Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/Tj2jd7nV7QU?si=RsRTf5Esk75UqFCXSSSSSS

Суспільство

Українка не зламалася від втрати коханого та батька на війні і стала на захист країни (ВІДЕО)

Опубліковано

Ворог забрав у неї нареченого та батька, але не зламав. Щоб продовжити справу найрідніших чоловіків, 24-річна Ярина стала на захист країни.

Про дівчину, яка вивчилася на операторку БПЛА та вже майже рік служить командиркою взводу, розповідає ШоТам.

Вдягла піксель замість чорної хустки

Росіяни думали, що вона вдягне чорну хустку, а вона вдяглася в піксель. Ярина втратила на війні нареченого та батька й тепер замість них захищає країну.

«Треба виганяти нечисть з нашої держави. От і все», — військовослужбовиця Ярина Чучман-Миньо.

До повномасштабного нападу Ярина працювала татуювальницею та планувала відкрити тату-студію у Львові. Але найбільше мріяла створити родину з коханим Іваном. За фахом хлопець був стоматологом, працював у Чехії — хотів заробити на власну клініку.

«Нам було дуже-дуже весело разом. На католицьке Різдво він зробив мені пропозицію, і це було таке здійснення моєї маленької мрії — коли ти любиш людину, і вона тебе», — військовослужбовиця Ярина Чучман-Миньо.

Але повномасштабне вторгнення перевернуло життя та плани. Спочатку на захист країни став батько Ярини — ветеран АТО Михайло. А потім добровольцем пішов і 28-річний наречений Іван…

«Я завжди була такої думки, що чоловік є чоловік, і якщо він прийняв рішення — це його рішення, і ти ніяк не маєш на нього впливати», — військовослужбовиця Ярина Чучман-Миньо.

Читайте такожЖінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Іван загинув за кілька днів від початку служби від мінометного обстрілу на Донеччині. Коли Ярина дізналася про це, в неї ніби земля пішла з-під ніг.

«Мене далі в плач, мене трусить, я їсти не можу, спати не можу», — Ярина Чучман-Миньо, військовослужбовиця.

Для Ярини було важливо, щоб на поховання прийшли якомога більше людей, аби віддати шану герою.

«На такі прощання з нашими військовослужбовцями мають приходити взагалі люди, які їх і не знали. Ось якщо в місті сьогодні поховання, то всі мають залишити свої справи й прийти віддати честь людині, яка віддала за вас життя», — військовослужбовиця Ярина Чучман-Миньо.

Після смерті коханого вступила в Національний університет оборони

У пам’ять про коханого дівчина до свого дівочого прізвища додала Іванове — Миньо. І пішла до війська.

«Вступила в Національний університет оборони України, там трошки відволікалася від усього цього. Тригерили дуже дати, які були пов’язані… Його день народження мені було дуже важко пережити», — Ярина Чучман-Миньо, військовослужбовиця.

Батько Ярини, який на той час був на передовій, хвилювався за вибір доньки. Та коли за рік вона вийшла з університету зі званням молодшої лейтенантки, неймовірно пишався.

«Ми з батьком були максимально схожі удвох. Він мене вітав, він пишався мною — ясно, вже коли я закінчила, коли стала офіцером. Ясно, що пишався», — військовослужбовиця Ярина Чучман-Миньо.

Це була одна з останніх розмов з батьком… Він загинув на фронті в березні 2023 року. Переживати втрату вдруге допомагала лише думка, що незабаром вона сама стане воїном.

Стала командиркою взводу ударних БПЛА

Сьогодні Ярина — командирка взводу ударних БПЛА та має 14 чоловіків у підпорядкуванні.

«Протягом служби виконувала дуже багато різних обов’язків. І вивозила хлопців на позицію, і їздила як зовнішній оператор, і їздила як пілот», — Ярина Чучман-Миньо, військовослужбовиця.

Ярина вірить, що коханий і батько спостерігають за нею та пишаються. Та вважає, що кожен українець має бути готовий дати відсіч ворогу.

«Нам потрібно все-таки вчитися стріляти, вчитися надавати медичну допомогу, вчитися тактики й військової справи. Тому що вона нам знадобиться, щоб захищати своїх рідних, щоб захищати своїх дітей у майбутньому. І чи ти жінка, чи чоловік — байдуже», — військовослужбовиця Ярина Чучман-Миньо.

Ви можете підтримати Ярину й допомогти з деталями до FPV-дронів. В описі є посилання — долучайтеся.

Нагадаємо, ШоТам розповідав про гуцулку Ксеню з Волині, яка годує поранених воїнів на передовій.

Також дивіться відео про 98-річну розвідницю, яка пройшла Другу Світову, а 24 лютого знову зібралася на фронт.

Суспільство

«Хартія» та GUD випустили рюкзаки Frontier: увесь прибуток — військовим (ФОТО)

Опубліковано

До річниці 13-ї бригади НГУ «Хартія» київський бренд GUD випустив лімітовану колекцію рюкзаків. Увесь прибуток з продажів передадуть військовим цієї бригади.

Про це повідомили в «Хартії».

Обличчям колаборації став офіцер «Хартії» із позивним SWAT і Таня Камєнєва, яка є співвласницею фонду Shields Ukraine та співзасновницею ініціативи «Військо +1».

У «Хартії» зазначили, що колекція символізує єдність цивільних і військових, «де турбота одне про одного стає нормою».

«Ця сумка не просто для ваших речей, вона несе ідею, що готовність рятує життя», — написали в бригаді.

Читайте також: Бригада «Чорний ліс» та Mr.SCRUBBER випустили благодійну лінійку доглядової косметики

Нагадаємо, що Etnodim та «Хартія» випустили благодійні вишиті сорочки (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Хартії»

Читати далі

Суспільство

UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО)

Опубліковано

Благодійна організація UAnimals випустила серію рекламних відео з українськими знаменитостями, які тривають по одній секунді. До проєкту долучилися Надя Дорофєєва, Артем Пивоваров, MONATIK, Jerry Heil та учасник гурту «Курган & Agregat» Раміл Насіров.

Про це повідомили в UAnimals.

«Українські зірки з’являються у відео всього на секунду! Чому? Бо відтепер саме стільки часу потрібно, аби оформити кешбек на благо від monobank та надіслати його фонду UAnimals», — написали в організації.

Monobank запустив спрощену підписку на благодійний кешбек для UAnimals наприкінці лютого 2025 року. Тепер замість низки кроків клієнти банку можуть підписатися на фонд завдяки одному посиланню.

Читайте також: Український розробник створює гру про кота-астронавта: перший трейлер (ВІДЕО)

«Сьогодні увага людей, які донатять, розфокусована по різних напрямках та фондах. Кожен та кожна намагається допомогти скрізь. Тому ми створили можливість швидкої та простої пожертви — достатньо секунди та одного натискання на лінк. До того ж людина навіть не витрачає власні гроші, а спрямовує на допомогу ті, які їй повернув банк у вигляді кешбеку. Тому закликаємо українців оформити підписку на благо. Саме завдяки підтримці людей UAnimals щодня бореться за життя тварин», — розповів засновник UAnimals Олександр Тодорчук.

Про фонд UAnimals

Організація UAnimals з 2016 року пропагує гуманне ставлення до тварин і захищає їх від експлуатації та знущань. Після початку повномасштабного вторгнення фонд рятує домашніх, диких та свійських тварин від війни.

За цей час команда UAnimals вивезла з-під обстрілів близько 7 тисяч тварин, підтримала відбудову понад 24 притулків, роздала тисячу тонн корму та стерилізувала понад 43 тисяч безпритульних тварин. Наразі спільнота фонду налічує близько трьох тисяч волонтерів.

Нагадаємо, що «МУР» та Animalism випустили благодійний дроп для допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Суспільство

«Я скоро буду вдома!»: перші емоції захисників після повернення з полону (ВІДЕО)

Опубліковано

19 березня 2025 року відбувся один із найбільших обмінів військовополоненими. З полону звільнили 175 захисників, а ще 22 воїни повертаються в Україну завдяки іншим заходам.

Державна прикордонна служба України поділилася першими емоціями військових після обміну.

Звільнені з полону воїни могли зателефонувати рідним та близьким і сповістити про своє повернення в Україну.

«Дуже раді, що повернулися у свою рідну Україну, на свою Батьківщину. Надіюся, найближчим часом повернуся у своє рідне місто — у Львів. Дякую всім, хто нас чекав! Мамо, привіт!» — сказав український захисник.

Інший військовий подякував усім тим, хто долучився до звільнення українських воїнів:

«Хочемо подякувати всім організаціям, людям, які долучилися до цієї праці. Це велика та важка праця, яка привела до нашого звільнення з полону».

Читайте також: Військові повторно вразили російський аеродром «Енгельс»: наслідки удару

Перші емоції наших захисників після повернення з полону

Кадри, які не залишать нікого байдужим: перші емоції наших захисників після повернення з полону ❤️‍🩹

Опубліковано Державна прикордонна служба України Середа, 19 березня 2025 р.

«Це один із найбільших обмінів. Повертаються наші солдати, сержанти та офіцери. Воїни, які боролися за нашу свободу в лавах Збройних Сил, ВМС, Нацгвардії, Сил територіальної оборони та прикордонної служби. Захищали Україну на різних напрямках — у Маріуполі, на “Азовсталі”, на Донеччині, Луганщині, Херсонщині, а також Харківщині, Миколаївщині, Запоріжжі, Сумщині та Курщині»,написав Володимир Зеленський.

Нагадаємо, що в лютому в Україну повернули 150 українських військовополонених (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

Читати далі

Шопочитати

Можливості11 години тому

На добру справу: ветеран і директорка лікарні отримали по 100 тисяч гривень гранту

Василь Штундер — ветеран, який присвятив себе реабілітації побратимів. Галина Роспутна — акушерка-гінекологиня, яка нині...

Культура1 день тому

Картини, які «малює» дрон: це анонімний митець зі Львова, що креативно збирає на військо

Головний Герой — це митець, який спостерігає за людьми та відображає світ у віртуальній реальності....

Суспільство2 дні тому

Книжковий блогер у 9 років: це хлопчик, який підкорив YouTube любов’ю до книг

«О, ви вже тут? А я саме читав книжку, про яку дуже хочу вам розповісти»,...

Можливості2 дні тому

Великі зміни навіть у маленьких громадах. Як зробити туристичний маршрут та кінотеатр за грант

У Бобриці відновили туристичний маршрут до унікальних природних пам’яток і мальовничих місць А у Згурівці...