Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

В Україні стала доступною електронна марка для рекомендованих листів: як це працює

Опубліковано

Укрпошта вперше в Україні запустила електронну марку – це новий сервіс для рекомендованих листів.

Про новину повідомили на сайті Укрпошті.

За допомогою нового сервісу можна замовити, завантажити та видрукувати е-марку на звичайному принтері вдома чи в офісі всього за кілька хвилин.

Які переваги

Використання нового знака поштової оплати має низку переваг, адже тепер відправнику не потрібно зайвий раз приходити у відділення Укрпошти, щоб купити марки, та витрачати час на оформлення відправлень. Окрім цього, покращиться контроль доставки таких листів.

Для кого ця послуга

Послуга електронної марки насамперед стане цікавою для великих державних інституцій, а також юристів, нотаріусів, які відправляють кореспонденцію у великих обсягах.

Наразі електронна марка доступна для рекомендованих листів, а у 2024 році скористатися послугою зможуть українці, які відправлятимуть звичайні листи.

Згенерувати електронну поштову марку та оплатити її онлайн можуть як існуючі, так і нові клієнти Укрпошти.

Як скористатися послугою

Для цього потрібно увійти до Особистого кабінету на сайті (ukrposhta.ua/ua), створити лист та оплатити вартість поштового відправлення за допомогою банківської картки. У корпоративних клієнтів є можливість оплатити створені рекомендовані листи шляхом авансу.

Читайте також: Змінила ІТ на сільське господарство. Як фермерка з Бучі відновлює бізнес після окупантів

Застосування електронної марки дає можливість відстежити всі операції відправлення онлайн, відображати статус та історію відправлення в Особистому кабінеті користувача, скоротити витрати на використання поштових марок та підготовку листів.

Також однією з переваг для корпоративних клієнтів, що замовляють марки по договорах, стане оплата поштових послуг за фактом використання, а не передплатою. Все це дозволить національному поштовому оператору не просто зробити процес виправлення листів комфортним для корпоративних клієнтів, а й розвантажити відділення від черг.

«Раніше кожен наш клієнт міг спостерігати, як одна людина довго стоїть біля віконця з пачкою листів, а оператор сумлінно наклеює низку марок на один конверт, вартість яких має відповідати вазі відправлення. І так по колу — 2 млн листів щомісяця проходять через наші відділення. Відтепер це в минулому. Бо всі такі листи можна оформити онлайн в Особистому кабінеті, і роздрукувати унікальну марку просто в себе вдома чи в офісі й далі відстежувати всі операції по своїх відправленнях на сайті або в мобільному додатку. Це ще один дуже важливий крок на шляху наших змін з диджиталізації процесів, який точно відчують наші клієнти», – підкреслив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Що таке електронна  марка?

Електронна марка – це знак поштової оплати, що у вигляді QR-коду наноситься на листи, поштові картки, містить інформацію про індекс одержувача, дату створення поштового відправлення, вагу, номер відправлення та підтверджує оплату послуг поштового зв’язку. Електронна марка широко використовується в сучасних поштах світу: у Великої Британії, США, Німеччині, Ірландії та інших, для надання поштових послуг своїм клієнтам. Відтепер електронна марка діє і в Україні.

Для того, щоб отримати електронну марку, треба виконати такі кроки:

  • Авторизуватися в Особистому кабінеті (ОК) на сайті Укрпошти.
  • Обрати послугу «Лист».
  • Створити список із типом оплати «Електронна марка».
  • Створити відправлення (рекомендований лист), заповнити всі обов’язкові дані та   обрати формат конверта.
  • Вибрати конкретне відправлення або весь список, який бажаєте оплатити. Поштова вартість розраховується автоматично на основі вибраного продукту.
  • Здійснити онлайн-оплату банківською картою.

Читайте такожВід прокурорки до майстрині. Історія засновниці бренду La Chica, яка навчає українок вишивки прикрас

Після виконання цих простих кроків клієнт отримує QR-код із графічним зображенням електронної марки, який він може самостійно роздрукувати на звичайному принтері одразу на конверт або на стікер на самоклеючому папері та відправити його з найближчого відділення Укрпошти або скористатися послугою кур’єрського забору.

Нагадаємо, Укрпошта отримала відзнаку від Національного поштового музею США.

Раніше ми повідомляли, що Укрпошта на гроші від продажу марки «Руський корабль йди» облаштувала шкільне укриття і відкрила комп’ютерний клас.

Фото: Укрпошта.

Технології

Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров

Опубліковано

Очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров розповів про п’ять розробок, над якими працюють фахівці українського відомства. Деякі з них уже інтегрували, інші запустять найближчим часом.

Про це повідомив Михайло Федоров на фейсбук-сторінці.

П’ять українських розробок

  1. ШІ-чатбот Наталка. Програма допомагає потенційним партнерам інтегрувати сервіси «Дії». Чатбот обробляє поширені запити, допомагає обрати сценарії інтеграції, а після цього передає комунікацію реальній людині. За п’ять місяців чатбот обробив понад 2,3 тисячі запитів, а навантаження на менеджерів зменшилося на 30%.
  2. ШІ-асистент у «Дії». Програма допомагатиме обрати потрібну послугу під запит користувача. Також асистент відповідатиме на популярні запитання. Невдовзі він запрацює на порталі «Дія».
  3. ШІ для генерації вакансій. Розробка допомагатиме швидко створювати структуровані описи вакансій. Також ШІ зможе зробити вакансії у необхідному для користувачів тоні, наприклад, із креативним описом.
  4. Цифрова експертиза нормативно-правових актів. Штучний інтелект допомагатиме юристам аналізувати нормативно-правові акти та завантажувати їх у систему. Наразі цей інструмент уже тестують, він опрацьовує 35% документів за 72 години.
  5. ШІ-аналіз та переклад європейського законодавства. Цей інструмент аналізує європейське законодавство та порівнює його з українським. Федоров вказав, що це спрощує та пришвидшує гармонізацію, що є обов’язковим процесом для Євроінтеграції.

«АІ допомагає державі працювати ефективніше та швидше, а українцям отримувати послуги прозоріше та без зайвих труднощів. А після запуску національної LLM АІ-інструментів стане ще більше»‚ — написав очільник Мінцифри.

Нагадаємо, що в Україні розпочали створювати національну велику мовну модель.

Також ми писали, що українські розробники створили голосовий ШІ-помічник для бізнесу.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Технології

Українські розробники створили голосовий ШІ-помічник для бізнесу

Опубліковано

Український стартап HAPP розробив сервіс на основі штучного інтелекту, який дозволяє автоматично відповідати на дзвінки клієнтів. Наразі голосовий асистент запустили для готельного, ресторанного та медичного бізнесу.

Про це повідомили у команді стартапу.

Функціонал сервісу

HAPP може працювати цілодобово та виконувати наступні функції:

  • відповідати на вхідні дзвінки;
  • приймати бронювання;
  • надавати відповіді на поширені запитання;
  • перенаправляти складні запити менеджерам;
  • співпрацювати з CRM, PMS та іншими системами бізнесу.

У команді стартапу вказують, що завдяки сервісу підприємці зможуть знімати рутинне навантаження з персоналу.

Читайте також: Українські айтівці створили застосунок, що дозволить водіям уникати ям і небезпечних доріг

«Коли ми запускали HAPP, ми розуміли, що AI має не замінити людей, а звільнити їх від того, що забирає найцінніше — фокус і енергію. Ресторани, клініки, готелі — це ті сфери, де важлива людська увага. І саме її ми хочемо повернути командам, забравши з них рутину», — розповідає CEO та співзасновник HAPP Вячеслав Салоїд.

Наразі стартап відкрив безплатну демоверсію для перших клієнтів. Завдяки цьому підприємці можуть протестувати роботу асистента.

Нагадаємо, що в Україні розпочали створювати національну велику мовну модель.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Технології

В Україні розпочали створювати національну велику мовну модель

Опубліковано

Міністерство цифрової трансформації почало розробляти українську LLM — велику мовну модель. Цей проєкт дасть можливість збільшити масштаби створення українських ШІ-інструментів.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Що відомо про українську LLM

Українські розробники планують створити LLM до листопада-грудня 2025 року. Модель тренуватимуть на українських даних, вона розумітиме національний контекст, діалекти та терміни.

Михайло Федоров зазначив, що на базі цієї LLM Мінцифри запускатиме ШІ-продукти для урядових організацій, оборони, медицини та фінансового сектору. Розробки інтегруватимуть у «Дію», «Мрію» та військо.

Читайте також: Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

«Дедалі більше країн активно й стратегічно розвивають ШІ в країні, створюють національні LLM, натреновані на локальних мовах. Тому Україна повинна діяти швидко, щоб не лише наздогнати світових лідерів, а й стати самостійним гравцем у цих технологічних перегонах»‚ — вказав Михайло Федоров.

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Також зможуть застосовувати продукти на основі національної LLM підприємці, зокрема:

  • чатботи для служби підтримки;
  • ШІ-агенти для надання послуг;
  • ШІ-асистенти для оцінки резюме;
  • програми для моніторингу та аналізу різноманітних показників тощо.

Федоров відзначив, що мовну модель створюватимуть не за державні кошти, а за підтримки партнерів із бізнес-сектору.

Нагадаємо, що українські айтівці створили застосунок, що дозволить водіям уникати ям і небезпечних доріг.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі