Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Онлайн-школа запрошує на безкоштовне навчання зі створення урбан-проєктів у селах

Опубліковано

Школа «Конструкції взаємодії: Відкриті села» запрошує всіх охочих долучитися до навчання зі створення сучасних урбаністичних проєктів у селах.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці заходу.

Навчання проходитиме 1-14 вересня у форматі онлайн.

Освітня програма безкоштовна для всіх охочих. Зареєструватися потрібно до 31 серпня.

Програма навчання

Програму розробили Goethe-Institut Ukraine спільно з Платформою Острів.

Зазначається, що українські та іноземні експерти розповідатиму про соціальні, культурні, історичні, економічні й просторові виміри села.

Читайте також«Ми відчайдухи, у нас немає страху». Як це – бути волонтером в окупованій Новій Каховці

Освітня програма складається із кількох блоків:

  • Історія i теорія села;
  • Передумови життя у сучасному селі, культурні та освітні практики;
  • Інфраструктура та простори. Взаємодія з просторами;
  • Підготовка та презентація проєктів, ідей і напрацювань від ініціативних груп із сіл.

Наголошується, що освітня програма школи задасть широку рамку для різностороннього дослідження потенційної ролі села. А практична частина дозволить отримати якісний архітектурний проєкт та втілити пілот у матеріалі. Мета пілотних просторів – напрацювати рішення, якi покращують середовища з погляду взаємодії у спільноті.

Наприкінці навчання буде відібрано дві групи для подальшого втілення двох проєктів. На їхню реалізацію буде надано 5 тисяч євро.

Нагадаємо, українські архітектори розробили вуличні модулі-укриття.

Раніше ми повідомляли, що проєкт харківського парку виграв гран-прі премії з ландшафтної архітектури.

Фото: gurt.org.ua.

Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників

Опубліковано

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.

Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.

Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей

Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.

Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.

Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.

Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

Читати далі

Суспільство

Христина Скачківська-Сушко: єдина жінка-старшина в армії УНР (ВІДЕО)

Опубліковано

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.

Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.

Читати далі

Суспільство

«Конотопська відьма» на варті моря: Театр Франка передав бійцям ГУР дрон Magura V7

Опубліковано

Підрозділ Group 13 Головного управління розвідки отримав новітній морський дрон MAGURA V7. Борт назвали «Конотопською відьмою» — на честь вистави Театру Франка, завдяки якій зібрали кошти на його закупівлю.

Про це повідомили в ГУР.

Закупівлю дрона забезпечили Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, ініціатива Teatr.org.ua і благодійний фонд Діани Подолянчук. До збору коштів долучилися тисячі українців, зібравши вісім мільйонів гривень.

Під час передачі дрона підпис на корпусі залишили актори вистави, режисер, представники Teatr.org.ua та керівництво театру. У відповідь розвідники передали театру бойовий прапор із підписами бійців.

Читайте також: Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви

Дрон вже довів свою бойову ефективність. Ma V7 — це сучасна платформа морського ударного безпілотника, яка несе ракетне озброєння. Саме ця модель вперше у світі знищила два російські гелікоптери Мі-8 та два винищувачі Су-30.

Нагадаємо, що пілот ГУР «Маестро» допоміг загасити пожежу в Києві після нічної атаки дронами (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка ГУР

Читати далі

Шопочитати

Військо2 дні тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство4 дні тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості1 тиждень тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...