Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
rawpixel 678089 unsplash e1559653599925 rawpixel 678089 unsplash e1559653599925

Технології

В Україні запустили систему автоматичного обміну даними між держустановами

Опубліковано

В Україні запрацювала перша електронна взаємодія, реалізована в межах національної системи електронної взаємодії «Трембіта». «Трембіта» здатна забезпечити глобальне перетворення процесів державного управління для їхньої оптимізації та прозорості, повідомляє прес-служба Уряду.

Що таке “Трембіта”?

Система електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів, чи просто – система «Трембіта» – система електронної взаємодії державних реєстрів та баз даних, що дозволяє відомствам та органам влади безпечно та оперативно обмінюватися необхідною інформацією для більш якісної взаємодії як між собою, так і з громадянами та представниками бізнесу. Окрім того, «Трембіта» надає можливість створювати для населення більш якісні послуги – як офлайнові, так і електронні.

Читайте також: В Україні запустили електронний рецепт

Основу системи «Трембіта» становить удосконалена естонська платформа обміну даними X-ROAD, яка є фундаментом естонського цифрового суспільства.

У грудні 2018 року «Трембіта» отримала Експертний висновок Держспецзв’язку про відповідність її компонентів вимогам із технічного захисту інформації. Це надало можливість взятися до налагодження перших взаємодій за допомогою системи.

Найближчим часом також заплановано запуск електронних послуг із ліцензування в медичній сфері: он-лайн можна буде отримати ліцензії на виробництво, продаж та імпорт ліків.

Система здійснює обмін даними без участі людини, що значно пришвидшує процес надання послуг, зменшує можливість механічних помилок та корупційних ризиків.

Першими стали “Доступні ліки”

Перший автоматичний обмін даними завдяки «Трембіті» впроваджено між Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та Державною службою України з питань лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба). Це уможливить проведення більше одного мільйона перевірок даних щомісяця.

Електронна взаємодія впроваджена для ефективної реалізації Урядової програми реімбурсації «Доступні ліки», яка передбачає цілковите або часткове відшкодування з держбюджету вартості лікарських засобів для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом II типу. Держбюджетом на 2019 рік передбачено 1 млрд гривень на цю програму.

Читайте також: В Україні запрацювала система електронної ідентифікації: що це означає?

Над проектом, окрім зазначених відомств, працювали Державне агентство з питань електронного урядування України, проект USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» і Фонд Східна Європа.

«Від 1 квітня 2019 року НСЗУ адмініструє Урядову програму реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки». Рецепт на лікарські засоби в межах програми став винятково електронним. На 21 травня уже виписано 2 мільйони електронних рецептів, за 1,5 мільйонами пацієнти отримали лікарські засоби. За перший місяць роботи аптечним закладам за договором виплачено понад 45 мільйонів гривень. Усі процеси переведені в електронну систему охорони здоров’я. Це забезпечує прозоре, раціональне та контрольоване використання бюджетних коштів. Автоматичний обмін даними між нами та Держлікслужбою є важливою частиною цього процесу», – пояснює Олег Петренко, голова НСЗУ.

Як допоможе “Трембіта”?

Електронна взаємодія між відомствами дозволяє перевіряти законність отримання аптечними закладами відшкодування з держбюджету за відпущені ліки громадянам у межах програми. Предметом перевірки слугує ліцензія на провадження діяльності з роздрібної реалізації лікарських засобів. Відтепер наявність ліцензії автоматично перевіряється завдяки «Трембіті» тричі під час:

  1. Реєстрації та укладення договору між аптеками та НСЗУ.
  2. Погашення електронних рецептів у аптеках.
  3. Подання аптеками звітів до НСЗУ про відпущені лікарські засоби, на підставі яких здійснюється відшкодування їх вартості.

«Автоматичний обмін даними між НСЗУ та Держлікслужбою за допомогою «Трембіти» спрощує процедуру перевірки аптечних закладів на наявність ліцензії. Такі перевірки забезпечують впевненість у тому, що лікарські засоби за програмою «Доступні ліки» відпускають лише ті аптечні заклади, які мають чинну ліцензію. Відповідно, відшкодування вартості лікарських засобів за рахунок коштів державного бюджету отримують ті аптеки, які працюють на законних підставах», – додає Олег Петренко.

