

Суспільство
В Ужгороді відкрили унікальну мініскульптурку «Дикий Захід Баффало Білла»
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Ужгороді на Київській Набережній неподалік транспортного мосту імені Масарика з’явилася нова мініскульптурка «Дикий Захід Баффало Білла».
Про це пише zakarpattya.net.ua.
Зазначається, що це перша ужгородська скульптурка, яка сама розповідає свою історію. Крім того, скульптурка є чи не єдиною, що знайомитиме містян і гостей Ужгорода відразу із трьома історичними персонажами – американцем Баффало Біллом та акторами його шоу.
«Ця мініатюрка з одного боку показує, яка цікава подія відбулася в Ужгороді: найбільш масова, видовищна і красива атракція в історії нашого міста. Сучасні містяни про неї майже нічого не знають. З іншого боку скульптурка демонструє, де саме були межі Ужгорода у 1906 році. Це перша скульптурка, яка примножує наше історичне надбання і дає можливість розвиватися. Це не погляд з минулого. Це погляд у майбутнє» – каже Ігор Прохненко, історик.

Про що розповідає скульптура?
27 червня 1906 року в Ужгороді відбувся виступ всесвітньовідомого американського колективу «Дикий Захід» на чолі з Вільямом Фредеріком Коді на прізвисько «Баффало Білл. У грандіозному шоу тоді взяли участь близько 1300 людей та тварин. Після європейських столиць відвідини Ужгорода «Диким Заходом Баффало Білла» стали справжньою сенсацією. Скульптурка є подарунком Фонду Андрія Півня мешканцям та гостям краю і покликана підвищити імідж, привабливість Ужгорода й Закарпаття.
Читайте також: Підбірка кращих гірських забігів цього літа (ВІДЕО)
Відомо, що від ідеї створення мініскульптурки до її реалізації минув рік.
Новий культурний та історичний об’єкт в Ужгороді покликаний розширити туристичну мапу міста й привабити туристів.

Скульптурка має аудіоcупровід. Відтак, сама про себе розповідає двома мовами: українською та англійською. Достатньо лиш засканувати на телефон QR-код, і Баффало Білл розповість про гастролі свого колективу в Ужгороді.
Читайте також: «У моєму класі — міжнародний призер». Історії трьох учителів, яких визнали найкращими
Крім того, скульптурка має надсучасну систему захисту. У разі потенційної загрози пошкодження, Баффало з компанією зможуть надіслати у відповідні правоохоронні органи сигнал про небезпеку.
Нагадаємо, у Києві на тиждень встановлять вражаючу інсталяцію з фестивалю Burning man.
Як ми повідомляли раніше, у Києві відкрили 30-ту міні-скульптуру проєкту «Шукай».
Усі фото: zakarpattya.net.ua.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Бійці ЗСУ захопили російську вантажівку зі снарядами до реактивної системи залпового вогню «Град».
Про це повідомили в телеграм-каналі 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців.
За словами військових, трофейні снаряди вже незабаром полетять до колишніх власників.
«Чудовий трофей! Українські воїни захопили вантажівку зі снарядами до БМ-21 «Град». Вже незабаром ці “карандаші” полетять “до відправника», – зазначили бійці 72 бригади.
Про РСЗВ «Град»
БМ-21 «Град» – реактивна система залпового вогню калібру 122 мм. Розроблена в СРСР, випускалася на базі шасі вантажівки Урал-375 із встановленою пусковою установкою 2Б5. БМ-21 «Град» є розвитком установки залпового вогню «Катюша», а також базою для інших систем, зокрема 9К55 «Град-1». Максимальна дальність атаки 42 км.
Призначена для загальної вогневої підтримки дивізій і бригад, ураження живої сили, бронетехніки та неброньованої техніки. Додатково РСЗВ застосовується для ураження польових укріплень, постановки мінних полів, димових завіс і радіоперешкод, створення осередків загоряння, освітлення поля бою, ведення агітації.
Раніше ми повідомляли, що військові 14-ї бригади ЗСУ захопили модернізовану БМП-1АМ «Бусурманин» російських окупантів.
Також нагадаємо, ЗСУ знищили рідкісну машину вогнеметників росармії БМО-Т.
Фото: facebook.com/MinistryofDefence.UA.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські морпіхи отримали першу партію турецьких бронетранспортерів Kirpi.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Оперативного угруповання військ «Каховка».
За словами військових, перші Kirpi з Туреччини вже прибули до України та передані в розпорядження Збройних сил України. Незабаром українська армія поповнить ще 150-ма такими автівками.
«Наших воїнів підтримують іноземні партнери. Весь Світ бажає щоб Україна здобула Перемогу над лютим ворогом. Збройним Силам України передали нові турецькі бронетранспортери BMC Kirpi. Невдовзі очікується ще одна поставка на 150 одиниць», – йдеться в повідомленні.
Нардеп Юрій Мисягін додав, що загалом ЗСУ отримали 50 таких машин. Вони розподілені між двома бригадами морської піхоти.
Про Kirpi
Як пише Мілітарний, Kirpi має однокузовну броньовану кабіну, чотири куленепробивні вікна та сидіння з амортизацією. У передній частині бронемашини Kirpi розташований двигун, а в середній частині розміщується екіпаж. Десантне відділення тягнеться від центру до кормової частини корпусу.
Машина оснащена протимінно-вибухостійкими сидіннями, Kirpi 4×4 здатна вмістити до 13 чоловік особового складу, включаючи водія, кулеметника та командира. Довжина платформи – 7,35 м, висота – 3,2 м, ширина – 2,64 м. Стандартна версія 4×4 має споряджену вагу 18 085 кг, повну вагу 19 710 кг і вантажопідйомність 1 625 кг.

Інші особливості включають аварійний люк, щоб дозволити десанту покинути бронемашину в разі аварії.
Нагадаємо, міноборони США у понеділок, 8 серпня, оголосило про новий пакет військової допомоги Україні на 1 мільярд доларів.
Також ми писали, що завдяки українській діаспорі у США Вінниця отримала автомобіль швидкої допомоги.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Військові 14-ї бригади ЗСУ захопили модернізовану БМП-1АМ «Бусурманин» російських окупантів.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого.
«Твій загадково-щасливий погляд, коли щойно взяв із побратимами ворожу БМП, а ти вже маєш новий “невеличкий” план ліквідації чергової партії ворога…», — написали наші захисники.
Дивіться відео: Учитель із Грузії зібрав $700 000 для допомоги українцям
Відзначимо, що БМП-1АМ «Бусурманин» оснащена 30-міліметровим бойовим модулем від БТР-82А з автоматичною гарматою та кулеметом калібру 7,62-мм. Ця бойова машина піхоти призначена для транспортування суходолом та на плаву особового складу та його вогневої підтримки під час бою.
Дивіться відео: Як 14-та ОМБр перекрила окупантам маршрут просування на Київ
Про бригаду
14-та окрема механізована бригада імені князя Романа Великого — з’єднання Сухопутних військ. Підрозділи бригади були залучені до зимових боїв 2015 року за Дебальцеве. 14 жовтня 2019 року бригаді було присвоєно почесне найменування «імені князя Романа Великого». 8 березня 2022 року у бою за визволення від російських окупантів селища Макарів Київської області бійці бригади підбили шість російських танків.
Нагадаємо, бійці 14-ї бригади ЗСУ спопелили техніку ворога з феєрверками.
Також ми повідомляли, як ЗСУ знищили рідкісну машину вогнеметників росармії БМО-Т.
Окрім того, читайте, як десантники 95-ї бригади захопили ворожий танк Т-72.
Фото з відкритих джерел.