Економіка і бізнес
В Україні з’являться енергонезалежні ОТГ
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України та понад 30 об’єднаних територіальних громад започаткували співпрацю для запровадження програм співфінансування «теплих кредитів», енергосервісу та енергоменедежменту на місцях. Про це інформує прес-служба Держенергоефективності.
Що це за ОТГ?
Співпраця буде здійснюватися з ОТГ на території 16 областей: Тернопільська, Житомирська, Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Одеська, Херсонська, Черкаська, Івано-Франківська, Полтавська, Рівненська, Миколаївська, Сумська, Чернівецька, Луганська.
«Завдяки проведеній урядом реформі децентралізації місцеві громади мають достатні фінансові ресурси, які варто раціонально інвестувати у корисні проекти, у т.ч. у сфері енергоефективності», -йдеться у повідомленні.
Читайте також: В Україні 34 виші розпочали підготовку енергоаудиторів
ОТГ також приєднуються до процесу впровадження енергосервісу. Перші 6 ЕСКО-договорів укладено у 3 ОТГ Полтавської, Донецької та Київської областей. У результаті ці громади вже в цьому опалювальному сезоні зекономили від 15% до 30% енергоресурсів. Крім цього, у 16 ОТГ уже діють системи розумного управління енергоресурсами, а ще у 38 ОТГ – розробляються.
Що таке енергосервіс?
Суть енергосервісу (або, як він ще називається, ЕСКО, від англ. ESCO, energy service company, «енергосервісна компанія») полягає в тому, що приватний інвестор виконує термомодернізацію, профінансувавши її з власних коштів, і може отримувати прибуток за рахунок досягнутої економії на комунальних платежах.
Важливо, що логіка ЕСКО-фінансування заохочує інвестора максимально ефективно проводити роботи з термомодернізації для досягнення більшої економії, а отже прибутку.
Економіка і бізнес
Масштаб проєкту
- виробництво будівельних і металевих конструкцій;
- виробництво готових металевих виробів і електрообладнання;
- створення машин та іншої техніки;
- альтернативна енергетика;
- науково-технічні розробки;
- інформаційні та телекомунікаційні технології;
- виробництво харчових продуктів.
- звільнення від імпортного ПДВ і мита на обладнання, якщо аналогів в Україні немає;
- 10-річне звільнення від податку на прибуток із реінвестуванням у розвиток;
- можливість отримання пільг за місцевими податками.
Коментарі