Суспільство
В Україні створили молочну карту
Аналітичний відділ Асоціації виробників молока презентував Молочну карту України. На карті зображено об’єми виробництва молока екстраґатунку по регіонах, повідомила прес-служба асоціації.
Що собою являє карта?
“Молочна карта України — це аналітично-інфографічний доробок Асоціації виробників молока, створений за сприяння USAID. Основна ціль даної карти — показати, що в Україні є якісне молоко і з кожним роком його обсяг зростає. Робота над створенням карти тривала місяць. А сама ідея народилася в результаті діалогу з іноземними колегами. Після того, як ми почули їх бачення про те, що якість молока в Україні на досить низькому рівні. Доля правди в цьому є, але в останні роки вітчизняна молочна галузь зробила значний стрибок в покращенні якісних та технологічних параметрів виробництва молока і про це варто говорити”, — повідомила аналітик Асоціації виробників молока.
Читайте також: В Україні запрацює нова система для контролю якості сирого молока
Також на карті наглядно зображено об’єми виробництва промислового молока по регіонах.
Яку вона виконує функцію?
“Ще однією нашою задачею було показати, в першу чергу іноземним організаціям та компаніям, що ота статична цифра продуктивності в Україні не 6000 кг/голову (а вразі аналізу продуктивності корів з урахуванням господарств населення — не більше 4500 кг/голову), а більше 8000 кг/голову. До прикладу, середня продуктивність в господарствах Асоціації виробників молока складає 8600 кг. При цьому є господарства в яких продуктивність перевалює за 11 000 кг/голову”, — додала аналітик.
Варто підкреслити, що на карті зазначено ТОП-10 найпродуктивніших господарств АВМ. Окрім того, молочна карта містить статистичні дані щодо експорту українських молокопродуктів, основні факти про молочний ринок України та ін.
Читайте також: На Львівщині почали будівництво лабораторії молока
Нагадаємо, Асоціація виробників молока (АВМ) спільно із Всеукраїнською аграрною радою (ВАР) займатиметься реалізацією переробки молока. Наразі розробляється два пілотні проети – на Черкащині та Полтавщині.
Суспільство
Львівська міська рада пропонує мешканцям екологічно утилізувати новорічні ялинки, передавши їх у притулок «Домівка врятованих тварин».
Про це повідомляє Львівська міська рада.
У притулку перебувають понад 100 кіз, для яких ялинки. Там пояснюють: деревця не лише радують тварин, а й допомагають зекономити на кормі. Важливо, щоб ялинки не мали прикрас чи декору, що можуть зашкодити тваринам: дротиків, дощику, блискіток тощо.
Читати також: КиївЗоо отримав 18 тонн професійного корму від європейських зоопарків
Як і коли приносити ялинки
Притулок приймає дерева щодня з 10:00 до 18:00 за адресою: вулиця Олекси Довбуша, 24.
Нагадаємо, що в Україні створюють єдиний реєстр домашніх тварин.
Фото: Львівської міської ради.
Коментарі
Суспільство
Марина Кондратенко
керівниця ГО «Жінки Лебединщини»
Зрозуміла, що хочу та маю бути корисною
Не уявляла, що таке проєкти, донори та грантові заявки
Здоров’я жінок у селі часто залишається поза увагою
Сусідка не могла піти до гінеколога через проблеми з ногами
Стереотип «ідеш до гінеколога — з тобою щось не так»
Хочемо, аби кожна жінка мала доступ до якісної медицини
Кожна має право на гідне життя і можливість бути почутою
Коментарі
Суспільство
Мобільний аптечний пункт запрацював у Макарівській громаді. 10 січня послугами аптеки могли скористатися жителі селища Кодра та сіл Забуяння і Королівка.
Про це повідомив селищний голова Макарова Вадим Токар.
Особливості роботи аптечного пункту
Жителі громади зможуть купити в мобільній аптеці рецептурні та безрецептурні лікарські засоби. Також у пункті працює програма реімбурсації «Доступні ліки».
Ліки в машині зберігають та перевозять із дотриманням температурного режиму. Мобільна аптека працює з терміналом для безготівкового розрахунку.
Замовити препарати, уточнити вартість або дізнатися більше про роботу пункту можна за телефоном: +38 067 117 80 36.
Графік роботи мобільної аптеки можна переглянути за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Фото обкладинки: телеграм-канал Вадима Токара
Коментарі