Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

“Верба” та “Зоопарк-3”: ЗСУ озброїлись новою технікою

Опубліковано

На озброєння війська цього року вже прийнято 33 одиниці зразків ОВТ (озброєння та військова техніка). Про це повідомляє АрміяInform.

Серед зразків

1. Станція контрбатарейної боротьби 1Л220УК «Зоопарк-3»;

2. Комплекс автоматизованого управління вогнем артилерії «Оболонь-А»;

3. РСЗВ «Верба»;

4. Бойова машина ЗРК «Оса-АКМ»;

5. Бронеавтомобіль «БАРС-8» та інші.

«Зоопарк-3» визначає ворожі гармати за десятки кілометрів

Завдяки потужній антенній решітці, яка працює в мікрохвильовому діапазоні, розпізнає снаряди, що летять у бік своїх сил, а потужна цифрова система вибудовує траєкторії їхніх польотів.

Це діє змогу визначити на відстані десятків кілометрів точне місцеперебування ворожих гармат, мінометів, реактивних систем залпового вогню, а також ракетних комплексів протиповітряної оборони і тактичних ракет.

Читайте також: Модернізований вертоліт з ракетами і новим обладнанням успішно пройшов випробування

Станція має дві транспортні одиниці — антено-апаратну машину та машину управління з робочими місцями для персоналу. Така роздільна побудова значно посилює захист персоналу від ураження протирадіолокаційними ракетами та снарядами в умовах ведення бойових дій. Особливістю такої будови є те, що люди мають змогу виконувати свої функції без машини управління завдяки виносному робочому місцю, яке може перебувати в захищеному місці.

«Оболонь-А» бачить цілі вночі на відстані до 4000 метрів

Комплекс «Оболонь-А» являє собою автоматизовану система управління нового покоління і високоінтелектуального рівня. Вона дає змогу в автоматичному режимі здійснювати планування вогню, передачу цілевказівок кожному вогневому засобові, розгортання бойових машин з маршу і відкриття вогню за декілька секунд.

«Оболонь-А» обладнана панорамним прицілом ПНК-6, який дає можливість визначати цілі вночі на відстані до 4000 метрів завдяки тепловізійному каналу. Також приціл оснащений лазерним далекоміром, який може визначати об’єкти на відстані у 9500 метрів.

РСЗВ «Верба» — прицілювання та перезаряджання в автоматичному режимі

Реактивна система залпового вогню «Верба» оснащена кабіною на 5 місць.

Читайте також: Українські військові отримають новітні засоби з розмінування

Керування вогнем, прицілювання та перезаряджання здійснюються в автоматичному режимі з кабіни, без безпосереднього втручання розрахунку в її роботу.

Боєкомплект складається з 40 одиниць 122-мм реактивних снарядів, які здатні знищувати цілі на відстані до 40 км.

Перезаряджання повного комплекту з 40 ракет здійснюється протягом 10 хвилин механізованим способом. Для цього розроблено транспортно-заряджальну машину. Маса «Верби» становить майже 20 тонн. Вона здатна розвивати швидкість до 85 км/год.

Технології

У Києві працює «ремонтне кафе»: як воно діє

Опубліковано

У хакерспейсі Hacklab на Подолі регулярно проходять заходи у форматі «ремонтного кафе», де кожен може навчитися лагодити побутові прилади, меблі та інші речі.

Про це повідомляють організатори.

Ідея Repair Cafe — популяризувати відповідальне споживання та зменшити кількість відходів. Події проводять у межах міжнародної програми Makers Innovation Award, що фінансується Федеральним урядом Німеччини у співпраці з українськими партнерами.

Як працює «ремонтне кафе»

Учасники приносять зламані предмети — настільні лампи, табурети, ліхтарики, тостери, годинники, павербанки — й отримують допомогу від майстрів та волонтерів Hacklab. Вони не тільки ремонтують речі, а й навчають базових навичок: паяти, змінювати дроти, розбирати механізми та навіть друкувати відсутні деталі на 3D-принтері.

