Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Від прокурорки до майстрині. Історія засновниці бренду La Chica, яка навчає українок вишивки прикрас

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Працювати у військовій прокуратурі — досить престижно. Однак не тоді, коли все життя мариш творчістю. Принаймні так подумала лейтенантка в запасі Ірина Шевченко, котра залишила таку роботу заради вишивки прикрас. Попри тиск з боку рідних, котрі все життя працюють у прокуратурі, дівчина зайнялася улюбленою справою, заснувала у Запоріжжі свій бренд La Chica та продає авторські прикраси вартістю до $1500.

Окрім іншого, Ірина відкрила свої безкоштовні курси вишивки виробів, які пройшли вже тисячі дівчат. Там їх навчають не лише тримати в руках голку, а й правильно фотографувати прикраси, продавати їх та психологічно налаштовуватися на роботу.

Стати прокуроркою чи на базарі торгувати

Чи не вся моя родина так чи інакше пов’язана з військовою частиною. Мама майже все життя пропрацювала там бухгалтером, а зараз працює в військкоматі. Дядько — військовий прокурор в минулому, зараз на пенсії. Два мої двоюрідні брати теж працюють у військовій прокуратурі. І, зрозуміло, рідні хотіли, щоб я стала на їх шлях. Мені ще з дев’ятого класу казали, що я буду прокуроркою. Родина запевняла, що або я вступаю, або йду на базар продавати насіння.

Взагалі після школи я хотіла вступати на художника-мультиплікатора, адже дуже любила малювати. Я своїй знайомій намалювала портфоліо, і вона з ним вступала на художника. У мене ж вибору особливого не було — довелося у 2007 році йти на військово-юридичний факультет Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Першу прикрасу продала за 20 грн

Після закінчення вишу я почала працювати в військовій прокуратурі. Перший рік роботи виявився дуже складним, тому що там ненормований графік важкий як для жінки, так і чоловіка. Через рік я завагітніла і пішла в декрет. Взагалі я завжди була творчою людиною, з дитинства відвідувала якісь гуртки, тож у декреті вирішила спробувала себе у вишивці. До того я мала досвід вишивання картин хрестиком.

Прикраси бренду La Chica

Я подумала: що якщо об’єднати бісер і вишивку і спробувати зробити якусь прикрасу. Я виготовила своє перше кольє, і воно було таке незграбне, мені було соромно комусь його показувати. Однак якось до мене зайшла знайома, подивилася і сказала, що вона їй ідеально пасує до костюма. «Продай, я якраз таке шукала», сказала вона тоді. Віддала я їй ту річ за гривень 20-30 і одразу відчула себе великою «бізнесвумен».

Насправді я подумала, що якщо людям це потрібно, то, можливо, варто звернути увагу і розвиватися в тому напрямку. Й от під час першої декретної відпустки я почала виставляти свої вироби в соцмережах, а мої знайомі купували їх за якісь символічні гроші.

Прокуратура — не моє

Коли я після відпустки знову вийшла на роботу в прокуратуру, то пропрацювала приблизно пів року і зрозуміла, що це взагалі не моє. Мене тягнуло до вишивки. І тоді я вирішила, що якщо зароблю на своїй творчості більше, ніж маю зарплату в військовій прокуратурі, то звільнюся. Підтримки від мами я не мала, адже вона завжди мріяла, щоб я йшла слідами родини. Вона постійно на мене тиснула, говорила про зарплату і статус. У нашій країні батьки завжди бажають дітям, щоб ті мали стабільну роботу.

З другої декретної відпустки у 2017 році я вже не повернулася на роботу, адже за пів року вийшла на дохід, який перевищив мою зарплату в прокуратурі. Чоловік у творчості мене не обмежував, допомагав мені розвивати своє хобі, рухатися далі. Поставив мені великий стіл для рукоділля, і я почала займатись цим більш серйозно. Я вже не слухала порад рідних і вирішила зайнятися тим, чого душа бажає. Почала більше опановувати цю сферу, вивчати, як потрібно вести бізнес, як продавати вироби через соцмережі.

Засновниця бренду La Chica з родиною

Над прикрасою можу працювати місяцями

З того часу я, як приватна підприємиця, заробляю на вишивці, заснувала свій бренд La Chica, перемогла низку українських та міжнародних конкурсів дизайнерів. Серед відомих людей мої прикраси є в акторки серіалу «Київ вдень і вночі» Марусі Якименко, бізнес-тренерки Людмили Калабухи, блогерки Тетяни Пренткович.

Мої вироби наразі коштують від 50 до 1500. Ціна залежить від розміру, наповнення та часу, необхідного для виготовлення прикраси. Адже можна зробити брошку розміром п’ять на п’ять сантиметрів, а можна і кольє на всі груди, і ще шапочку на голову в комплекті. Щоб вишити один виріб, може знадобитися від двох днів до трьох місяців, залежно від обсягу роботи. Я створюю авторські дизайни, тобто я їх малюю, перетворюю в технічні малюнки для вишивки, а потім вже відшиваю.

Заснувала безкоштовні курси вишивки

Коли я лише починала займатися вишивкою, в Україні було дуже мало майстринь з цієї сфери. Та й ті все ж робили звичайні прикраси без авторських ескізів: умовно, виготовляли якісь метелики з бісеру. Я подумала, що було б непогано популяризувати цю справу в Україні, заснувавши свої курси у 2018 році. Одразу ж вирішила, що вони будуть безкоштовні, адже головною метою було привертати увагу жінок до цієї техніки. Для жінки вишивка — це взагалі мастхев, всі хоча б раз тримали в руках голку, ми всі на тому ростемо.

Напрямок вишивки з бісеру до нас прийшов з Франції та Індії. І хоча техніка запозичена, однак це не скасовує той факт, що більшість жінок полюбляють вишивати. Коли жінка бере до руки голку, вона медитує, розслабляється, стає більш гармонійною, тому що вишивка — це заспокійлива справа. А техніка, якою я займаюся, дозволяє прикрашати все, що завгодно: сумку, куртку, кольє, браслет, сережки тощо. Вважаю, що українці можуть створити власну індустрію та ще й мати ще один варіант для саморозвитку і заробітку грошей.

Оздоблення взуття від бренду La Chica

Тому я створила проєкт «7 стібків», суть якого полягає у залученні до онлайн-курсів дизайну в соцмережах максимальної кількості людей і популяризації такого напрямку у творчості. Паралельно я показувала цю сферу як бізнес, тобто розповідала, як ту брошку сфотографувати й продати. Ще у нас були теми про те, як знайти час для себе, що робити, якщо чоловік не підтримує. Були завдання з розминки спини та очей. Ми завжди знаходили для лекцій цікавих спікерів, експертів, психологів — вони допомагали жінкам вірити у власні сили.

Не шкодую, що змінила професію

На першому етапі проєкту ми зібрали 2,5 тисячі дівчат, хоча розраховували не більш як на 600. Після того ми вже п’ять сезонів проводимо такі безкоштовні проєкти. Цього року було більш як 5 600 учасників. Уявіть, п’ять з половиною тисяч дівчат одночасно шиють одні й ті ж брошки разом з La Chica. Також у нас був дитячий сезон, де ми наголошували на можливості творчості мами разом з дитиною. Моя філософія полягає у тому, що члени родини мають робити усе разом і підтримувати один одного.

Читайте також: Вишивають спогади вручну — засновниця бренду White and Stripe Тоня Булгакова про «смугастий» бізнес

Я жодного разу не пожалкувала, що пішла з прокуратури. Хіба що трішки, коли відчула, що таке конкуренція. Деякі майстрині не люблять, коли конкуренти стають кращими за них. Й от коли я вперше виграла конкурс дизайнерів, на мене посипалася гора хейту. Я ж то собі думала, що всі дівчата у цій сфері дуже добрі, і я всім буду допомагати, і житимемо ми дружно. А виявилося, що є й інша категорія людей. Але головне, що коли я перестала боятись негативу, поринула всіма думками у творчість, то хейт припинився. Зараз його немає.

Досвід навчив поєднувати материнство і творчість

Часто мене запитують, як вдається поєднувати домашні справами, час із родиною та роботу. Так от, в мене є золоте правило «30, 30 на 30», тобто третину часу я витрачаю на себе, стільки ж на сім’ю, ще 30% на роботу, а решту часу відпочиваю. Вважаю, що не можна бути успішною в одні сфері й забувати про інші, адже можна вигоріти. На початках у мене таке було. Я працювала майже цілодобово і прожила у такому ритмі рік і тоді так втомилася від роботи, що голку не могла взяти в руки два чи три місяці. Згодом переглянула свій спосіб життя і все стабілізувалося.

Прикраси бренду La Chica

Тепер я постійно все планую. Зранку прокидаюся, пишу розпорядок дня. Обов’язково має бути баланс: не можна цілий день прибирати або працювати — краще зробити трішечки, але все, що потрібно. Варто пам’ятати, що якщо ми хочемо досягти якоїсь цілі, ми маємо лише 10 тисяч хвилин, щоб опанувати нову справу. Щоб добитись успіху в будь-якій справі, спершу потрібно приділити їй час. Якщо не можеш іти в бік цілі, то ляж в її напрямку. Я не спілкуюся з жінками, у яких крім дітей немає більше жодних цілей. Дівчина має бути повноцінною, розвиватися і кожній сфері життя приділяти однакову кількість часу.

Нічого не бійтеся, не відкладайте своє життя на потім і свої справи на завтра. У нас є лише сьогодні, і кращого дня вже не буде ніколи. Ми не ставатимемо ніколи молодші, не матимемо більше сил, можливостей ніколи не з’явиться більше. Тому якщо є якась мрія, треба стати прямо зараз і почати рухатися до неї. Просто так нічого не відбувається — лише завдяки нашим зусиллям. 

Суспільство

Музеї Івана Гончара запрошує на Великодній ярмарок народного мистецтва

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Музей Івана Гончара 8-9 квітня організовує Великодній ярмарок традиційного народного мистецтва.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею.

Як відзначають організатори, у суботу, 8 квітня, з 11.00 до 19.00 майстри з різних регіонів України представлять атрибути до свята та рукотворні подарунки.

Там будуть писанки, гончарні вироби, плетені кошики, ткані та вишивані речі, одяг, килими, вироби з соломи та дерева, з кореня сосни, жіночі прикраси, дитячі іграшки, ляльки-мотанки, твори малярства.

Відвідувачі ярмарку матимуть можливість поспілкуватися з народними майстрами, довідатися про таємниці їхньої творчості, відчути красу та енергетику народного мистецтва наживо.

Зазначається, що кожен, хто завітає до музею і придбає вироби, підтримає тим самим народних майстрів, які зберігають українську традиційну культуру, утверджують нашу національну ідентичність в час війни.

Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

На подвір’ї музею звучатимуть веснянки від київського фольклорного гурту «Вільце», а 9 квітня о 12:00 фольклорний гурт «Орелі» запросить дітлахів до весняних ігор.

Вартість вхідного квитка: 50 грн; для дітей до 15 років включно — вхід вільний.

Про музей

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» — державний всеукраїнський спеціалізований науково-дослідний культурно-освітній заклад з вивчення та зберігання творів народного мистецтва. Музей розташований у Києві на вул. Лаврська, 19. Заснований 1993 року на базі приватної колекції Івана Гончара — художника, скульптора та громадського діяча.

Нагадаємо, Музей Івана Гончара розробив онлайн-курс про різдвяні традиції.

Окрім того, Музей Івана Гончара запустив онлайн-виставку зі світлинами українців минулих століть.

Фото: facebook.com/honcharmuseum.

Читати далі

Суспільство

До Вінниці доправили перший швейцарський трамвай Tram 200 (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Вінниця отримала перший трамвай із Цюриха – Tram 2000. Загалом доправлять 16 таких машин.

Про це повідомив у соцмережах міський голова Вінниці.

«Донедавна ці трамваї ходили у Цюриху – тепер будуть служити вінничанам», — йдеться у повідомленні.

Домовленості зі швейцарськими партнерами передбачають передачі транспорту після того, як їх поступово знімають із маршрутів Цюриха.

Зазначається, що для пасажирів ця модель цюрихських трамваїв більш комфортна, порівняно із вже звичними для вінничан Mirage та Karpfen.

Читайте також: У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

У салоні м’які сидіння та хороша система вентиляції. З технічного боку – вони ще й ощадніші у споживанні електрики. Мають сучаснішу систему керування.

Транспортники планують запустити ці трамваї на лінію влітку – після випробувань та необхідної сертифікації згідно із законодавством. 

Відомо, що Швейцарія підтримує розвиток Вінниці з 2006 року.

«Без цюрихських трамваїв вже важко уявити наше місто», — написав міський голова Вінниці.

Нагадаємо, в Україні заборонять дизельні автобуси на маршрутах громадського транспорту.

Також ми розповідали, як у Миколаєві реконструювали трамвай, пошкоджений ворожими обстрілами.

Фото: скриншот із відео.

Читати далі

Суспільство

Як українські військові врятували 700 афганців та увійшли в історію (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські військові врятували з Афганістану 700 людей, тоді як миротворці НАТО не ризикнули. А одна зі спецоперацій ГУР у цій країні вже увійшла в історію світової військової звитяги.

Про рятувальну спецоперацію українців, яка шокувала досвідчених миротворців США та Канади, розповідає ШоТам.

«Ми виходили туди, куди американські військові не виходили, канадські військові не виходили. Вибух міг статися будь-якої секунди», — Олег, учасник рятувальної операції в Кабулі.

Це був порятунок кількох родин афганських перекладачів на прохання Канади. До того їх тричі намагалися витягнути з Кабула: двічі канадські військові та раз — американські.

Ризик був дуже високий: усе захоплено «Талібаном», усюди паніка і терористичні акти. Бойовики не пропускали в Кабул жодної військової броньованої техніки.

Дивіться відеоВін першим пішов в атаку на окупантів. Історія Героя Вадима Сухаревського

Єдині, хто наважився пішки і без спецтехніки зайти в місто, де все вибухає, — бійці нашого ГУР. Бо знали — на порятунок чекають цивільні, серед яких жінки і діти.

Коли надійшло прохання врятувати родини перекладачів, наші військові відважно пішли їх шукати. Усе, що вони знали, — номери бусів, у яких чекали перекладачі з родинами, та місце — базар.

Тільки уявіть: у місті хаос, натовпи людей, навколо озброєні таліби, звідусіль чути вибухи. У людей уже згасала будь-яка надія на порятунок. Вони думали, що їх усі покинули.

«Думали, що це кінець. Нас покарають і не дадуть виїхати. Але потім нам сказали, що українські військові заберуть нас звідти. І це вдалося», — Джавал Хакмел, перекладач.

Українські військові розуміли величезний ризик для життя, але все одно пішли на операцію.

«Коли ти бачиш, як в аеропорту об’єднується сім’я, яка одне одного не бачила, фактично ніяких шансів не було в них повернутися, воно того коштує», — Олег, учасник рятувальної операції в Кабулі.

Загалом тоді, у 2021-му, наші воїни врятували з Афганістану понад 700 людей. Серед врятованих були представники ООН, правозахисники та журналісти західних видань.

Тоді звитяга українців вразила США і Канаду, а сьогодні про неї знає весь світ!

Нагадаємо, ШоТам розповідав, як 79 українських миротворців урятували тисячі боснійських мусульман.

Читати далі