Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

В Україні створять Лабораторію інновацій

Опубліковано

При Міністерстві цифрової трансформації у співпраці та за підтримки ПРООН в Україні створять Лабораторію інновацій – вона спочатку працюватиме з листопада 2020 року до березня 2021 року.

Про це повідомили у прес-службі Мінцифри.

“Головна мета – впровадження інноваційних методів пошуку та впровадження рішень у державному секторі. Ця лабораторія вперше запускається саме на базі Мінцифри, де буде випробовуватись організаційна модель лабораторії”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що до Policy Lab ver 1.0 увійдуть три консультанти з питань інновацій.

Читайте такожЧому молодь все частіше обирає IT: історія підлітка, який заробляє одразу після школи

Робота первинної експертної групи з 3-х експертів Policy Lab ver 1.0 включатиме (але не обмежуватиметься):

  • надання консультативної підтримки та робота з Big Data – даними опитувань або аналізом результатів фокус-груп та, потенційно, великими даними від бізнесу;
  • тестування ідей і рішень, щоб з’ясувати, що працює, а що ні, коли йдеться про вирішення складних проблем;
  • мобілізація партнерських відносин.

Лабораторія інновацій спочатку працюватиме з листопада 2020 року до березня 2021 року.

Читайте такожХто задає тренди в ТікТок: топ-8 українських тіктокерів-мільйонників

“Накопичені уроки та досвід, оцінені наприкінці періоду, сприятимуть продовженню участі або перегляду методів співпраці”, – додали у Мінцифри.

Читайте такожТОП-10 книг, які варто прочитати до 25 років

Нагадаємо, у Мінцифри пропонують мільйон гривень за злом застосунку Дія.

Головне фото: epravda.com.ua.

Коментарі

Економіка і бізнес

Як українському бізнесу стати доступним та безбар’єрним? Тест на прикладі роботи VETERANO COFFEE

Опубліковано

Світлана Шевченко — дружина військового, який боронить Україну з перших місяців російського нападу у 2014 році. Після демобілізації чоловіка у 2016 подружжя вирішило відкрити власну справу, щоб допомогти Володимиру швидше повернутися до цивільного життя. 

До того Світлана працювала у Греції у сфері готельно-ресторанного бізнесу, а Володимир обожнював каву. Тому вони вирішили заснувати ветеранський кавовий бізнес. 

Тепер VETERANO COFFEE є доступним безбар’єрним бізнесом і має 7 закладів у Києві та Вишневому. З початку 2022 року Світлана керує справою сама, тому що чоловік повернувся до війська.

Як бізнесу стати доступним і безбар’єрним? Дізнайтеся в тесті від ШоТам, побудованому на досвіді та порадах VETERANO COFFEE.

1. Одним із завдань безбар’єрного бізнесу може бути допомога людям з інвалідністю в адаптації до життя. Яку мету для себе поставили у VETERANO COFFEE?

Співзасновниця бренду VETERANO COFFEE Світлана Шевченко. Фото надала підприємиця
Правильно! Неправильно!

Співвласниця мережі VETERANO COFFEE Світлана каже, що від початку повномасштабної війни метою ветеранського бізнесу є допомога людям з інвалідністю почуватися гідно, де б вони не були.

2. У безбар’єрних закладах мають бути пандуси, спеціальні туалети та широкі двері, аби люди, які користуються кріслом колісним, мали вільний доступ. А з чого треба почати облаштування закладу, який має стати безбарʼєрним?

Тримач для милиць і тростин в одному з закладів. Фото надала Світлана Шевченко
Правильно! Неправильно!

За словами Світлани, починати облаштовувати безбарʼєрний заклад варто з виділення паркувальних місць для людей з інвалідністю. На кожній парковці їх має бути щонайменше 10% від загальної кількості. Такі паркомісця треба позначити спеціальною розміткою та зробити паркування для людей з інвалідністю безкоштовним.

3. Яку ініціативу впровадили власники VETERANO COFFEE як безбар’єрний бізнес з початку його існування?

Співзасновник мережі кав'ярень VETERANO COFFEE Володимир Шевченко. Фото надала дружина Світлана
Правильно! Неправильно!

Від початку свого існування й дотепер VETERANO COFFEE у всіх закладах своєї мережі проводить безкоштовне навчання для військових, ветеранів і їхніх родин. Після такого навчання ветеран Олексій Кельт відкрив у рідному Маріуполі мережу піцерій Veterano Pizza. Зараз чоловік знову воює, але мріє відновити бізнес після перемоги.

4. Як у мережі безбар’єрних закладів можна підтримати військових?

Благодійний концерт в одному із закладів. Фото з соцмереж бренду
Правильно! Неправильно!

Що більше варіантів підтримки, то краще. Від початку свого існування VETERANO COFFEE постійно допомагає військовим, зокрема, дає можливість «підвісити каву» для воїнів — люди купують її, а отримані кошти заклад донатить на фронт. Також заклад проводить різні розіграші за донати.

5. Що може зробити заклад, аби створити безбарʼєрне середовище не тільки для клієнтів, а й для своїх працівників?

Сенсорна вбиральня у VETERANO COFFEE. Фото надала Світлана Шевченко
Правильно! Неправильно!

У VETERANO COFFEE внутрішній психолог уже працює та консультує команду. Також в одній з кав'ярень зробили сенсорну вбиральню. Тепер Світлана планує створити навчальний центр, аби команда знала, як правильно облаштувати комфортні та безбарʼєрні робочі місця.

6. Яка ініціатива відбулася цьогоріч у співпраці бренду VETERANO COFFEE з «Новою поштою»?

Кав'ярня VETERANO COFFEE. Фото надала Світлана Шевченко
Правильно! Неправильно!

Цьогоріч у Києві «Нова пошта» відкрила перше в Україні інклюзивне відділення та запросила там розташуватися кав'ярню мережі VETERANO COFFEE.

7. Що може допомогти підприємцям вдосконалити свої навички з ведення безбар’єрного бізнесу?

Співзасновниця мережі кав'ярень VETERANO COFFEE під час виступу на Grand Pitch Day нового сезону візійного жіночого акселератора «Відважна. 2 Масштабування та диджиталізація». Фото надала Світлана Шевченко
Правильно! Неправильно!

Заповнити прогалини у знаннях з ведення бізнесу та розвитку власної справи Світлані допомогло навчання у візійному жіночому акселераторі «Відважна 2. Масштабування та диджиталізація», про яке їй розповіла бухгалтерка закладу VETERANO COFFEE. Отримавши нові знання, підприємиця зрозуміла: щоб бізнес приносив дохід, його треба масштабувати. Ресурс для цього Світлана також здобула завдяки акселератору. Показавши найкращий результат в категорії «Безбар’єрний бізнес-проєкт», жінка отримала пів мільйона грантових коштів від організаторів на розвиток власної справи.

Новий сезон візійного жіночого акселератора «Відважна 2. Масштабування та діджиталізація» впроваджує мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту й за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)», глобальної ініціативи She’s Next Empowered by Visa.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Світло для 450 тисяч містян: Одесі передали першу з чотирьох газопоршневих електростанцій

Опубліковано

Обладнання передають міжнародні партнери України, зокрема Японія, Норвегія та Швеція за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН). Воно дозволить живити 45% критичної інфраструктури міста.

Про це повідомили у Міністерстві енергетики України.

Для чого потрібні установки

Газопоршневі установки, яких загалом в Одесі буде чотири, розширять можливості міста у незалежній електрогенерації.

Разом із трьома іншими установками, які вже відправили в Одесу, обладнання підвищить генераційну потужність міста на 13,2 мегавата, пишуть в ПРООН. Загалом електростанції зможуть забезпечити 45% потреб електропостачання для критичної інфраструктури міста.

Читайте також: «Битва за світло»: вийшов трейлер фільму про роботу ДСНС, Повітряних сил та енергетиків (ВІДЕО)

Фото: ПРООН в Україні

«Це швидкі, практичні та ефективні рішення, які відповідають викликам воєнного часу. Дякуємо міжнародним партнерам за відповідне устаткування. Його ефективне встановлення допоможе нам протягом цього опалювального сезону та в майбутньому покривати потреби споживачів. Рухаємося далі в реалізації проєктів розподіленої генерації в усіх регіонах України», — зазначив заступник міністра енергетики Микола Колісник.

ПРООН в Україні

ПРООН працює в Україні з 1993 року спільно з іншими агентствами, що є частиною команди ООН в Україні, партнерами з розвитку, громадянським суспільством та місцевими громадами. Головна мета організації — допомогти визначити та розробити місцеві рішення для викликів розвитку країни.

Нагадаємо, що київську багатоповерхівку обладнали генератором та сонячною електростанцією.

Фото обкладинки: INNIO Jenbacher

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Україна та Світовий банк домовилися про підтримку українського бізнесу на 593 млн доларів

Опубліковано

Світовий банк профінансує новий проєкт у межах підтримки України. Гроші спрямують на створення робочих місць та розвиток малого та середнього бізнесу, зокрема його цифровізацію.

Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

З чого складається фінансовий пакет

Фінансовий пакет програми включатиме:

  • позику Міжнародного банку реконструкції та розвитку (IBRD) на 283 мільйонів доларів;
  • позику на 300 мільйонів доларів за спеціальною програмою для відновлення України та Молдови кризового фонду Міжнародної асоціації розвитку (IDA);
  • грант на десять мільйонів доларів від Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України Світового банку (URTF).

Гроші реалізують у межах проєкту «Програма кредитування з прив’язкою до результатів, Program-for-results» (PforR) — «Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво» (RISE).

Читайте також: Укрзалізниця випустила благодійну колекцію одягу до Дня залізничника: худі, шопери та листівки

    «Ця ініціатива дозволить підтримати до 20 тисяч малих та середніх підприємств, сприятиме створенню понад 40 тисяч робочих місць завдяки державним програмам підтримки бізнесу, а також посилить наші дерегуляційні зусилля і роботу з розбудови цифрових сервісів для бізнесу», — зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

    Програма RISE акцентується на покращенні бізнес-середовища та цифрових послуг задля більш ефективної взаємодії між державою і бізнесом.

    Нагадаємо, що українцям за жовтень нарахували 125 мільйонів гривень кешбеку: як отримати виплати.

    Фото обкладинки: пресслужба Мінекономіки

    Коментарі

    Читати далі

    Шопочитати

    Суспільство6 днів тому

    Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

    Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

    Суспільство2 тижні тому

    «Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

    Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

    Економіка і бізнес2 тижні тому

    Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

    Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...

    Суспільство3 тижні тому

    «Донори віддають частинку себе, аби врятувати інших». Історія харків’янки, яка вже 8 років здає кров

    Коли Ольга Маканєєва з Харкова працювала в лікарні, вона вперше наважилася на донорство, аби допомогти...