Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні стартує Рік обізнаності про рак легеней

Опубліковано

В Україні розпочався Рік обізнаності про рак легень. У всьому світі саме листопад присвячений інформуванню про рак легеней. Зважаючи на поширеність цього виду раку і високу смертність від нього в Україні, було вирішено розпочати масштабний інформаційний проєкт довжиною у рік. Його мета — підвищити рівень знань українців про рак легеней, його профілактику та лікування. 

Для цього буде проведено низку заходів: від організації роботи сайту з освітніми матеріалами про захворювання до виставок, світлового шоу з використанням дронів та інформаційних акцій за підтримки провідних експертів.

Читайте також5 (не)очевидних кроків, які допоможуть рестораторам пережити коронакризу

Рак легеней — одне з найпоширеніших онкологічних захворювань з високою смертністю. Щороку у світі від нього помирає більше людей, ніж від раку молочної залози та колоректального раку разом. В Україні це понад 9 000 людей на рік, у світі — понад 1 700 000. 

Рак легень часто не проявляється симптомами у хворих на ранніх стадіях. Перші ознаки хвороби людина помічає вже на третій або четвертій стадії, коли більшості пацієнтів лікарі можуть запропонувати лише паліативне лікування. Таких пацієнтів — 70%. Водночас шанси подолати хворобу значно вищі, якщо вона виявлена на ранніх стадіях (із хворобою, яку діагностовано на ранніх стадіях, виживаність рік і більше становить 88% порівняно з 19% пацієнтів, у яких виявлено хворобу на пізніх стадіях). В Україні не прожили й одного року хворі з числа вперше виявлених у 2018 р. (58,9 %).

«Одним із наших ворогів у боротьбі з раком легеней є незнання. Більшість ігнорує профілактику та не дотримується культури регулярних медоглядів. Мета нашого проєкту — аби більше людей знали, що являє собою ця хвороба, як їй запобігти, хто в групі ризику, як її розпізнати на ранніх стадіях та вчасно звернутися до лікаря. Ми про все це говоритимемо під час різних інформаційних заходів упродовж року», — розповідає Оксана Сурцева, медичний директор «Рош Україна», організаторів проєкту.

Читайте такожВтратила свій дім і почала шити піжами. Як переселенка заснувала бізнес у чужому місті

В Україні є організації емоційної підтримки онкологічних пацієнтів та спеціалізовані спільноти, де пацієнти та їхні родичі діляться інформацією і своїми історіями боротьби з хворобою. Одна з найбільших спільнот, що об’єднує людей, які стикнулися з раком легені, — громадська організація «Легені», яка підтримує проєкт «Рік обізнаності про рак легені». Засновниця організації Вікторія Штонда  переконана, що саме обізнаність — один із головних чинників, який допоможе діагностувати захворювання на ранніх стадіях та своєчасно розпочати лікування.


«Обізнаність і є першочерговою профілактикою. Рак легені часто не маніфестує себе до останніх стадій, тому, щоб виявити хворобу вчасно, необхідно уважно ставитися до свого здоров’я і проходити профілактичні огляди. Інноваційні ліки подовжують життя та зберігають його якість, але вони теж повинні застосовуватися вчасно. У нас же поширені думки, що якщо я почуваюся добре, то й робити обстеження не потрібно, або якщо я не палю, то й рак легені мені не загрожує. Це хибні уявлення, для боротьби з якими і потрібні просвітницькі проєкти. Саме тому я особисто, як керівник ГО «Легені», наші пацієнти та однодумці підтримуємо Рік обізнаності про рак легені», — коментує Вікторія. 

У рамках ініціативи «Рік обізнаності про рак легені» створений сайт stoplungcancer.org.ua — інформаційний центр, що об’єднує важливі дані про захворювання. На сайті можна дізнатися про рак легені: перші ознаки захворювання, типи хвороби, види лікування,  профілактику та дані про групи ризику. Окрім освітньої інформації, там розміщені контакти діагностичних центрів та громадських організацій, що підтримують онкологічних пацієнтів.  

Також на сторінці компанії «Рош Україна» у Facebook можна буде дізнатися про інформаційні та офлайнові заходи, які будуть проводитися в рамках Року обізнаності про рак легені. 

Довідка

Компанія «Рош» — одна з провідних компаній світу в галузі фармацевтики і діагностики. 

Нагадаємо, у Маріуполі відкрили нове екстрене відділення в лікарні.

Також в Україні відкриють 40 амбулаторій первинної медичної допомоги.

Окрім того, амбулаторіям Вінниччини передали 40 нових автомобілів Renault Duster.

Як ми повідомляли раніше, нову амбулаторію сімейної медицини відкриють у Винниках.

Головне фото: pravda.com.

Суспільство

Уперше в історії України: «Мед мінних полів» здобув «золото» фестивалю «Каннські леви»

Опубліковано

«Мед мінних полів» від Saatchi & Saatchi Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ України, агропромислової компанії Kernel і в кооперації з Dronarium Ukraine отримав золоту нагороду Cannes Lions 2025. Це перша «золота» статуетка для України на одному з найпрестижніших фестивалів креативності.

Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.

Проєкт привертає увагу до проблеми замінування в Україні і покликаний залучити міжнародну допомогу для розмінування територій.

«Український контекст завжди унікальний. Наша публічна дипломатія вкотре доводить, що вона може набувати абсолютно нових сенсів і форматів заради великої мети», — зазначив Сибіга.

Читайте також: Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції

Про фестиваль

Cannes Lions — щорічний міжнародний фестиваль креативності, який відбувається в місті Канни з 1954 року. Це один із найпрестижніших заходів у галузі реклами та креативних комунікацій, що збирає професіоналів з усіх куточків світу. У межах фестивалю проводяться конкурси в численних категоріях, а переможці отримують відомі статуетки «Лева» за найінноваційніші та найвпливовіші проєкти.

Нагадаємо, що українське шоу «Холостяк» із Тереном отримало нагороду «Каннських левів».

Фото: фейсбук-сторінка Андрія Сибіги

Читати далі

Суспільство

Рятувальники знайшли п’ятирічного Кирила, якого шукали в лісі понад три доби (ВІДЕО)

Опубліковано

21 червня о 05:54 рятувальники виявили 5-річного Кирила, який залишався у лісі понад три доби. Хлопчика знайшли завдяки дрону Спеціального авіаційного загону ДСНС.

Про це повідомили в ДСНС Івано-Франківщини.

Кирило зник увечері 17 червня в лісовому масиві поблизу села Троїця на Коломийщині. Пошуки тривали цілодобово: до операції долучилися рятувальники з чотирьох областей — Львівської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької, а також курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)

Поліціянти, військові, волонтери та місцеві жителі шукали хлопчика на площі понад 5,5 тисячі гектарів, доповнювали пошук дрони (8 902 гектари) та водолази (12 водойм на 7 700 м² і 155 гектарів прибережної зони).

На місці працював міжвідомчий штаб і психолог ДСНС, який підтримував родину Кирила під час пошуків. Хлопчик живи, його передали медикам.

Нагадаємо, що у Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Івано-Франківщини

Читати далі

Суспільство

У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду

Опубліковано

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.

Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.

Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.

Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.

«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.

Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)

Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.

«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.

Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової

Читати далі