Економіка і бізнес
В Україні з’явився оператор нового ринку електроенергії
Кабінет міністрів України схвалив формування нових структур для запуску реформованого ринку електричної енергії.
Відповідні документи є у розпорядженні РБК-Україна.
Зокрема, уряд розпорядився сформувати держпідприємство “Гарантований покупець” на базі однойменної філії “Енергоринку” шляхом виділення майна, прав та обов’язків для виконання функцій гарантованого покупця електричної енергії.
Читайте також: Україна збільшила експорт електроенергії до ЄС цього року
Таким же чином утворюється держпідприємство “Оператор ринку” на базі однойменної філії “Енергоринку” для виконання функцій оператора ринку електричної енергії. Також повідомляється, що підприємство буде перетворено на акціонерне товариство. Створення відповідних підприємств прописано в законі про ринок електричної енергії.
Метою нового ринку електричної енергії є запровадження конкурентних механізмів функціонування ринку електричної енергії, вільний вибір контрагентів та забезпечення права споживача вільно обирати постачальника електричної енергії. Законом передбачені різні механізми купівлі-продажу електричної енергії – двосторонні договори, ринок «на добу наперед» та внутрішньодобовий ринок. Для забезпечення достатніх обсягів електричної енергії, необхідних для балансування в реальному часі обсягів виробництва та імпорту електричної енергії і споживання та експорту електричної енергії, врегулювання системних обмежень в об’єднаній енергетичній системі України, а також фінансового врегулювання небалансів електричної енергії, передбачений балансуючий ринок та ринок допоміжних послуг.
Економіка і бізнес
Масштаб проєкту
- виробництво будівельних і металевих конструкцій;
- виробництво готових металевих виробів і електрообладнання;
- створення машин та іншої техніки;
- альтернативна енергетика;
- науково-технічні розробки;
- інформаційні та телекомунікаційні технології;
- виробництво харчових продуктів.
- звільнення від імпортного ПДВ і мита на обладнання, якщо аналогів в Україні немає;
- 10-річне звільнення від податку на прибуток із реінвестуванням у розвиток;
- можливість отримання пільг за місцевими податками.
Коментарі