«На початку року ми встановили рекорд із кількості відремонтованих гірлянд на квадратний метр. Завдяки волонтерам вдалося відновити 24 речі та врятувати чимало ламп від смітника», — розповідають організатори.

Що не варто приносити

На Repair Cafe не працюють із великими чи складними пристроями — мобільними телефонами, ноутбуками, шафами, пральними машинами, велосипедами чи мікрохвильовками.

Читати також: «Січ» випустила турнікети, що зупиняють кровотечу при вогнепальних пораненнях живота

Як долучитися

Наступний захід планують на березень. Учасників просять приносити інструменти, як-от викрутки чи плоскогубці, а також чай і печиво.

На попередніх подіях гості навчилися лагодити стільці, перепрограмовувати гірлянди та друкувати деталі для плівкових фотоапаратів. Учасники отримали нові навички, зекономили ресурси та дали друге життя улюбленим речам.

Нагадаємо, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).

Фото: Hacklab – Kyiv Hackerspace.

Читати далі

Технології

«Січ» випустила турнікети, що зупиняють кровотечу при вогнепальних пораненнях живота

Опубліковано

Український виробник «СІЧ Україна» розпочинає постачання абдомінальних турнікетів Sich-AAJT-S, які рятують життя при вогнепальних травмах живота.

Про це повідомляє компанія «СІЧ Україна».

Про розробку

Цей засіб зупиняє крововтрату завдяки стисканню черевної порожнини. Спеціальна манжета створює тиск на черевну аорту, зупиняючи кровотечу. Sich-AAJT-S також можна використовувати як вузловий турнікет.

Коли допомагає Sich-AAJT-S:

  • при кровотечах у паховій, тазовій або пахвовій зонах;
  • для стабілізації переломів тазу;
  • у випадках травм із високими ампутаціями кінцівок.

Читати також: Військові отримали понад мільйон українських турнікетів: підсумки роботи «СІЧ Україна»

Турнікет орієнтований на бойових медиків, служби екстреного реагування та порятунку. На одну роту рекомендують щонайменше три такі засоби — по одному на взвод.

Розробником Sich-AAJT-S є американська компанія Compression Works. Турнікет уже використовують в арміях країн НАТО. Раніше його можна було придбати лише за кордоном, але тепер завдяки «СІЧ Україна» він доступний і для українських захисників.

Нагадаємо, що уряд виділяє додаткові кошти на покращення курсу «Захисту України».

Фото: «СІЧ Україна».

Читати далі

Технології

Уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО)

Опубліковано

На замовлення Національного наукового фонду США український корабель «Ноосфера» працює у водах біля американської антарктичної станції «Палмер».

Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки.

Як проходить дослідження

На криголамі «Ноосфера» науковці з США виконують свою програму морських досліджень. На честь співпраці на українському кораблі та на американській станції підняли прапори обох країн.

У МОН відзначили, що подібна наукова місія є першою не лише для цього судна, але й загалом для українського флоту.

Читайте також: Український ветеран підкорив Кіліманджаро після ампутації та встановив рекорд

Подальша співпраця

Через кілька днів криголам має завершити свою місію та разом з американськими науковцями вирушити на станцію «Академік Вернадський». Там сторони проведуть перемовини щодо розширення співпраці.

«Під час повномасштабного вторгнення рф в Україну для нас дедалі актуальнішою стає співпраця з іншими державами в Антарктиці. Це не лише наш внесок у розвиток світової науки та залучення додаткових коштів від іноземних партнерів, а й “антарктична дипломатія”, оскільки крижаний континент є важливою ареною світової геополітики», — зазначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Нагадаємо, що київська команда виграла на масштабному хакатоні від NASA.

Також ми писали, що вчитель з Волині створив інтернет-платформу, яка зберігає цифрову культурну спадщину.

Фото: Павло Панасюк, Юрій Шепета, сайт МОН

Читати далі

Шопочитати