Суспільство
Ветеран з Тернопільщини розвиває ягідний бізнес та вчить цьому інших (ВІДЕО)
Ягоди – його пристрасть та успішний бізнес удома. А поки Василь Мартюк наближає нашу Перемогу у лавах ЗСУ.
Як партнери по кооперативу «Файна поляна» та Український ветеранський фонд допомогли фермеру-військовому не просто зберегти урожай зі свого поля, а я навіть вийти на експорт – розповідає ШоТам.
Він дуже сумує за своїми полями полуниці та малини на Тернопільщині. Тож із кожної вилазки приносить побратимам хоча б жменю ягід. Та навіть із фронту допомагає іншим стартувати в ягідному бізнесі.
«Хлопці, зачекайте трошки, ще буде незабаром мелітопольська черешня!», – Василь Мартюк, ветеран АТО, засновник фермерського господарства ФАМА.
Василь Мартюк – ветеран АТО та засновник фермерського господарства ФАМА.
«Я не є кадровим військовим і строкової служби теж не служив, проте уже вдруге в Збройних Силах України. Вперше – це 2014–2015 рік, проходив службу в піхоті, в батальйоні окремому», — Василь Мартюк, ветеран АТО, засновник фермерського господарства ФАМА.
Після демобілізації отримав землю від держави як учасник бойових дій. Усі свої 2 гектари засадив малиною, аби й родині вистачало, і на продаж.
Справа пішла, і вже за 3 роки Василь взяв ще 2 гектари – під ожину та аґрус. Аби швидше розвиватися, з іншими фермерами об’єднався в кооператив «Файна поляна».
Читайте також: Рівні фінансові можливості для кожного? На жаль, економіка працює дещо інакше
Збудували цехи для заморожування, сортування і зберігання ягід. Але повномасштабне вторгнення змусило чоловіка покинути свої поля.
Він знову став на захист рідної землі. Доки Василь на передовій, його справу підхопили родина та партнери з кооперативу.
«Війна фактично нас спонукала перейти цей бар’єр страху, бар’єр ризику. Ми маємо перший успішний досвід, і третю частину нашої виготовленої продукції ми самі навчились експортувати — це країни Європи, перша була Польща», — Тарас Андрійчук, голова ягідного кооперативу «Файна поляна».
Аби й надалі працювати на експорт, треба швидко заморожувати великі партії ягід. Із цим допоміг Ветеранський фонд: за програмою ВАРТО придбали камеру заморозки.
«Вона нам дасть можливість, не здійснюючи капітального будівництва, реалізувати збільшення пропускної здатності, збільшення потужності самого цеху заморозки. Відповідно, ми зможемо тут заморожувати до -35 °C від 5 до 7 тонн продукції за добу», — Тарас Андрійчук, голова ягідного кооперативу «Файна поляна».
Фермери планують заморозити за сезон понад 150 тонн ягід і трав. Та створити додаткові робочі місця для місцевого населення.
«Це на прийомці працівники, це сортувальники, які будуть сортувати дану продукцію, ті ж самі хлопці-вантажники, які будуть перевантажувати цю продукцію. Власне, придбавши цей один контейнер, ми збільшуємо кількість робочих місць до 5–6 чоловік», — Тарас Андрійчук, голова ягідного кооперативу «Файна поляна».
Особливу увагу кооператив приділяє консультуванню ветеранів. Адже Василь має на своїх побратимів великі плани після Перемоги.
«Повертаємося в цивільне життя і з таким же самим ентузіазмом беремося за розвиток нашого економічного потенціалу. Ми переможемо!», — Василь Мартюк, ветеран АТО, засновник фермерського господарства ФАМА.
Нагадаємо, ветеран відкрив патріотичну кав’ярню у столиці. Основна частина прибутку йде на потреби Спілки ветеранів АТО Подільського району.
Також ми повідомляли, що на порталі Дія.Бізнес з’явився новий розділ про ветеранський бізнес.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі