Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ТОП-10 книг, які варто прочитати до 25 років

Читання дозволяє людині розвивати межі своєї уяви. Вона не просто читає роман, повість чи оповідання, а пропускає через себе історію

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Читання дозволяє людині розвивати межі своєї уяви. Вона не просто читає роман, повість чи оповідання, а пропускає через себе історію, яка, можливо, ніколи б не відбулася з нею в реальному житті. Вчені з різних країн світу щоразу доводять, що читання може позбавити людину стресу, зробити її щасливішою та навіть допомогти пережити важкі життєві ситуації.

Водночас останнім часом книгу все частіше замінюють соціальними мережами. Щоб популяризувати читання серед молоді, в Україні запустили соціальний проєкт «Читай & Фантазуй». Його організатори спільно з Книгарнею «Є» підготували список з 10 книг, які варто прочитати кожному до 25 років.

1. Софія Андрухович «Амадока»

Після тяжкого поранення під час російсько-української війни на Сході України головний герой роману втрачає пам’ять. У стані повної амнезії та невпізнанності його знаходить жінка, яка вважає його своїм загубленим на війні чоловіком і намагається відродити наново його пам’ять.

Назва роману відсилає до легендарного озера, яке, за Геродотом, перебувало на теренах теперішньої України. Авторка роману ставить питання про безслідне зникнення цілих світів культури на кшталт єврейського світу в Україні до голокосту чи культурного українського життя до винищення української інтелігенції.

2. Вахтанг Кіпіані «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву КДБ УРСР»

Кримінальна справа українського поета-дисидента Василя Стуса, за словами автора книги, це хроніка боротьби злочинної комуністичної системи з людиною, повною болі та гідності. Публіцист зібрав на цих сторінках архівні документи його справи: покази свідків, листи з тюрми, спогади рідних та друзів.

Читачі дізнаються про невідомі факти життя, ув’язнення та загибелі Стуса, які досі охороняли під грифом «Секретно». Матеріали його кримінальної справи містяться в шести томах, до книги автор включив найголовніші з них, залишивши їх без редагування.

3. Олександр Михед «Я змішаю твою кров із вугіллям. Зрозуміти український Схід»

Автор книги вирушив у подорож шістьма містами Донецької та Луганської областей, досліджуючи тамтешнє життя та заховані в архівах історії. Розкопуючи нашарування міфів, письменник розповідає дивовижну історію Сходу, приборкати який намагалися британські й бельгійські інвестори, імперські та радянські правителі.

Автор ділиться унікальними розмовами з відомими письменниками, митцями, істориками, які народилися на Сході: Сергієм Жаданом, Алевтиною Кахідзе, Ігорем Козловським, Романом Мініним, Володимиром Рафєєнком та Оленою Стяжкіною. Людьми, які від часу війни допомагають осмислювати жах нової повсякденності та зрозуміти багатоголосся українського Сходу.

4. Томас Рікс «Черчилль та Орвелл. Битва за свободу»

На матеріалі біографій Вінстона Черчилля і Джорджа Орвелла автор показує, що ці дві несхожі одна на одну людини більше інших своїх сучасників вплинули на ідеологічну будову післявоєнного західного суспільства. Їхньою зброєю було слово, а їхні книги й виступи і сьогодні мають величезний вплив на мільйони людей.

Зосередившись на плідному відрізку їхніх життів, автор не тільки малює точні психологічні портрети своїх героїв, а й відтворює картину життя Британської імперії в усьому його блиску й убогості — з колоніальними устремліннями й класовими суперечностями, фатальною політикою умиротворення і захопленням фашизмом з боку владущої еліти.

5. Марк Лівін «Сторітелінг для очей, вух і серця»

Уce нa cвiтi можна розповісти через icтopiю. Xaй би пpo щo ви пиcaли, iнфopмaцiя cтaнe яcкpaвiшoю й цiкaвiшoю, якщo зaгopнути її в тaкий фopмaт. Caмe icтopiя, a нe cуxi фaкти, дoпoмaгaє eмoцiйнo зaлучити й пepeкoнaти aудитopiю.

У своїй книжцi автор пoяcнює, як нaвчитиcя чути й бaчити icтopiї, пoглибити влacнe poзумiння тeкcту i зaxoпливo пиcaти. A щe нaвoдить poзмoви з вiдoмими укpaїнcькими пиcьмeнникaми, peклaмicтaми, жуpнaлicтaми, якi poзпoвiдaють пpo cвoї пiдxoди дo cтopiтeлiнгу й нaпиcaння тeкcтiв.

Читайте також: Соцмережі VS Книги. Як українську молодь закохують у літературу

6. Дара Корній «Чарівні істоти українського міфу. Духи-шкідники»

Дрібні шкідники, дитячі страхи, хвороби у вигляді живих істот — авторка зібрала історії про давні вірування українців у духів, які щодня пакостять і приносять негаразди. Читачі дізнаються, який вигляд мали в уяві наших предків чума і холера, хто така загравниця, прочитають невеселу казку про поцілунок.

Письменниця збирала матеріали про існування давніх українських міфологічних істот понад десять років. Ця книга з’явилася на світ після того, як авторка зрозуміла, як бракує подібної літератури у зрозумілому форматі не лише для науковців, а й дорослих і дітей. Читачі подорожуватимуть моторошним світом напастей і приблуд, зазирнуть у магічний потаємний куточок, де заховалися темні сторони буття та нічні примари.

7. Дорж Бату «Моцарт 2.0»

В епіцентрі подій — Вольфганг Моцарт, який опинився у сучасному Нью-Йорку. Його вражає і дивує все: метро, галас, одяг, спосіб життя, звички й манери людей, вбиральні, наче у цісарському палаці, рояль замість звичного йому клавікорду.

Але Моцарту доводиться пристосовуватися. Хоча композиторові й випав шанс на нове життя, дещо залишається незмінним — любов до музики. Автор вигадливо переплітає реальні факти з вигадкою, а елементи детективу з філософськими роздумами.

8. Наомі Альдерман «Сила»

Дотепна і твереза до жорстокості історія про те, як зміниться світ, якщо ґендерний баланс сил просто перевернеться з ніг на голову. Розповідь про сутність влади й те, що вона робить з людьми.

У романі легко впізнати персонажів із сучасного світу: студент з Нігерії, сирота з американської провінції, донька голови банди з Лондона. Проте дещо враз кардинально змінює їхні життя, а скоро переверне і весь світ. У дівчат з’являється надприродна сила, й вони лише порухом пальця здатні викликати в інших біль і навіть вбити. Залишається питання: чим скінчиться цей День дівчат.

9. Сергій «Колос» Мартинюк «Рок-н-рол»

Історія успіху, зради, мрій, випробувань, депресій і любові та що насправді відбувається по той бік сцени. Автор книги, вокаліст українського гурту «Фіолет», розповів читачам, як народжується музика і рок-н-рольні герої, поділився історіями про зіркові злети, розбиті серця з гітарами, ріки алкоголю з наркотиками, навіжених фанаток та концертний графік нон-стоп.

Усього за тиждень життя героїв перевернеться з ніг на голову. Чим закінчиться історія — персональним апокаліпсисом чи новою сторінкою життя — кожен вирішить сам. Якщо, звісно, доживе до миті вибору.

10. Ольга Токарчук «Книги Якова»

Історія формування єврейських єретичних рухів у XVIII столітті стає ниткою, що зшиває час і простір, територію Польщі та України, католицизм, юдаїзм та іслам. Персонажі чекають на прихід нового Месії, що порятує світ і об’єднає різні релігії та народи.

Фокусом зацікавленості нобелівської лауреатки та письменниці й точкою, де зійдуться всі лінії, є не конкретний персонаж, а сама книжка як концентрований образ світової культури.

А тепер бонус для наших читачів – інтернет-магазин «Книгарня Є» дає знижку -25% за промокодом BOOK-YE25 (строк дії до 13.10.2020). Знижка за промокодом діє на 99% асортименту товару. Читайте та фантазуйте! #за_підтримки_укф

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі