Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

В Україні вироблятимуть цивільну версію броньовика «Новатор»

Опубліковано

«Українська бронетехніка» анонсувала реліз цивільної версії  броньовика “Новатор”. Про це повідомляє armyinform.com.ua.

Не просто, щоб катати дівчат

«Мова не йде про виробництво «паркетного» пікапа з «брутальною» зовнішністю, на якому можна порикувати біля входу в нічний бар або покатати дівчат після дискотеки, – прокоментував директор ТОВ «Українська бронетехніка» Олександр Кузьма. – Хоча ця машина на трасі і поводиться, як спортивний болід, її рідна стихія – бездоріжжя, ліси та гори, а призначення – подорожі та справжні пригоди».

Наприкінці 2020 року розпочнеться прийом замовлень на Novator-CV. Цивільна версія відповідатиме армійському побратимові у всьому, крім бронезахисту.

Читайте також: Нові бронеавтомобілі для ЗСУ пройшли успішні випробування

Технічні характеристики

Машина отримає восьмициліндровий турбодизель об’ємом 6,7 л та потужністю 300 к.с., який забезпечить крутний момент 895 N∙m. Максимальну швидкість у 180 км/год обмежить електроніка.

Novator-CV також упевнено долатиме підйоми з кутом до 60% і брід завглибшки до 0,7 метра, рухатиметься з боковим нахилом до 50%. До всього, він зможе перевозити у вантажному відсіку до 2 тонн.

Повнопривідне п’ятимісне авто комплектуватиметься 6-ступінчастою автоматичною коробкою передач, пневматичною підвіскою зі змінним кліренсом, гідравлічними подвійними гальмами з системою ABS, потужною протиударною і вологозахищеною електричною лебідкою з довжиною троса 30 метрів.

Більше “плюсів”

Novator-CV у базовій версії отримає систему нічного водіння, підігрів всіх стекол і дзеркал, люк для виходу на дах, високошвидкісні автоматичні системи пожежогасіння салону й двигуна та підкачки шин, електричний інвертор на 220 вольт, роз’єми для зарядки мобільних телефонів і радіостанцій, а також клімат-контроль для комфортної експлуатації автомобіля в діапазоні температур від ­­–40 до +50 С.

«Доходи від реалізації цивільної версії «Новатора» плануємо інвестувати в розробку і виробництво нових зразків озброєння та військової техніки для української армії», – зазначив Андрій Сенченко, глава наглядової ради ТОВ «Українська бронетехніка».

Технології

Військові отримають пріоритет у виборі дати одруження через «Дію»

Опубліковано

Захисники й захисниці України отримають пріоритетний вибір дати під час подачі заяви на шлюб онлайн. Нововведення дозволятиме військовим реєструвати шлюб швидше та зручніше.

Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

Як скористатися послугою

  1. Відкрити застосунок «Армія+».
  2. Перейти до розділу «Сервіси».
  3. Обрати послугу «Шлюб онлайн».
  4. Вибрати зручну дату й підтвердити заявку.

У день церемонії необхідно буде зайти за посиланням у «Дії» на онлайн-церемонію — там уже чекатиме працівник Цифрового ДРАЦСу, який проведе розпис. Уся процедура триває до 30 хвилин, для неї потрібні лише смартфон та доступ до інтернету.

У міністерстві вказали, що оновлення для військових випустять уже незабаром.

Читайте також: «Не одразу вдалося подати заяву» та «Одружилися за 5 хвилин»: як українці укладають шлюби онлайн у «Дії»

Що відомо про сервіс

Функцію в «Дії» запустили 9 вересня 2024 року. За перші три дні користувачі зробили 416 133 пропозиції.

Наразі понад чотири тисячі українських пар вже офіційно побралися онлайн. Ще 19 тисяч подали заяву, а понад два мільйони користувачів скористалися функцією зробити пропозицію.

Сервіс розробляє Мінцифри спільно з Міністерством юстиції України, державним підприємством «Національні інформаційні системи», Цифровим офісом ДРАЦС, Державною міграційною службою та АТ «Укрпошта» за підтримки швейцарсько-української програми EGAP, що виконує БО «Фонд Східна Європа». Технічним партнером стала компанія Сisco.

Нагадаємо, що у «Дії» до Дня закоханих додали новий документ для неодружених.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Дії»

Читати далі

Технології

Мінцифри запустило платформу технологічних досягнень України

Опубліковано

В Україні запрацювала онлайн-платформа Digital State UA, що презентує досягнення нашої держави у сфері технологій. Вона стане інструментом для поширення найкращих практик та залучення інвестицій від інших країн.

Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

На сайті презентуватимуть технологічні досягнення у сферах GovTech, IT та Tech, а також історії впровадження цифрових рішень, що змінюють державне управління, бізнес і життя українців.

Платформа буде корисною:

  • урядам інших країн — для вивчення українського досвіду цифрової трансформації;
  • інвесторам і технологічним компаніям — для пошуку перспективних українських проєктів;
  • глобальним медіа та аналітикам — як джерело трендів і аналітики з цифрової сфери.

Читайте також: Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров

«Нашим досвідом побудови найзручнішої цифрової держави під час криз надихаються уряди інших країн. Війна не стала блокером цифрової трансформації, а навпаки — ми прискорилися і почали запускати ще більше революційних сервісів та створювати найкращі умови для розвитку інновацій. Україна має що сказати світові. І ми будемо говорити голосно», — написали в міністерстві.

Ознайомитись із платформою можна за посиланням.

Digital State UA 🇺🇦 Запускаємо платформу досягнень цифрової України Світ має бачити, як Україна змінює реальність через технології та знищує бюрократію навіть у кризових умовах. Digital State UA презентуватиме досягнення української цифрової екосистеми у сферах GovTech, IT та Tech. А ще стане ефективним інструментом для залучення інвестицій у техсектор та обміну найкращими практиками з усім світом. Які можливості дає Digital State UA? 👉🏻 Уряди — перейматимуть досвід цифрової трансформації України. 👉🏻 Міжнародні компанії — шукатимуть українські проєкти для інвестування. 👉🏻 Глобальні медіа та аналітичні центри — отримають доступ до ключових технологічних трендів і кейсів, що змінюють Україну та світ. Нашим досвідом побудови найзручнішої цифрової держави під час криз надихаються уряди інших країн. Війна не стала блокером цифрової трансформації, а навпаки — ми прискорилися і почали запускати ще більше революційних сервісів та створювати найкращі умови для розвитку інновацій. Знайомтеся з Digital State UA за посиланням — digitalstate.gov.ua Україна має що сказати світові. І ми будемо говорити голосно 🦾 Цей проєкт реалізується Міністерством цифрової трансформації України та став можливим завдяки підтримці USAID та UK Dev у межах програми DTA, яка виконувалася Фондом Євразія, та підтримці Швейцарії в межах програми EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа.

Опубліковано Міністерство цифрової трансформації України Четвер, 3 квітня 2025 р.

Проєкт реалізує Міністерство цифрової трансформації України за підтримки USAID, UK Dev, програми DTA, яку втілював Фонд Євразія, та програми EGAP, яку виконує Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії).

Нагадаємо, що в Україні розпочали створювати національну велику мовну модель

Фото обкладинки: сайт Digital State UA

Читати далі

Технології

Понад 20 виробників БпЛА та роботів на оптоволокні протестували свої розробки (ФОТО)

Опубліковано

Платформа Brave1 організувала полігон для випробувань новітніх FPV-дронів та наземних роботизованих комплексів, що працюють на оптоволокні. Участь у тестуваннях узяли понад 15 виробників БпЛА та 7 команд, що створюють роботів.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

БпЛА на оптоволокні — це дрон, яким управляють через оптоволоконний кабель. По оптичному кабелю передається також і відеосигнал. Завдяки цій технології, яка не використовує радіочастоти, дрони не реагують на дію засобів РЕБ.

На полігоні дрони долали маршрут із перешкодами довжиною у 20 кілометрів та імітували захід на ціль. Очільник Мінцифри вказав, що донедавна така дальність здавалася недосяжною — подібні моделі працювали максимум на 5–10 кілометрів.

Читайте також: В Україні запустили перший навчальний курс про оптоволоконні дрони (ВІДЕО)

Окрім безпілотників, протестували й наземні роботизовані комплекси. Вони теж працюють на оптоволокні та здатні виконувати завдання в умовах бойового зіткнення.

«Ворог має значні напрацювання в цьому напрямі, тому зараз ми повинні максимально включитися та розвивати технологію. Випробування в умовах, наближених до бойових, — це обов’язковий етап у розробці перед поставкою на фронт. Тестування на полігонах допомагають виробникам виявити недосконалості. Далі розробники фікситимуть недоліки та працюватимуть над рішеннями для протидії ворожому оптоволокну», — написав Федоров.

Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес3 дні тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство5 днів тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство6 днів тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології1 тиждень тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...