

Суспільство
В Україні знімають фільм про першого космонавта Каденюка
Стартувало виробництво документального фільму «Місія – Космос» про першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка. Про це повідомила пресслужба Держкіно.
Зазначається, що сценарій документальної стрічки переміг у конкурсному відборі.
Держкіно 20 грудня уклало договір з ТОВ «Спільна Перемога Продакшн» про надання державної підтримки на виробництво фільму «Місія — Космос» розміром у 3 млн 363 тис. 676 грн». Як повідомляють, це 80% від загальної вартості виробництва фільму.
Режисером фільму стане Сергій Шахворостов, авторкою сценарію і продюсеркою — Валерія Іваненко.

Який сюжет?
«Документальний фільм «Місія — Космос» — це розповідь не тільки про втілення мрії Леоніда Каденюка, яка зародилася у нього ще в його ранньому дитинстві, це розповідь і про навчання та роботу, які привели його від порога скромного будинку в невеликому українському селі до східців космічного корабля», — відзначають в Держкіно.
Фільм планують випустити у прокат у 2021 році.
Що варто знати про космонавта?
Леонід Каденюк — український льотчик-випробувач 1-го класу, космонавт, генерал-майор авіації, перший і єдиний астронавт незалежної України. Був народним депутатом України IV скликання, президентом Аерокосмічного товариства України та радником тодішнього прем’єр-міністра.
Помер перший український космонавт 31 січня 2018-го у Києві на 68-му році життя.

Суспільство

У Києві в ботсаду зацвіла пальма Лівістона, повідомили на сторінці туристичного сайту Dobre Club.
Зазначається, що пальма Лівістона названа на честь Патріка Мюррея, лорда Лівінгстонського, який привіз її з Австралії та висадив у своєму саду.
У природі ці пальми рідко досягають висоти більшої від 25 метрів. Пальма має вік понад 200 років та проживає у 30-метровому кліматроні, який був створений саме для її комфортного розташування у нас в Україні.
Читайте також: «Мені в свою». Сім українських брендів, де можна придбати екогорнятка
Саме ця пальма у віці десь приблизно років 30-40 перетнула чи не пів України на підводі.

За вказівки першого директора Ботанічного саду Траутфеттера її перевезли із Кременця: із ботанічного саду Кременецького ліцею до Києва у новостворений ботанічний сад при університеті Святого Володимира.

У період першої і другої Світових воєн ботанічний сад постраждав. Особливою небезпекою було руйнування скляних стін оранжерей. Завдяки зусиллям працівників ботсаду під керівництвом тодішнього директора О.В. Фоміна більшість рослин вижили… замотані в куфайки та ковдри рятівників.
Читайте також: Фермер з Київщини вирощує екзотичну причасникову цибулю

Пальма Лівінгстона гарно розмножується насінням. Щоправда, в ботсаду вона насіння не дає – для цього треба партнер на життєвій ниві чи то просторі. Але купивши насіння можна виростити це чудо природи в себе вдома. А ще й подейкують, що ці рослини очищують повітря.
Нагадаємо, меценат подарував Одесі 400 сосен.
Як ми повідомляли раніше, 150-річний дуб у Львові стане ботанічною пам’яткою природи.
Усі фото: facebook.com/dobreclub.
Суспільство

Cittart – це український арт-стартап, який об’єднає художника із покупцем і допоможе мистецтву розвиватися.
Cittart – це мобільний додаток із місією змінити сприйняття мистецтва. Це перший і єдиний подібний майданчик з можливістю продати і придбати твори сучасного українського митця, та в одному місці ознайомитися із роботами провідних галерей.
Cittart робить мистецтво доступнішим та дає можливість поціновувачам придбати картину, скульптуру або інший арт об’єкт для себе, на подарунок або як довгострокову інвестицію.

Автори проєкту, Дарина Момот та Георгій Варданян, запропонували учасникам ринку візуального мистецтва зручний та інтуїтивний інтерфейс, деякий “гібрид” між Pinterest та Instagram. На їхню думку, для тих, хто створює та шукає “образи”, це ідеальний формат подачі інформації.
Запуск платформи відбудеться у вигляді онлайн-презентації. Презентацію заплановано на лютий 2021.
Читайте також: «Мені в свою». Сім українських брендів, де можна придбати екогорнятка
Нагадаємо, українці створили оригінальний музичний інструмент із каналізаційних труб: як він звучить.
Як ми повідомляли раніше, підземний перехід у Києві перетворили на мистецький простір: як він виглядає.
Також у Вінниці з’явився новий простір для мистецьких подій.
Усі фото: cittart.app.
Суспільство

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) передало Києву три аварійно-ремонтних автомобілі та одну пересувну діагностичну лабораторію для оперативного виявлення та усунення аварій на тепломережах міста.
Про це повідомили у пресслужбі КМДА.
За інформацією, авто загальною вартістю $735 тис. дозволять КП «Київтеплоенерго» швидко відновлювати теплопостачання до помешкань киян після аварій на мережах та допоможуть поліпшити якість послуг для жителів міста.

Аварійні машини укомплектовані:
- сучасним копальним, ріжучим та зварювальним обладнанням,
- переносним генератором,
- електроінструментом,
- захисним обладнанням,
- секціями трубопроводу і клапанами.
Пересувна лабораторія дає змогу неінвазивно діагностувати, які ділянки системи мають найвищий ризик пошкодження та потребують профілактичного ремонту.

«Ці автомобілі збільшать надання безперебійних та надійних послуг мешканцям Києва. Надійність, ефективність та доступність сприяють задоволеності споживачів, що підвищує ймовірність своєчасної сплати рахунків за отримане тепло», – заявила Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін.
Читайте також: «Мені в свою». Сім українських брендів, де можна придбати екогорнятка
Обсяг робіт, який здійснюють передані автомобілі, дозволить «Київтеплоенерго» відновлювати теплопостачання для споживачів у середньому на 2,5 години швидше, тим самим скорочуючи час відключень, зменшуючи втрати, експлуатаційні витрати та покращуючи якість послуг з теплопостачання.

Нагадаємо, у Києві БПЛА шукатимуть пошкодження тепломереж.
Усі фото: kyivcity.gov.ua.