Технології
В Україні стартував перший конкурс проектів оборонних технологій
В Україні стартував перший конкурс проектів оборонних технологій, який проходить у Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”. Ця платформа об‘єднала науковців, розробників та винахідників із підприємствами оборонно-промислового комплексу, потенційними інвесторами та українським військом, повідомляє прес-служба Укроборонпрому.
Загалом на конкурс надіслали 132 проекти, які були розроблені науковцями по всій країні. У фіналі залишилось 43 розробки, які охоплюють всі сфери оборони України, починаючи від лазерного медичного обладнання та систем захищеного зв‘язку, до проекту створення угрупування космічних мікросупутників та використання нанокомпозитних матеріалів.
Читайте також: Новий радар українського виробництва пройшов успішні випробування
“Ми докладаємо максимальних зусиль для того, щоб передові наукові досягнення та технології якнайшвидше надійшли у реальне виробництво та посилили обороноздатність нашої держави. І останні розробки підприємств “Укроборонпрому” є реальним доказом продуктивного симбіозу української науки та оборонної промисловості. Зараз у цій залі знаходиться представники оборонних підприємств та спецекспортерів Концерну, які вже проявили практичний інтерес до втілення представлених розробок у реальне виробництво. В першу чергу, зважаючи на першочергові завдання, які виконує Концерн, мова йде про технологію зниження собівартості виготовлення артилерійських снарядів та підвищення продуктивності виробництва”, – заявив під час заходу Генеральний директор “Укроборонпрому” Павло Букін.
Також у фіналі конкурсу представлені розробки у сфері впровадження нанокомпозитів у військовій техніці з метою підвищення міцності традиційних матеріалів, система виявлення БПЛА потужним лазерним випромінюванням, технологія виробництва високоефективних порохів лакового типу для стрілецької зброї, створення лазерних апаратів тактичної медицини та інші проекти.
Для проведення конкурсу свої зусилля об‘єднали “Укроборонпром”, Генеральний штаб Збройних сил України, ЦНДІ озброєння та військової техніки, “Ліга оборонних підприємств України”, Державна інноваційна фінансово-кредитна установа, “КПІ ім. Ігоря Сікорського”, Науковий парк “Київська політехніка” та Інноваційний холдинг “Sikorsky Challenge”.
Технології
Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури готує проєкт будівництва теплоелектроцентралей, що працюватимуть на RDF-паливі.
Про це повідомив очільник Агентства Сергій Сухомлин.
Перші громади
Агентство вже відбирає громади для реалізації ініціативи. Дві з них найбільш підготовлені: вони працюють над створенням сміттєпереробних заводів. У таких громадах відходи, які неможливо переробити, підуть на виробництво тепла для місцевих потреб через нові ТЕЦ.
Читати також: На даху амбулаторії на Київщині встановили сонячну електростанцію
Фінська підтримка
Сергій Сухомлин зустрівся з послом Фінляндії в Україні та експертами з питань торгівлі й відбудови. Фінські партнери висловили підтримку цьому екологічному та інноваційному проєкту.
Фото: Freepik.
Коментарі
Технології
Штрафи за порушення ПДР тепер можна побачити у «Дії» не лише з текстовими деталями, а й із фотовідеодоказами.
Про це повідомила команда державного сервісу.
«Раніше у “Дії” відображалися тільки деталі порушення: час, місце та тип. Тепер додали фото й відео моменту, щоб водії могли побачити, де і як усе сталося. Дивіться й запам’ятовуйте, як не треба робити на дорозі», — зазначають у «Дії».
Нововведення дозволяє водіям точніше розуміти, де відбулося порушення, а також показувати ці матеріали друзям, щоб вони уникали подібних ситуацій.
Читати також: Піші кур’єри «Нової пошти» доставлятимуть посилки на електробайках
Як оплатити штраф
Сплатити штрафи можна безпосередньо у «Дії» — через реквізити картки або за допомогою ApplePay чи GooglePay.
Проєкт реалізовано спільними зусиллями Мінцифри, МВС, Державної установи Центр інфраструктури та технологій МВС і ДП «Інфотех».
Нагадаємо, що Microsoft у 2025 році надаватиме безплатний доступ до хмарних сервісів для держустанов.
Фото: Дія.
Коментарі
Технології
Старий автобус МАЗ перетворили на сучасний навчальний центр у рамках міської програми «Захисник Києва».
Про новинку повідомив міський голова Віталій Кличко.
Про школу
Переобладнаний транспорт оснащений генератором, який забезпечує повну автономність роботи. Це дозволяє школі функціонувати будь-де, навіть без доступу до стаціонарної електромережі. Усередині облаштовано 9 робочих місць, зручний диван, телевізор для навчальних демонстрацій, кавомашину та міні-кухню.
Читати також: У Черкасах відкрилася FPV-школа Третьої штурмової бригади
Від старого МАЗу до мобільної школи
Проєкт реалізували в кілька етапів: замінили металеву конструкцію, оновили електросистему й виконали дизайнерське оформлення. Автобус отримав яскраві художні розписи, а меблі та брендовані матеріали створили на замовлення.
Нагадаємо, що Третя штурмова запустила благодійний проєкт з українськими артистами: хто взяв участь.
Фото: фейсбук Віталія Кличко.
Коментарі