Суспільство
В Україні вперше представили анатомічний жіночий бронекостюм «Рута Люта»
Український виробник сучасного технологічного бронезахисту «Українська Броня» представив перший анатомічний жіночий бронекостюм «Рута Люта».
Про це ШоТам повідомили в Жіночому Ветеранському Руху.
Особливість бронекостюма
Основна відмінність «жіночого» бронекостюма від «чоловічого» полягає у бронежилеті, створеному з урахуванням анатомії і фізіології жіночого тіла для забезпечення максимального комфорту та оптимального захисту всіх життєво важливих органів і вразливих місць.
Урахували побажання Міноборони
Бронекостюм «Рута Люта» розроблений з урахуванням технічної специфікації Міністерства оборони України та має збільшену на 500% площу протиуламкового захисту порівняно з балістичними плитами. Це що суттєво підвищує шанси уникнути поранень в умовах бойових дій.
Виріб має винесену назовні кишеню для балістичної плити, що сприяє максимальному комфорту під час тривалого носіння та допомагає уникнути натирання й порушення кровообігу в області грудей. Водночас бронекостюм значно легший за «чоловічий»: ергономічний дизайн забезпечує оптимальний розподіл ваги і комфорт із мінімальним впливом на маневреність.
Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк
За словами Яна Гончарова, СЕО компанії-виробника, думки про розробку жіночого бронекостюма виникли вже давно, однак його створення потребувало тривалого дослідження та підготовки.
З чого складається бронекостюм
Жіночий анатомічний бронекостюм представлений у 4 розмірах: XS, S, M, L, тому підійде для жінок будь-якої статури. Виріб складається з бронежилета, окремих модулів, що забезпечують захист шиї, плечей, живота, паху та зовнішньої частини стегон, а також броньованого розвантажувального пояса з плечовими лямками. Усі частини адаптивні та регулюються за довжиною, то підійдуть дівчатам будь-якого зросту.
Довідково
Ще з 2014 року жінки брали активну участь у бойових діях на Сході. Від початку ж повномасштабного вторгнення їх кількість в армії лише зростає: за офіційними даними, станом на травень 2023 року у ЗСУ служили 42 тисячі жінок, понад 5 тисяч із яких – безпосередньо у зоні смертельного ризику, на передовій. І є проблеми, що потребують термінового вирішення. Зокрема забезпечення жінок на фронті сучасною анатомічною бронею.
Нагадаємо, Міноборони офіційно поставило літню форму для жінок-військових на забезпечення.
Раніше перші партії жіночої військової форми надійшли на тестування до ЗСУ, на черзі – взуття.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
Комплексна допомога для дорослих із порушеннями
Що пропонує Центр?
- Комп’ютерний клас та майстерні (художня, столярна, швейна, типографічна);
- Кімната сушіння та сублімування фруктів;
- Кімната соціально-побутового орієнтування для підвищення рівня автономності;
- Спеціальний спортивний зал;
- Досвід догляду за рослинами.
Коментарі