Суспільство
В Україні запускають глобальну освітню платформу
ЮНІСЕФ разом Microsoft та University of Cambridge запускають глобальну освітню платформу — Learning Passport. І Україна – одна з перших трьох країн, де платформа запрацює. Про це повідомляється на сайті unicef.org.
Learning Passport стане ресурсом, за допомогою якого діти продовжать навчання дистанційно під час пандемії COVID-19.
А ще є дуже добрий бонус для потенційних учасників й учасниць UPSHIFT Україна. Адже на базі платформи буде створено цифрову версію навчальної програми UPSHIFT. Це зробить можливості для молоді ще більш доступними та сучасними.
Крім того, для українських дітей та молоді на платформі розмістять книги, відео, а також додаткову підтримку для вчителів і батьків тих дітей, які мають особливі освітні потреби. Контент Learning Passport буде доступний найближчими тижнями.
Чому це важливо?
Платформа Learning Passport виникла в результаті партнерства між ЮНІСЕФ, Майкрософт і Кембриджським університетом і від початку була розроблена для дистанційної онлайн освіти дітей-біженців та переселенців. Функціонал ресурсу значно розширили, щоб забезпечити виконання навчального плану на національному рівні для дітей та молоді після закриття шкіл через спалах COVID-19. Платформа також надає ключові ресурси для вчителів та освітян.
«Школи закриваються, діти стають ізольованими, відчувають страх і тривожність – наслідки цієї пандемії впливають на дітей у всьому світі. Ми повинні об’єднатися та взяти до уваги всі можливі способи, щоб допомогти нашим дітям пройти через ці важкі часи. З нашими давніми партнерами, такими як Майкрософт, ми можемо швидко надати дітям та молоді інноваційні та придатні до адаптації рішення, – сказала Гентрієта Фор, Виконавча директорка ЮНІСЕФ. – Адаптація платформи Learning Passport – це нагадування про те, як багато ми можемо досягти для дітей разом з нашими партнерами у часи, коли криза поглиблюється на глобальному рівні».
За останніми даними ЮНЕСКО, 1,57 мільярда учнів та студентів у 190 країнах відчувають на собі наслідки закриття шкіл.
Читайте також: Для школярів розробили спеціальні уроки про COVID-19
Запуск платформи Learning Passport, яку розробляли протягом останніх 18 місяців, у пілотному режимі було заплановано у 2020 році. Однак, після початку глобальної пандемії та масового закриття шкіл, функціонал платформи було значно розширено, щоб нею могла користуватися більша аудиторія. Зараз всі країни, де навчальну програму можна викладати дистанційно, зможуть організувати навчання онлайн для дітей та молоді, в яких є необхідне обладнання вдома.
Контент платформи для українських дітей та молоді буде доступний у травні та включатиме онлайн книжки, відео а також додаткову підтримку для батьків тих дітей, які мають особливі освітні потреби.
Як працюватиме в Україні?
В Україні, платформа Learning Passport буде використана для створення онлайн ресурсу для самоосвіти та неформальної освіти, а саме для поширення програм розвитку соціально-емоційних навичок серед підлітків. В рамках проекту буде створено цифрову версію навчальної програми UPSHIFT, спрямованої на формування підприємницьких навичок у підлітків та молоді як агентів соціальних змін, а також надання можливостей для реалізації власних ініціатив із соціального підприємництва. З допомогою підходу «human centered design» (дизайн, орієнтований на людину), програма UPSHIFT надасть підліткам та молоді можливість засвоювати навички 21 століття через експериментальне навчання. Платформа також пропонуватиме доступ до навчальних та дидактичних ресурсів, створених для всіх учасників освітнього процесу в умовах пандемії COVID-19.
«Вплив COVID-19 на життя не має кордонів, тому наше реагування також не повинно мати кордонів – воно вимагає співпраці між державним та приватним сектором для того, щоб кожен учень та учениця змогли продовжувати навчання, – сказав Бред Сміт, Президент Майкрософт. – Створена спільно з ЮНІСЕФ платформа Learning Passport має унікальний функціонал. Вона пропонує можливість гнучких рішень для навчання, які можна масштабувати за допомогою цифрових технологій, і таким чином допомогти мільйонам учнів трансформувати їх оселі у навчальні класи під час пандемії».
Платформа для кожної країни надає онлайн ресурси навчальної програми та додаткові матеріали рідною мовою. Ці матеріали буде відібрано експертами, щоб найкращим чином забезпечити потреби учнів та викладачів. На платформі Learning Passport є можливість створити профайл для кожного учня з обліком результатів по навчальним предметам, а також можливість отримувати необхідну додаткову підтримку.
Фото: unicef.org
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі