

Суспільство
В українських музеях тестують прототип електронного реєстру цінностей
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У 12 українських музеях тестують прототип електронної системи реєстру Музейного фонду.
Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.
Наразі до тестування долучилися 12 провідних музеїв країни. Установи аналізують функціонал електронної системи та надають розробникам рекомендації.
«Задля ефективної роботи було створено робочу групу, до якої увійшли представники 12 провідних музеїв України різного профілю. Ці культурні установи беруть участь у тестуванні прототипу, аналізують необхідний функціонал, надають рекомендації щодо змін та зможуть першими випробувати майбутнє програмне забезпечення», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: «Російські бомби влучають у заклади культури не випадково». Хто рятує українські музеї під час війни
Наступним етапом стане аналіз рівня комп’ютеризації музейних установ та наявних в Україні систем електронного обліку. За результатами першого етапу та фідбеку від музеїв розробники ПО проведуть аналіз бізнес-процесів, реалізованих в електронній системі, та доопрацюють її.
МКІП надалі має забезпечити реєстрацію в системі всіх установ, уповноважених на зберігання предметів МФУ, а в підсумку — відмову від паперового обліку.
Навіщо це потрібно
Як пояснили у міністерстві, успішна реалізація проєкту дозволить установам, що уповноважені на зберігання об’єктів державної частини МФУ, самостійно інтегрувати до системи реєстру дані про музейні предмети, які в них зберігаються, реставруються, перевозяться або були втрачені.
Реєстр буде доступний для взаємодії з державними та міжнародними системами для отримання дозволів на вивіз культурних цінностей та подальшої інтеграції України в мистецьку спільноту Європи.
Читайте також: Ілля Рєпін насправді Ріпин? Це тільки початок. Дізнайтесь, чому митець ніколи не був «російським художником» (ТЕСТ)
Крім того, відкриті дані реєстру будуть опубліковані на інформаційному вебресурсі для популяризації українського мистецтва та музейних колекцій.
Додамо, державна частина Музейного фонду України наразі налічує понад 12 мільйонів об’єктів. З початком повномасштабної війни потреба в діджиталізації музейних ресурсів України стала нагальною.
Нагадаємо, громада селища Іванкове на Київщині благодійними майстер-класами збиратиме гроші на відновлення місцевого історико-краєзнавчого музею.
Фото: kyivmaps.com.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
65 українських військових, які проходили навчання на зенітних ракетних системах Patriot у США, повернулися до Європи.
Про це заявив прессекретар Пентагону Пет Райдер під час брифінгу.
Українські бійці проходили навчання на базі Форт-Сіллі у штаті Оклахома.
«Цього тижня 65 українських військовослужбовців ППО пройшли підготовку на системах Patriot у Форт-Сілл, Оклахома, і тепер повернулися до Європи», – сказав Пет Райдер.
Він додав, що після навчань ці військові пройдуть додаткові навчання у Європі на системах Patriot, які надали Сполучені Штати, Німеччина та Нідерланди.
Читайте також: Вулиці Ратушного, Чикаленка та Махова. Не знаєте, хто це? Час познайомитися із проєктом «Стріткод»
Загалом понад 7000 українських військовослужбовців пройшли підготовку у США з початку повномасштабного російського вторгнення.
Райдер також повідомив, що наприкінці цього місяця в Німеччині пройдуть загальновійськову підготовку понад 4 тисячі українських військових, зокрема дві бригади — одна оснащена бойовими машинами Bradley, а друга — машинами Stryker.
«Зараз триває додаткова загальновійськова підготовка на полігонах «Графенвер» і «Гогенфельс» у Німеччині за участю двох мотопіхотних батальйонів чисельністю 1200 військовослужбовців Збройних сил України», – сказав Райдер.
