

Суспільство
В Україні запустили Академію краудфандингу для бізнесу. Як долучитися
Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) запустила в Україні Академію краудфандингу – унікальну програму, що допоможе підприємцям залучати фінансування для розвитку власної справи.
Про це повідомили на сайті ПРООН.
У межах програми українські підприємці та стартапи дізнаються, де шукати кошти для розвитку власного бізнесу, а також познайомляться з інноваційними методами та спеціалізованими платформами.
«До Академії можуть долучитися власники та власниці мікро-, малих та середніх підприємств, які проживають на підконтрольних уряду України територіях Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської та Херсонської областей», – розповідають організатори проєкту.
Які умови
Охочі долучитися до програми мають відповідати таким вимогам:
- мати реалізовану справу, проєкт або підприємство, що функціонує, чи презентувати бізнес-ідею разом із планом її втілення;
- запропонувати бізнес-ідею з соціальною складовою чи цінністю для суспільства, наприклад, підтримка внутрішньо переміщених осіб, перерахування відсотків від продажів на побудову дитячого центру тощо;
- мати команду, яка складається щонайменше з двох осіб; перевага надається людям із досвідом у сфері комунікацій чи маркетингу;
- бути повнолітніми особами з громадянством України, зареєстрованими як фізична особа-підприємець чи юридична особа (або перебувати у процесі реєстрації);
- прагнути навчатися в Академії краудфандингу і практичної реалізовувати отримані навички.
Як відбуватиметься навчання
Академія краудфандингу триватиме з жовтня 2022 року до квітня 2023 року. Серед лекторів Академії – експерти та експертки із краудфандингу, соціальних медіа, дизайну, копірайтингу та інших сучасних напрямів.
Програма передбачає шість днів онлайн-навчання, проведення консультаційних онлайн-сесій, виконання тематичних завдань із метою підготовки краудфандингової кампанії та надання менторської підтримки через платформу для онлайн-навчання.
Дізнатися більше про правила участі та подати заявку можна за цим посиланням. Реєстрація триває до 23:59 20 жовтня 2022 року. Ініціативу реалізує ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Раніше ми повідомляли, що компанія Google Україна оголосила про виділення 5 тисяч стипендій для українців, які втратили або ризикують втратити роботу.
Крім того, школа «Конструкції взаємодії: Відкриті села» запрошує всіх охочих долучитися до навчання зі створення сучасних урбаністичних проєктів у селах.
Фото: facebook.com/UNDPUkraine.
Суспільство

Українські науковці, які прямують з Антарктики до Чилі на криголамі «Ноосфера», у березні 2025 року запустили інноваційне обладнання для підводних вимірювань — агробуї. Наразі вчені отримали від них перші листи із результатами досліджень.
Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.
Що досліджували науковці
Українські вчені запустили шість агробуїв, які не мають двигунів та рухаються за течією. Прилади визначають температуру, солоність і тиск на різних глибинах. Після вимірювань вони через супутник передають ці дані разом із координатами GPS на електронну пошту.
Днями науковці отримали перші листи з інформацією від усіх пристроїв, які мандрують за різними течіями в Південному океані.
Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)
Разом із цим дослідники на «Ноосфері» провели додаткові океанографічні вимірювання у трьох точках за маршрутом запуску буїв. Завдяки цьому вони отримали більш точну та розгорнуту інформацію про океанські течії. Тепер вчені мають дані про розсіювання світла, кисень, pH, флюоресценцію для фітопланктону та каламутність води на глибині до тисячі метрів.
«Отримані дані дозволяють краще зрозуміти динаміку течій у цьому регіоні, характеристики шару, який містить води з льодовиків, та переніс тепла в Південному океані», — вказала океанографиня НАНЦ Наталя Шепель.
Ці дослідження проводять в межах проєкту OCEAN ICE програми ЄС «Горизонт Європа».



Нагадаємо, що українські полярники вперше провели синхронне дослідження атмосфери (ВІДЕО).
Фото: Юрій Шепета, НАНЦ
Суспільство

Після атаки військового шпиталю у Харкові дроном «Шахед» у закладі відновили проведення операцій. Росіяни поцілили у шпиталь 29 березня 2025 року.
Про це повідомили у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону.
«Внаслідок нічного влучання “Шахеда” у шпиталі постраждали пацієнти і персонал, були пошкоджені кілька корпусів. Але нині в операційних, які зазнали руйнувань від вибухової хвилі, вже відновилися операції. Шпиталь не може зупинити надання допомоги і лікування пацієнтів ані на хвилину»‚ — написали на сторінці закладу.
У госпіталі не оголошують збір на відновлення закладу, наразі там сподіваються впоратися з цим власними силами.
Читайте також: СБУ та ГУР доправили гелікоптером хвору дівчинку до Києва, чим врятували їй життя
Начальник шпиталю Едуард Хорошун зазначив, що це не вперше росія обстріляла будівлю.
«У черговий раз російська федерація здійснила злочин — використала летальну зброю проти лікувального закладу. У черговий раз, бо госпіталь обстрілюється не вперше. Це акт тероризму», — вказав Хорошун.
Нагадаємо, що військовому врятували ногу від ампутації завдяки надскладній операції.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка шпиталю
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24