Коментарі

Технології

Український тактичний шутер, створений на реальних подіях, тепер доступний у Steam (ФОТО)

Опубліковано

Військовий шутер THREEDAYS, створений на основі реальних подій російсько-української війни, нарешті отримав офіційну сторінку у Steam. Команда CYBERNATION.TEAM, яка працює над грою з осені 2022 року, оголосила про початок розсилання ключів для тестування.

Про це розробники повідомили в телеграмі.

«З завтрашнього дня почнемо надсилати ключі всім, хто підтримав нас донатом. Потрібно трохи часу, щоб завершити цей процес та підготувати все для комфортної гри на закритому тестуванні. Слідкуйте за новинами і додавайте THREEDAYS у список бажаного», — зазначили розробники на своєму Telegram-каналі.

Що відомо про гру

THREEDAYS — це реалістичний тактичний шутер, який не лише пропонує динамічний геймплей, а й занурює у глибокі емоційні історії мужності, самопожертви та сили українських воїнів. Розробники витратили багато часу на сканування образів відомих українських захисників, щоб перенести їх до гри.

Читати також: S.T.A.L.K.E.R. 2 отримала нагороду «Дух ПК» від PC Gamer

Серед героїв гри — Кирило Буданов, Денис «Редіс» Прокопенко, Юлія «Тайра» Паєвська, Денис «Квебек», Олександр «Терен» Будько, Михайло «Кот» Вершинін, Ігор «Янкі» Янков та інші.

У THREEDAYS передбачені сюжетна кампанія, кооперативний режим, українська та англійська локалізації.

Нагадаємо, що українська студія створила гру з футуристичними перегонами (ФОТО).

Фото: сторінка гри у Steam.

Коментарі

Читати далі

Технології

В Україні побудують ТЕЦ на паливі з відходів

Опубліковано

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури готує проєкт будівництва теплоелектроцентралей, що працюватимуть на RDF-паливі.

Про це повідомив очільник Агентства Сергій Сухомлин.

Перші громади

Агентство вже відбирає громади для реалізації ініціативи. Дві з них найбільш підготовлені: вони працюють над створенням сміттєпереробних заводів. У таких громадах відходи, які неможливо переробити, підуть на виробництво тепла для місцевих потреб через нові ТЕЦ.

Читати також: На даху амбулаторії на Київщині встановили сонячну електростанцію

Фінська підтримка

Сергій Сухомлин зустрівся з послом Фінляндії в Україні та експертами з питань торгівлі й відбудови. Фінські партнери висловили підтримку цьому екологічному та інноваційному проєкту.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Технології

У «Дії» з’явилися фото та відео до штрафів автофіксації

Опубліковано

Штрафи за порушення ПДР тепер можна побачити у «Дії» не лише з текстовими деталями, а й із фотовідеодоказами.

Про це повідомила команда державного сервісу.

«Раніше у “Дії” відображалися тільки деталі порушення: час, місце та тип. Тепер додали фото й відео моменту, щоб водії могли побачити, де і як усе сталося. Дивіться й запам’ятовуйте, як не треба робити на дорозі», — зазначають у «Дії».

Нововведення дозволяє водіям точніше розуміти, де відбулося порушення, а також показувати ці матеріали друзям, щоб вони уникали подібних ситуацій.

Читати також: Піші кур’єри «Нової пошти» доставлятимуть посилки на електробайках

Як оплатити штраф

Сплатити штрафи можна безпосередньо у «Дії» — через реквізити картки або за допомогою ApplePay чи GooglePay.

Проєкт реалізовано спільними зусиллями Мінцифри, МВС, Державної установи Центр інфраструктури та технологій МВС і ДП «Інфотех».

Нагадаємо, що Microsoft у 2025 році надаватиме безплатний доступ до хмарних сервісів для держустанов.

Фото: Дія.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство7 днів тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство2 тижні тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес3 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...