Економіка і бізнес
Від продажу малих підприємств держава отримала 150 млн гривень
За січень-лютий 2019 року до бюджету надійшло 150 мільйонів гривень від приватизації малих об’єктів державної та комунальної власності. Про це повідомляють представники Фонду державного майна.
“За два місяці року від малої приватизації надійшло вже 150 млн грн. Розпочата минулого року приватизація за новим законом набирає обертів. Для порівняння — за весь 2016 рік надійшов 171 млн грн, за 2017 — 135 млн грн і за 2018 — 215 млн грн”, — повідомили у Фонді.
Зазначимо, що продаж таких об’єктів відбувається через систему електронних аукціонів “Prozorro.Продажі”. Продають переважно нерухомість, а також невеликі державні підприємства.
Читайте також: Нежитлове приміщення у Києві продали у 119 разів дорожче за стартову ціну
Наразі держава отримує доходи лише від «малої» приватизації, оскільки «велика», в межах якої планують продати такі компанії, як Одеський припортовий завод, президент готель, Центренерго та низку ТЕЦ, наразі заблокована. Однією з причин цього є відсутність попиту на великі державні компанії серед інвесторів, а також наявність судових процесів, які гальмують початок підготовки до приватизації.
Раніше уряд виключив з переліку «великої» приватизації Турбоатом та Херсонську, Дніпровську, Криворізьку та Сєвєродонецьку теплоелектроцентралі
Нагадаємо, що 10 травня 2019 року Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації». Зокрема, тоді до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об’єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.
Що варто знати про ProZorro.Продажі?
ProZorro.Продажі – електронна торгова система, створена за ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Transparency International Україна, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного Банку України та українських електронних майданчиків.
Читайте також: Дозволи на користування надрами видаватимуть через онлайн-аукціони
Це майданчик для реалізації майна державних та комунальних підприємств по всій Україні.
Система отримала міжнародне визнання. У червні 2017 року в Індії в рамках конкурсу CitiT4I – Challenge проект став одним із кращих антикорупційних стартапів світу.
Економіка і бізнес
Про ветерана
Про майстерню
Коментарі
Економіка і бізнес
Що показує сервіс?
- обсяги тепла, яке споживає будинок в опалювальний сезон;
- структуру споживання;
- встановлені прилади обліку;
- опалювальні площі;
- джерело, що постачає тепло до будинку.
Коментарі