Військо
В Україні створюють нову зимову форму для спецпризначенців: особливості одягу
Міноборони розробляє нову маскувальну форму для використання у польових умовах. Під час створення одягу у міністерстві враховували пропозиції та зауваження військових.
Про це повідомили в Міністерстві оборони.
Особливості нової форми
Розробкою костюма займається Центральне управління розвитку матеріального забезпечення. У новій моделі додали вдосконалені елементи маскування. Також форма забезпечує свободу рухів, приховує контури військового і дозволяє використовувати її як верхній одяг.
Читайте також: «Фактор-Друк» випустила першу книгу після російського ракетного удару (ФОТО
«Новий зимовий маскувальний костюм — це черговий крок до створення сучасного спорядження, яке відповідає реальним потребам наших військовослужбовців у бойових умовах. Ця робота ґрунтується на практичному досвіді наших захисників і є важливим елементом зміцнення обороноздатності країни», — зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.
Також заступник міністра додав, що у 2024 році Міноборони створило та затвердило 28 моделей речевого забезпечення, зокрема полегшений бронежилет або адаптивний одяг для поранених.
Нагадаємо, що Данія передала Україні САУ «Гвоздика».
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Міноборони
Військо
За перший місяць роботи національної програми підтримки військовослужбовців «Плюси» захисники України придбали 4 200 залізничних квитків зі спецрезерву через застосунок «Армія+».
Про це повідомляє «Укрзалізниця».
Послугою скористалися вже понад 2 500 пасажирів, які подорожували поїздами Укрзалізниці. Найбільше квитків військові купують у день відправлення або за день до цього — такі випадки становлять 58% від загальної кількості.
Читати також: «Січ» випустила турнікети, що зупиняють кровотечу при вогнепальних пораненнях живота
Популярні маршрути
Традиційно найбільший попит мають маршрути до прифронтових міст і назад. Лідерами залишаються:
- Запоріжжя — Київ;
- Харків — Київ (посунувши напрямок Краматорськ — Київ на третю позицію);
- Краматорськ — Київ.
За місяць роботи сервісу в застосунку «Армія+» зареєструвалися 31 200 користувачів. Вони шукали квитки, знайомилися з можливостями сервісу та планували поїздки.
Як отримати квитки зі спецрезерву
Придбати залізничні квитки можна через застосунок «Армія+». Програма реалізована в межах національної ініціативи «Плюси» для підтримки військовослужбовців. Завантажити застосунок та дізнатися більше можна за посиланням.
Нагадаємо, що «Нова пошта» долучилася до програми «Плюси»: які переваги для військових.
Фото: «Укрзалізниця».
Військо
OTT-платформа Sweet.tv оголосила про запуск реаліті-шоу «Сюрприз для родини», яке присвячене сім’ям українських військових. У центрі проєкту — здійснення мрій цих родин, які часто стикаються з непростими викликами під час війни.
Про це повідомляє Sweet.tv.
Телеведучий і військовий Даніель Салем, а також психологиня Аліна Дейнека допомагатимуть героям проєкту знаходити підтримку й радість навіть у найважчі часи.
«Я добре знаю, як це — не бачити свою доньку місяцями. Навіть під час відпусток не завжди маю змогу приїхати до неї. Тому мені близька ідея допомагати родинам військових. Це дуже важливо — знати, що вдома все гаразд», — поділився Даніель Салем.
Читати також: В Україні започаткували нове видавництво, що випускатиме книги балканських авторів
Аліна Дейнека додала:
«Дружини військових для мене — справжні героїні. Вони взяли на себе всю відповідальність за родину, стали опорою для чоловіків. Ми хочемо показати, як прості техніки можуть допомогти знайти внутрішній баланс, полегшити емоційний стан і подарувати позитивні емоції».
Прем’єра реаліті відбудеться взимку, а перегляд шоу на платформі Sweet.tv буде безкоштовним.
Нагадаємо, що інсталяція з літер пошкодженої стели на Херсонщині стала символом виставки в Давосі (ФОТО).
Фото: Sweet.tv.
Військо
Данія без публічних заяв передала Україні 122-мм самохідні артилерійські установки 2С1 «Гвоздика». Ці системи додали до списку військових постачань.
На це звернув увагу данський безпековий аналітик та гендиректор компанії Risk Intelligence Ганс Тіно Хансен.
Що відомо про постачання
У списку міністерств оборони Данії немає конкретики щодо продуктів «Гвоздик», переданих українським Силам оборони, та джерела їх походження. На озброєнні Данії такі радянські артилерійські системи раніше не перебували, а про їх передачу офіційно не заявляли.
Ці САУ, здатні ефективно виконувати завдання на полі бою, стали ще одним числом елементів у рамках військової допомоги Україні.
Читати також: Міноборони отримало техніку на 3,3 мільйона євро для цифровізації війська
З початку повномасштабного вторгнення Росії Данія підтримує Україну, зневажаючи власні обмежені ресурси техніки. У 2023 році вона передала 19 колісних САУ Caesar, а згодом замовила нові французькі самохідні гаубиці для України.
Нагадаємо, що Данія надає 281 мільйон євро на посилення української ППО.
Фото: DP SHRZ.