з якими почали співпрацю. А решту грошей – віддали на підтримку ЗСУ. Ми запустили спеціальну акцію і побачили більший інтерес від покупців, однак люди здебільшого замовляли не готові бокси, а окрему продукцію.

Як правило, клієнти замовляють щось нетипове

Найчастіше наші клієнти замовляють все, що пов’язане з шишками, зокрема шишки в шоколаді. Напевно, ми були першими в Україні, хто взагалі почав продавати таку продукцію. Уявіть, це дійсно справжня м’яка шишка, що вариться у власному сиропі, має хвойний смак, а зверху вкрита бельгійським шоколадом. Дуже оригінальний та специфічний смак, до якого ще не звик український ринок. Звісно, він до вподоби не всім. Але хто цей смак оцінить, той замовлятиме ці шишки знову і знову. А для тих, хто надає перевагу класичним смакам, більше підійде гарбуз у шоколаді.

Ще один цікавий продукт – варення з шишок. Але для цього підходять лише дуже маленькі шишки, які доволі складно вчасно зібрати. А взагалі центром українського варіння шишок є Святогірськ на Донеччині. Адже там вони ростуть на малих деревах. Натомість у нас в Карпатах – великі сосни, тож збирати плоди складніше. Через це інколи доводиться закуповувати шишки у крафтовиків із Волині.

шишки в шоколаді

Чаї з шипшиною, ісландським мохом та глодом

Наші чаї не містять барвників чи консервантів, це виключно трави та ягоди, які зібрані в екологічному середовищі. Зараз ми готуємо лінійку, яка допомагатиме при стресі та втомі. Ми помітили, що люди обирають чай, враховуючи його властивості та вплив на організм. Наприклад, чай з шипшини та глоду допомагає серцево-судинній системі. Чаї з ісландським мохом – при застуді, прискорюють відхаркування. Проте я рекомендую спершу звертатись до лікаря, адже чаї переважно допомагають тримати тонус тіла та боротись проти застуди. 

Крім того, серед наших клієнтів користується попитом синій чай. Він дуже популярний за кордоном, але його можна приготувати і в Україні з мальви лісової – калачиків. Також ми продаємо спеціальні сертифіковані чаї, які створили місцеві виробники спеціально для «To Ta Torbа». Наприклад, «Роман в Карпатах» – квітковий чай, «Гарбузовий чай» з гарбузом, лимоном, куркумою, абрикосом та «Смак перемоги», де гармонійно поєднуються соняшник, мальва і персик.

чай

Довіряємо лише травникам із великим досвідом

Збирати карпатські трави та ягоди не може будь-хто, адже випадково можна зірвати рослину, яка занесена до Червоної книги. Тому в нас є травники, які знаються на рослинах і точно не завдадуть шкоди природі. Наприклад, ми співпрацюємо з жінкою, яка все життя збирає ці трави і продає на ринках. 

Ці рослини ростуть високо в горах, тому вони справді корисні для нашого організму. Вони дуже витривалі, стійкі до погодних умов, зберігають в собі велику кількість вітамінів, щоб мати запаси і вижити. Так само і з медом в горах. Карпатська бджола переносить удесятеро менше меду, аніж бджоли в іншій місцевості, але саме гірський мед більш корисний для здоров’я. У цьому – справжня цінність гірських продуктів, це не просто маркетинговий хід.

Банош і бринза? А як вам «Лєгуміни чугайстра»?

Найперше раджу скуштувати карпатські чаї, адже їхня користь більша, ніж в інших напоїв. Виготовлення чаю в Карпатах особливе, тут звертають багато уваги на смак. До того ж це подарунок, який зручно транспортувати, тому його охоче замовляють і з-за кордону.

Обов’язково слід спробувати наші ласощі – шишки в шоколаді та варення з них. Тут йдеться навіть не про користь, а про колоритний смак. Коли ви куштуєте варення з шишок, то відчуваєте дуже приємний смак з хвойними нотками, який подумки переносить вас в ліс та гори. Тобто продукт з шишками – це більше про емоційне споживання та спогади. 

купити To Ta Torbа

Також у нас є десерт «Лєгуміни чугайстра», але наш чугайстр трохи толерантніший, ніж в творі «Тіні збутих предків», і не роздирає мавок. Натомість їсть варення з шишок, куди ми додаємо журавлину або чорницю та горішки. Подібного смаку в нашій області я ще не зустрічала.

А ще раджу спробувати сирні баранчики та коники, які виготовляють на Косівщині. Про традиційні банош та бринзу, які у всіх асоціюються з Карпатами, вже навіть не кажу. Але раджу під час походів в гори піти на полонину та відвідати сироварню, адже це дуже смачно та автентично.

Співпрацюємо з місцевими крафтярами та відкриті до нових пропозицій

У мене була власна база крафтовиків ще з часів роботи в туристичному кластері. До того ж я часто відвідую конференції та круглі столи на Франківщині, де також дегустую продукцію місцевих виробників. У чоловіка вдома є кочівна пасіка, яку вивозять високо в гори, тому ми отримуємо еталонний карпатський мед. Проте нашого меду не вистачає, тож співпрацюємо з іншими пасічниками на постійній основі. Наш друг має власну мануфактуру «Карпатський колорит», яка виготовляє чаї та шишки в шоколаді. Вони також є нашими постійними партнерами.

