Економіка і бізнес
В Україні створили базу небезпечних товарів
В Україні створили базу небезпечної нехарчової продукції, на ресурсі розміщено інформацію як для споживачів, так і для бізнесу.
«Працюємо над діджиталізацією. Запущено всеукраїнську базу небезпечної нехарчової продукції від Мінекономрозвитку – наш аналог європейського Rapex», – повідомляється на фейсбук-сторінці Мінекономрозвитку.
Для споживачів база дає можливість перевірити безпечність продукції, яка їх цікавить, знайти корисну інформацію щодо придбання продукції онлайн, що робити у разі придбання небезпечної техніки чи іграшок, як і куди звертатись у випадку порушення прав. Крім того, на сайті можна отримати контактні дані усіх органів ринкового нагляду та чітко вказану сферу їх повноважень.
Читайте також: IKEA майже в Україні: компанія запустила український сайт і почала набір персоналу
У міністерстві відзначають, що новостворена база буде корисною і для представників бізнесу – ресурс надає рекомендації щодо безпечного імпорту в легкому форматі, а також інформацію про те, як повідомляти державу про продукцію, що не відповідає вимогам безпечності. Загальні поради будуть у нагоді вітчизняним виробникам, розповсюджувачам та імпортерам іграшок.
Зазначається, що наразі на ресурсі вже розміщені декілька дитячих товарів, на прикладі яких вказано, який тип ризику вони несуть та як саме вони можуть зашкодити.
Ознайомитись з переліком небезпечних товарів можна за посиланням.
Економіка і бізнес
Хто може отримати
Як скористатися
- У застосунку «Дія» обрати послугу «єКнига».
- Відкрити спеціальну віртуальну банківську картку за посиланням.
- Подати заявку.
Де й що можна купити
- у фізичних книгарнях — через безконтактну оплату смартфоном (NFC);
- в онлайн-магазинах — використовуючи реквізити картки.
Коментарі
Економіка і бізнес
Що створили на платформі
- Освітні лекції та воркшопи для ветеранів. Ці матеріали сприятимуть перекваліфікації, позитивному результату на співбесіді, а також успішній адаптації та інтеграції в цивільні команди.
- Авторські навчальні сесії з інклюзії для керівників та HR-менеджерів українських компаній щодо розробки та впровадження інклюзивних політик.
- Інформаційні ініціативи, що сприятимуть усвідомленню значення інклюзії та соціальної відповідальності.
- Анонімне соціальне дослідження з фокус-групами для аналізу перешкод та проблем, які виникають у працівників компаній при співпраці з ветеранами.
- Поради військових та цивільних психологів, які окреслюють можливості ефективної співпраці та розуміння потреб як ветеранів, так і цивільних осіб, які працюють разом із ними.
Коментарі
Економіка і бізнес
Любов до кемпінгу привив учитель
«Саме він показав нам, як круто можна проводити час на природі», — каже Дарина.
Команді потрібна байдарка та обладнання для підйому на скелі
«Я хочу, щоб ми не просто брали участь, а перемагали. Крім того, це питання безпеки. Наприклад, переправлятися через річку на несправній байдарці чи без належного обладнання небезпечно: сильна течія або пороги можуть перевернути човен, і команда може травмуватися», — каже дівчина.
«Коли я зрозуміла, що можна подати бюджетну заявку до сільради, я одразу знала, що напишу її. Мені просто допомогли це правильно оформити».
Участь у проєкті дала змогу жителям впливати на бюджет
«Мене цей проєкт дуже надихнув. Я зрозуміла, що учні мало знають про бюджетні процеси: як формують бюджет, хто його затверджує і які рішення за цим стоять. Тож ми вирішили залучити жителів, зокрема, школярів, до обговорення бюджету громади на 2025 рік», — розповідає начальниця фінансового відділу Віра Книш.
«Наша громада сама по собі показує напрямок, над яким треба працювати — туристичний. У нас є скельний масив, де проводять змагання зі всієї країни, у нас є річка, по якій можна справлятися на катамаранах і байдарках», — каже посадовиця.
Допомагають школярам впливати на зміни
«Ми хочемо, щоб наступного року ще більше дітей брали участь у бюджетному процесі. Це й про розвиток навичок, і про формування відповідальності за майбутнє своєї громади».
Коментарі