Економіка
В Україні відновили унікальні теплоходи “Ракета” на підводних крилах
Компанії «НІБУЛОН» вдалося відновити моду на водні пасажирські перевезення. Такий популярний у Європі водний транспорт знову став улюбленим серед українських пасажирів. Пасажирська “ракета” від Нібулону возить пасажирів з Миколаєва до Кінбурнської коси. Це найнезвичніший пасажирський транспорт України.
“Ракета” – судно на підводних крилах. Зі швидкістю 60 км/г мчить з Миколаєва до Херсона та Нової Каховки. А найголовніше, до українських Мальдівів – Кінбурнської коси.
“Туди ж не доїдеш ні машиною, ні на баркасі, а “ракета” – наша рятівниця”, – говорять місцеві. Всередині – комфортабельний автобус. А коштує дешевше – до Кінбурнської коси лише 206 грн. Ще є рейси до Вознесенська та Голої Пристані по 50 гривень.
Читайте також: В Україні відкрили новий сезон пасажирських річкових перевезень
Реанімували легендарні “ракети” у “Нібулоні”. Запустили по Дніпру та Південному Бугу 4 судна. За 2 роки перевезли понад 50 000 людей.
Компанія “Нібулон” з 27 квітня буде здійснювати регулярні рейси за маршрутом Нова Каховка – Херсон – Гола Пристань, а з 30 квітня, відповідно, Вознесенськ – Ковалівка – Нова Одеса – Миколаїв (Центральна набережна) – Миколаїв (Каботажний мол).
Рейси Південним Бугом виконуватимуться щоп’ятниці, щосуботи, щонеділі та щопонеділка. У вільний від рейсів час у зазначені дні тижня, а також щовівторка, щосереди та щочетверга пасажирське судно перебуватиме в Миколаєві для проведення прогулянкових рейсів «Панорама Миколаєва» та індивідуальних прогулянкових подорожей на високошвидкісному судні. На Херсонщині пасажирське судно ходитиме щодня, окрім понеділка.
У 1970-х ходило більше 150 “Ракет”. Річковий пасажирський транспорт в Україні в 1969 році перевіз майже 21 мільйон пасажирів. Та в 1990-х усе полетіло шкереберть. Вони не витримали конкуренцію з автомобільним транспортом. В радянські часи були інші умови. Ніхто не рахував економіку таких перевезень. Цей флот став невигідним. Так в українців непомітно вкрали крилатий флот. Більшість зі 150 “Ракет” продали за кордон. Частина тих суден досі ходять в Греції, в Тайланді і навіть Канаді.
Коментарі