Крім того, ми співпрацюємо з травниками, які не є представниками певних компаній, а просто збирають трави та ягоди і передають нам. Також працюємо з брендом «Медак Трускавець» на Бойківщині, який виготовляє сертифіковані настоянки. Захоплюємось їхнім «Диким медом», часто пропонуємо його клієнтам. Я переконана, що з цієї настоянки можна зробити цікавий та впізнаваний продукт.

Ще ми налагодили співпрацю з крафтовиками, які виробляють крем-мед. Такий продукт плануємо виготовляти самостійно, адже виграли грантові кошти від фонду «МХП-Громаді». Ще маємо виробників натурального мармеладу, який даємо в наші бокси.

Залучаємо і бізнеси, які не займаються продуктами. Маємо столяра, який виготовляє для нас дерев’яні бокси для красивої презентації. Хочемо також почати співпрацювати з козиною та овечою фермами, аби урізноманітнити наші бокси. Ситуація з нестабільною енергетикою і періодичними відключеннями світла трохи відтермінувала цю ідею, бо такі продукти потрібно відправляти клієнтам відразу. Плануємо також співпрацю з франківською «Вітамінією», яка виготовляє не сухі чаї, а варення без консервантів.

продукція To Ta Torbа

Прагнемо розвивати місцевих виробників та допомогти їм з реалізацією

Ми створили хаб-мануфактуру «То Та Тоrbа», щоб розвивати місцевих виробників та карпатський регіон. Кожну нову співпрацю з локальними виробниками ми починаємо з дегустації продукції. Далі їдемо на виробництво і перевіряємо умови, в яких створюють товар, та як виробники ставляться до свого продукту. 

Більшість нашої продукції є сертифікованою, проте бувають випадки, коли крафтяр лише запускає певний товар і ще не впевнений, що він матиме попит. Тоді ми окремо пропонуємо продавати його товар серед своїх і в таки спосіб тестуємо його. Також допомагаємо нашим партнерам відкрити ФОП, залучатись до об’єднань та налагоджувати технологічну роботу. 

Читайте також: Замість імпорту з Китаю – наш крафт. Як харківський бренд TARLINI home популяризує українських майстрів

Найважливіше для нас – аби ті, з ким ми співпрацюємо, були людяними. Ми ж стараємось вчасно раз на місяць виплатити всі кошти за продукцію. Також з виробниками заздалегідь узгоджуємо, коли в нас є корпоративні замовлення, бо до цього варто завчасн підготувати свіжу продукцію.

Щоб стати одним з наших крафтярів, варто просто написати нам в соцмережах. Я буду дуже рада новій співпраці, адже ми хочемо охопити ще більше людей та товарів і яскравіше презентувати карпатський регіон.

Частина наших крафтовиків – люди третього віку

Наш бізнес – це доволі специфічна робота, бо деякі крафтярі – це люди третього віку, які вже вийшли на пенсію. Тобто проблема в тому, що молодь може реалізувати свій бізнес в карпатських селах, може розвиватись в SММ, запустити рекламу в соцмережах, а старші люди – не завжди. Не всі в селах мають можливість заробити кошти, тому займаються тим, що вміють найкраще, – збирають трави чи доглядають пасіку. Тому ми допомагаємо цим людям реалізуватись навіть у старшому віці і часом дуже дивуємо їх, особливо нашими відео в ТікТок.

Місія «То Та Тоrbа» – розвивати наш регіон і зробити так, щоб люди не виїжджали з Карпат, а могли займатися улюбленою справою навіть у віддалених селах. Ми хочемо, аби люди показували потенціал цього регіону своєю працею. І я бачу, що нам вдається розвивати місцевих виробників та дати їм можливість збувати свої товари. Якщо людина має до трьох тисяч пенсії, а ми ще платимо сім-вісім тисяч щомісяця за продукцію, то можна жити комфортніше. 

засновниця To Ta Torbа

Не бійтесь експериментувати та бути справжніми

Наш бізнес є експериментальним, адже весь продаж товарів здійснюємо через Тік-Ток. Я хотіла довести, що Тік-Ток – це не про якісь підліткові дурниці, але й про серйозні речі. Саме завдяки цьому сервісу до нас приходить багато клієнтів. 

Вже під час повномасштабної війни нам дуже допомогла перемога в конкурсі «Роби своє» від «МХП-Громаді». Ми є першими в Карпатах, хто отримав цей грант. Саме завдяки йому купили обладнання для виготовлення крем-меду та створили сайт, який значно полегшує нам роботу – клієнти спрощено обирають товари та оформлюють покупки. Ця організація, крім фінансової допомоги, потім створює середовище для розвитку бізнесів – замовляє в нас продукцію для презентацій, запрошує на різні заходи. Тому ми отримуємо ще й додаткову можливість для збуту продукції. У межах цього гранту ми познайомились з цікавими крафтярами та налагодили з ними співпрацю.

Щоб бізнес міг вижити в складні часи, я раджу презентувати товар креативно, бо зараз частіше купують не лише через смак, а й завдяки певній емоції. Потрібно бути гнучкими, тестувати нові майданчики для реалізації та не боятись здаватися чудернацькими чи специфічними. Зараз люди втомились від ідеальних естетичних героїв. Настав час для справжніх емоцій.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі