

Економіка
Нежитлове приміщення у Києві продали у 119 разів дорожче за стартову ціну
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У системі #ProZorroПродажі пішов з молотка лот, початкова вартість якого з 17 тисяч грн виросла аж до 2,1 млн грн. Це нежитлові приміщення площею 137,4 кв.м на вулиці Василя Тютюнника на Печерську в Києві, повідомляє прес-служба МЕРТ на своїй сторінці у Twitter.
“Мала приватизація б’є нові рекорди. Сьогодні в системі #ProZorroПродажі пішов з молотка лот, початкова вартість якого з 17 тисяч грн виросла аж до 2,1 млн грн! Ціна за нежитлові приміщення площею 137,4 кв.м на вулиці Василя Тютюнника збільшилася у 119 разів”, – йдеться у повідомленні.
Скільки заробила Україна на малій приватизації?
З моменту запуску в Україні малої приватизації (липень 2018 року) надходження до бюджету від продажу невеликих об’єктів державного майна склали 808 млн гривень, заявили у Міністерстві економічного розвитку. За цей час відбулося 593 успішних електронних аукціони з продажу майна, причому органи місцевого самоврядування і Фонд держмайна України поки що мають приблизно однакові кількісні показники.
Читайте також: Завод у Львові продали вчетверо дорожче за стартову ціну
Станом на 18 лютого в реєстрі малої приватизації було 1812 об’єктів.
“Ми дуже радіємо від того, що маємо високий попит на більшість об’єктів, у середньому 2,86 пропозиції на аукціон. Завдяки прозорій конкуренції ціни на лот зростають на 80% та більше”, – розповіли у МЕРТ.
Читайте також: Мала приватизація принесла державі майже 700 мільйонів гривень
Згідно із Законом України “Про приватизацію державного і комунального майна”, який набрав чинності в березні, мала приватизація відбуватиметься через електронну систему ProZorro.Продажі. Йдеться про активи державної і комунальної власності вартістю до 250 млн грн.
Виставляти об’єкти в рамках малої приватизації будуть Фонд державного майна України (ФДМУ), а також місцеві органи влади.
Що варто знати про ProZorro.Продажі?
ProZorro.Продажі – електронна торгова система, створена за ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Transparency International Україна, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного Банку України та українських електронних майданчиків.
Читайте також: Дозволи на користування надрами видаватимуть через онлайн-аукціони
Це майданчик для реалізації майна державних та комунальних підприємств по всій Україні.
Система отримала міжнародне визнання. У червні 2017 року в Індії в рамках конкурсу CitiT4I – Challenge проект став одним із кращих антикорупційних стартапів світу.

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
ПриватБанк першим в Україні запровадив сервіс онлайн моніторингу заставного майна. Сервіс дозволяє клієнту самостійно проходити перевірку у мобільному Приват24 без фізичного огляду майна представником фінустанови.
Про це повідомили у пресслужбі банку.
Нова послуга дозволяє позичальникам пройти моніторинг у будь-якому місці розташування майна та в зручний для себе час.
Щоб пройти онлайн-моніторинг заставного авто, потрібно:
- зробити фото в режимі онлайн за інструкцією та підказками в застосунку Приват24,
- заповнити анкету у додатку,
- підписати електронним підписом SmartID.
Читайте також: Чому Еритрея голосує «проти»? Ефіопське козацтво
Нагадаємо, Visa та ПриватБанк вперше у світі представили програму цифрової автентифікації платежів в електронній торгівлі.
Також ПриватБанк запустив нову послугу для бізнес-клієнтів «Досьє ділової репутації». Вона дозволяє компаніям та підприємцям більше дізнатися про своїх партнерів по бізнесу.
Раніше ми повідомляли, що в Україні запустився європейський сервіс грошових переказів ZEN.com.
Фото: ПриватБанк.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Житомирщині підприємство завдяки модернізації збільшило обсяг виробництва у 2,5 раза.
Про це повідомили у пресслужбі Мінекономіки України.
Андрій Ясінський — підприємець з Житомирщини. Його компанія ТОВ ТК Гефест із 2015 року виготовляє європіддони та постачає свою продукцію в усі регіони країни.
Війна порушила логістичні зв’язки, тому підприємець вирішив максимально активно виходити на європейські ринки. Для цього найняли працівників зі знанням мов і вибудували нові взаємини шляхом укладання прямих експортних контрактів.
Читайте також: «Як це – не сіяти пшеницю? Це ж наш хліб!». Історія фермерів з Дніпропетровщини, які під час війни працюють втричі більше
Окрім того, Андрій вирішив модернізувати виробництво і скористався для цього урядовою грантовою програмою підтримки переробних підприємств. Компанія придбала за грантові кошти нове обладнання. Ця повноцінна виробнича лінія здатна за кілька годин укомплектувати продукцією цілу фуру.
«Після того, як ми отримали грант і модернізували підприємство, добились збільшення обсягів виробництва у 2,5 раза!»,— розповів Андрій Ясінський.

Що таке урядова грантова програма єРобота?
- завдяки програмі можливо відкрити та розвивати власний бізнес, включно з переробними підприємствами;
- подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.
- Наразі приймання заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через Портал Дія.
Нагадаємо, у центрі Києва відкрили книгарню на грант єРобота.
Також ми розповідали, як у Києві на грант відкрили студію кухонних меблів.
Фото: facebook.com/mineconomdev.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Мережа McDonald’s 20 вересня відкрила перший заклад у Вишгороді на Київщині.
Про це повідомили у пресслужбі компанії.
Зазначається, що ресторан у Вишгороді на вул. Набережна, 7-Л став сьомим відкриттям цього року. Проєкт затвердили у плані розвитку мережі ще до повномасштабного вторгнення і компанія продовжила будівництво, щойно це стало можливим.
Графік роботи
В одноповерховому McDonald’s є зал на 131 місце і тераса — іще на 88. Заклад разом із McDrive працюватимуть з 07:00 до 22:00, послуга доставлення з 09:00 до 21:00. Ресторан дотримується розширених правил безпеки, впроваджених компанією, а саме: заклади зачиняють під час повітряної тривоги та відновлюють роботу орієнтовно за годину після її скасування.
З турботою про довкілля в ресторані встановлено систему рекуперації, завдяки якій не потрібне газопостачання та опалення.
Відомо, що перший заклад McDonald’s в Україні відкрили 24 травня 1997 року в Києві.
Читайте також: «Головний винороб пішов на фронт». Як дружина військового продовжує робити крафтове вино на Одещині

Про McDonald’s
МакДнальдз — американська корпорація, до 2010 року найбільша у світі мережа закладів швидкого харчування. Станом на 2022 рік, у 24 містах і п’ятьох селах України діяли 111 ресторанів McDonald’s.
Нагадаємо, на початку повномасштабної війни в Україні закрились ресторани McDonald’s. Першими відкрились заклади у Києві та на заході України. 28 березня клієнтів почали приймати ресторани в Одесі.
Також у березні 2023 року у Вінниці відкрили новий ресторан McDonald’s.
Окрім того, 25 квітня мережа ресторанів швидкого харчування McDonald’s відкрила 5 ресторанів у Дніпрі.
Фото: McDonald’s.