Про Patriot
Комплекси Patriot уперше були розгорнуті армією США в середині 1980-х. Patriot модернізується та перебуває на озброєнні понад 10 країн, зокрема США, Ізраїлю, Німеччини, Іспанії. Його роль – захищати від повітряних та ракетних загроз у складі інтегрованої системи ППО. Залежно від модифікації цей комплекс ППО здатний прикривати радіус 100 км, а балістичні ракети – збивати в зоні 15-20 км. Максимальна висота – 20+ км, швидкість – 5000 км/год.
Нагадаємо, польський міністр оборони Маріуш Блащак в інтерв’ю виданню LA RAZÓN повідомив. що Україна отримала перші системи протиповітряної оборони Patriot. Згодом цю заяву спростували.
Також з’явилися фото навчань українських зенітників на ЗРК Patriot у Німеччині.
Фото: CNN.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Рівненщині радіомеханік Віктор Стасюк виготовляє прилади нічного бачення для автомобілів ЗСУ.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Рівненської обласної військової адміністрації.
Перші 10 виробів вже передали на фронт. Їх випробували наші військові.
Майстер допомагає українським захисникам із 2014 року. Після повномасштабного вторгнення включився у процес допомоги ще активніше. Чоловік виготовляв павербанки з використаних електронних сигарет, з акумуляторів від ноутбуків, майстрував буржуйки, робив ліхтарі.
А коли дізнався, що захисники потребують прилади нічного бачення, взявся за них.
Дивіться відео: Дружина військового шиє спорядження для захисників
Використовує для цього автомобільні монітори, аналогові камери, акумуляторні батареї та інші комплектуючі. І його вироби пройшли випробування.
«Хлопці на передовій їздять на завдання і в темну пору доби. Це доволі складно. Адже увімкнути фари, щоб освітити дорогу, не можуть, – небезпечно, бо їх помітять здалеку. Тому потрібен інший спосіб. А ось прилад нічного бачення дозволяє їхати в темряві. Звичайно, не на великій швидкості, але дорогу при цьому видно», -— пояснює Віктор Стасюк.
Читайте також: Не «село», а простір для можливостей. Як змінити громаду своїми руками? Три приклади з Бобрицької ТГ на Черкащині
Військовим розробка сподобалася. Ті, хто спробував прилад в роботі, просять ще. Тож майстер працює над новою партією.
Нагадаємо, на Прикарпатті коваль виготовив дзвони із гільз самохідної артустановки «Піон».
Окрім того, волонтери виготовляють меблі з ящиків від снарядів.
Фото: facebook.com/AFUkraine.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Дорожники оновлюють у Чернівецькій області трасу до пункту пропуску з Румунією «Шепіт – Ізвоареле Сучевей».
Про це повідомили у Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України.
За інформацією, дорожня техніка працює на 2-кілометровій ділянці автошляху Т-26-01 «Чернівці – Вашківці – Путила – КПП “Руська”» з під’їздом до КПП «Шепіт» у високогір’ї буковинських Карпат.
Реконструкція під’їзної дороги створить можливість відновлення роботи КПП «Шепіт» після його модернізації.
Зазначається, що реконструкція дороги у високогір’ї – складний багатоетапний процес. Дорога буде розширена, відповідатиме сучасним параметрам навантаженням. Буде облаштована належна інфраструктура, щоб проїзд транспорту і рух пішоходів був комфортний та безпечний. Запорукою цього є ремонт 2 мостів, де зараз працює спецтехніка.
Читайте також: Відновили знищений бізнес і виходять на ринок США. Кейс українського бренду свічок WOOD MOOD
На об’єкті вже фінішувало перевлаштування освітлення дороги, двох водопропускних труб і двох приймальних колодязів.

Реконструкція здійснюється за міжнародним проєктом «Покращення транспортної інфраструктури у транскордонному регіоні Чернівці – Сучава (Шепіт – Ізвоареле Сучевей)» у рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020.
Нагадаємо, на Буковині облаштовують 120-метровий тимчасовий міст, переданий з Норвегії.
Фото: facebook.com/agency.for.restoration.