Суспільство
В Україні створили першу краудфандингову платформу для воєнних зборів. Як це працює
Netpeak Group та «Моє Місто» запустили платформу «Доповідай» для зборів коштів на волонтерські проєкти, спрямовані на допомогу ЗСУ та іншим оборонним структурам.
Про це повідомляє ШоТам.
Як працює платформа
«Доповідай» («ДОПОмогу ВІйськовим ДАЙ») – неприбуткова громадська організація, яка має на меті допомагати волонтерам прозоро збирати кошти на потреби армії шляхом колективного фінансування проєктів.
Зазначається, що платформа допомагає волонтерам та благодійним фондам зі збором коштів, просуванням проєкту, та юридичним й бухгалтерським супроводом.
«Платформа також забезпечує надійність зборів, адже перевіряє організації та людей, які подають проєкти та укладає із ними офіційний договір, за яким відповідальні особи зобов’язуються детально відзвітувати про використання коштів та спрямувати їх на цільові потреби військовим», – розповідають організатори.
Перші результати
За час існування платформою зібрано понад 3 млн гривень для 30 проєктів. Повідомляється, що лише за останній місяць, на платформу вдалось залучити понад 600 000 грн, з яких 497 622 отримали від міжнародного фонду MarketStar Bulgaria на закупівлю 50 тонн вугілля для Одеської ОВА.
«Ми прагнемо, щоб українці закривали збори через «Доповідай» прозоро та безпечно. Переконані, що реалізація більшої кількості мілітарних проєктів допоможе наближати перемогу. Крім цього, ми хочемо побудувати ком’юніті волонтерів, яке буде кооперуватися між собою, ділитися досвідом та зміцнювати наше громадянське суспільство», – каже СЕО «Моє Місто» та «Доповідай» Сергій Лукачко.
Як долучитися
Наразі на платформі знаходяться 6 проєктів, які перебувають на етапі збору коштів:
- «На термобілизну та теплі речі для 200 воїнів». Бюджет проєкту складає 740 000 гривень.
- «Зігрій теплом ЗСУ: грілки та балаклави для військових». Бюджет проєкту складає 51 875 гривень.
- «Автівка життя для захисників Сходу». Бюджет проєкту 710 000 гривень.
- «Дрони для розвідки «Азов»». Бюджет проєкту складає 3 600 000 гривень
- «Здорові ноги воїна – захисника». Бюджет проєкту складає 60 000 гривень.
- «ЗСУ на зв’язку». Бюджет проєкту складає 131 150 гривень.
Кожен охочий може долучитися до доброчинців платформи та допомогти закрити збір. А якщо ви представляєте волонтерську чи громадську ініціативу і потребуєте підтримки, то можете подати свій збір на «Доповідай» за цим посиланням.
Детальніше з платформою можна ознайомитись за цим посиланням.
Нагадаємо, розпочалася реєстрація на безкоштовну Всеукраїнську онлайн-школу для волонтерів, яка вже вдев’яте проводиться міжнародною волонтерською мережею «Volunteer Community».
Крім того, волонтери на Івано-Франківщині розробили маневренний багі для воїнів Сил спеціальних операцій.
Фото надане ШоТам.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі