Суспільство
В Україні створили платформу DRUGCARD для моніторингу побічних реакцій ліків
В Україні розробили систему DrugCard, що допомагає фармацевтичним компаніям проводити моніторинг наукової літератури на предмет побічних реакцій, відсутності ефективності лікарських засобів чи інших даних з безпеки.
Про це повідомили в компанії DrugCard.
Зазначається, що здійснення моніторингу є обов’язковим для фармацевтичних компаній та контролюється національним регулятором – Державним експертним центром.
У чому унікальність системи?
Електронна платформа фармаконагляду автоматично проводить моніторинг за вказаними ключовими словами та відправляє відповідні сповіщення фахівцям з фармаконагляду. Експерти перевіряють знайдені статті та приймають рішення стосовно подальших дій щодо лікарського засобу.
У системі присутній спеціальний воркфлоу, покликаний категоризувати статті та допомогти експерту працювати з літературою.
Читайте також: Екологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів
Вирішується також питання звітності – більше не потрібно робити звіти про роботу з моніторингу вручну; за експерта цю роботу робить система.
Система розпізнає не тільки текст, але і PDF, скановані PDF (по яким неможливо проводити пошук вручну, експертам приходиться їх перечитувати), документи (doc, docx і тд), таблиці, інфографіку.
Які ще є модулі?
Модуль побічних реакцій – покликаний організувати роботу з побічними реакціями відповідно до міжнародних норм. В систему можна як імпортувати побічну реакцію так і експортувати її в форматі XML по стандарту E2B(R2). Очікується, що найблищими часом Державний експертний центр зобов’яже відправляти побічні реакції тільки у цьому форматі.
Модуль моніторингу референтних ЛЗ – підкаже компанії про зміну в інструкціях референтних лікарських засобів. Це особливо актуально для генеричних препаратів, інструкція до медичного застосування яких повинна повністю відповідати оригінальному лікарському засобу.
Створювати програмне забезпечення для фармацевтичної галузі не просто, воно повинно відповідати жорстким міжнародним вимогам, а саме EU GMP Annex 11 та FDA CFR 21 Part 11. Функціонал нашої системи DrugCard повністю забезпечує ці вимоги завдяки продуманому аудиторському сліду, забезпеченням цілісності даних відповідно до ALCOA+.
Нагадаємо, на Прикарпатті запустили «Платформу примирення» споживачів з підприємцями.
Як ми повідомляли раніше, на Хмельниччині збудували останню з 30 амбулаторій за програмою “Доступна медицина”.
Головне фото: iod.media.
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі