Суспільство
В Ужгороді встановили мініскульптуру на честь «професора з окопу» Федора Шандора
В Ужгороді відзначили краєзнавця і науковця Федора Шандора, який нині захишає Батьківщину, та встановили на його честь мініатюрну скульптуру.
Про це пише Ua2day.
Нині Федір Шандор — боєць 101-ї Закарпатської бригади тероборони. А ще він – професор Ужгородського національного університету та доктор філософських наук. У день повномасштабного вторгнення Федір провів три пари та поїхав у військкомат.
І хоча доктор наук перебуває на передовій, він не пропустив жодної пари. Двічі на тиждень після нічного чергування він проводить пари безпосередньо з окопу.
На Закарпатті Федір Шандор – місцева знаменитість. Він проводить екскурсії, організовує інтелектуальні ігри та щорічний сплав річкою Уж «Ужгородську регату».
Читайте також: Озброюємо, навчаємо та одягаємо. Як фонд Markus Foundation забезпечує необхідним тисячі бійців 47-го штурмового полку
Жодного бойового досвіду він не мав. За словами Шандора, війну він побачив зовсім не такою, як уявляв. Каже, що це війна новітніх технологій.
З 11 квітня професор Шандор разом зі своєю бригадою ТрО на передовій. За його словами, він не припиняв викладати. Ще від початку пандемії навчання проводилося дистанційно, тому дехто з колег навіть не здогадувався, що лекції Федір Федорович веде з окопів.
Шандор читає 6 лекцій на тиждень, графік узгодив із військовим керівництвом. Вночі – на чергування, а зранку сідає у бліндажі й «підключається» до студентів.
За словами професора, обстріли на напрямку, де він служить, не припиняються ні на годину. Лекції також читає під звуки ворожої артилерії.
Федір Шандор каже, відколи він на війні, студенти навчаються старанніше: «Їм просто незручно пропускати лекції».
Довідка
Ужгород має найбільшу колекцію мініскульптур. Вони розташовані в найнесподіваніших місцях. Автори – скульптор Колодко і коваль Криваніч – розпочали встановлювати скульптури кілька років тому. Більшість скульптурок встановлені у центральній частині міста, вздовж набережної, обабіч річки Уж. Кожна скульптура чи прямо, чи опосередковано стосується Ужгорода або Закарпаття.
Нагадаємо, у Полтаві відкрили паркову скульптуру Григорію Сковороді.
Також у Києві на Подолі відкрили мініатюрну скульптуру паляниці.
Раніше ми повідомляли, що у Дніпрі відкрили мініскульптуру, присвячену лоцманам.
Фото: ua2day.net.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі