Суспільство
В українському виші синтезують магнітні наночастинки для лікування раку
У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника синтезують магнітні наночастинки для лікування раку. Їх використовують в одному з варіантів лікування раку – магнітній гіпертермії.
Про це повідомляє Суспільне Карпати.
Науковці вишу шукають нові напрямки досліджень, намагаючись долучитися до вирішення найгостріших проблем людства, повідомила директорка Навчально-наукового центру хімічного матеріалознавства і нанотехнологій Тетяна Татарчук.
“Магнітними наночастинками я займаюся вже багато років. Моя кандидатська дисертація була присвячена їхньому синтезу і дослідженню як каталізаторів. Тепер ми шукаємо нові напрямки досліджень, намагаючись долучитися до вирішення найгостріших проблем людства”, – каже науковиця.
Читайте також: В Україні стартує Рік обізнаності про рак легеней
У чому суть методу?
Магнітні наночастинки використовуються в магнітній гіпертермії. Лікар вводить їх в пухлину і прикладає змінне магнітне поле. Магнітні наночастинки нагріваються (приблизно до 41-45 градусів) і викликають руйнування ракових клітин. Магнітне поле не нагріває нормальні тканини тіла і тому сусідні органи залишаються неушкодженими.
Магнітна гіпертермія більш безпечна, ніж гамма-терапія, але ставить високі вимоги до наночастинок. Магнітні частинки мають бути дуже малесенькі – приблизно 10 нм (це в 1000 разів менше, ніж товщина волосини) і то того ж всі повинні бути однакового розміру. А ще матеріал наночастинок має бути біосумісний.
Читайте також: У Львові відкриють перше на Заході Україні відділення трансплантації кісткового мозку
Магнітні наночастинки синтезують в лабораторії центру новим опрацьованим методом і випробовують їх на спеціально створеній установці магнітного нагрівання, створеній в рамках проєкту “Металоксидні магнітокеровані наноструктури для екологічних та біомедичних застосувань” під керівництвом професора кафедри хімії Олександра Шийчука. За словами Тетяни Татарчук, вдалося помітно поліпшити показники нагрівання порівняно з еталонами.
“На сьогодні ми отримали наноматеріал, який має необхідні магнітні властивості і може бути потенційно використаний, але ще маємо співпрацювати з біологами і токсикологами, які б перевірили, чи немає негативної дії на організм, – каже Тетяна Татарчук. – Шукаємо зараз партнерів, які б дослідили властивості цих наночастинок на живих об’єктах. На початок треба зробити перевірку на мишах. Якщо отримаємо результат, то обов’язково поділимося із суспільством”.
Нагадаємо, в столиці відкрили новий корпус клініки «Оберіг», що облаштований найсучаснішим обладнанням для променевої терапії, а також для раннього виявлення раку та оперативних втручань.
Фото: zn.ua
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі