

Суспільство
В Україні шукають винахідників та екологічно дружні стартапи
Стартував прийом заявок на участь у третій хвилі програми Акселерації Проекту GCIP Ukraine.
Про це пише Гурт.
Конкурс проводиться в рамках Проекту UNIDO/GEF «Глобальна інноваційна програма чистих технологій для МСП в Україні», а його фіналісти мають можливість отримати до $50 тисяч для розвитку стартап-проекту, навчання в Бізнес академії, менторинг від провідних міжнародних та національних експертів, підтримку у пошуку партнерів та фінансових ресурсів для реалізації ідей. Дедлайн – 18 жовтня 2020 р.
Запрошуємо українських підприємців та винахідників до участі у конкурсі інноваційних екологічно дружніх стартап проектів.
Конкурс проводиться в рамках Проекту UNIDO/GEF “Глобальна інноваційна програма чистих технологій для МСП в Україні”, а його фіналісти мають можливість отримати до $50 тисяч для розвитку стартап-проекту, навчання в Бізнес академії, менторинг від провідних міжнародних та національних експертів, підтримку у пошуку партнерів та фінансових ресурсів для реалізації ідей.
Умови участі
До участі у конкурсі стартап-проектів запрошуються малі та середні підприємства з терміном реєстрації не більше 3 років, організації, творчі колективи, наукові товариства та спілки, фізичні особи-винахідники.
Читайте також: Запускаєте стартап? Чотири простих запитання, відповіді на які допоможуть проєкту злетіти
Подані стартап-проекти мають бути спрямованими на запровадження «чистих» технологій(будь-яких процесів, продуктів або послуг, які знижують негативний вплив на навколишнє середовище за рахунок значного підвищення енергоефективності виробництва, сталого використання ресурсів (поводження з відходами включно) або заходів щодо захисту навколишнього середовища) та мати результатом скорочення викидів парникових газів та інших забруднюючих речовин в навколишнє середовище.
У рамках співпраці з проектом OSCE під час 3-ої хвилі Акселерації GCIP Ukraine буде виділено окрему номінацію для проектів із “Сталого управління водними ресурсами та адаптації до змін клімату в басейні Дністра”.
Читайте також: Як залучити інвестиції в свій проєк
Інноваційна розробка може представляти собою продукт, технологію, методологічний підхід, програмне забезпечення, дизайн проект. Стартап-проекти не мають бути проектами з реконструкції або реструктуризації існуючих підприємств.
Потенційні півфіналісти мають бути готові пройти 3 модулі навчання в Бізнес Академії GCIP Ukraine, працювати над реалізацією проекту та презентувати проект потенційним інвесторам та партнерам.
Для участі в конкурсі необхідно заповнити анкету на сайті проекту у розділі “Аплікаційна анкета“.
Дедлайн – 18 жовтня 2020 року (включно).
Результати конкурсу будуть оголошені протягом місяця після кінцевої дати прийому заявок.
Детальніше про програму можна дізнатись у розділі “Акселерація” на сайті проекту gcipukraine.com.
Читайте також: 7000$ та виклик від Родрігеса: як це знімати фільм із людиною з ДЦП у головній ролі
Нагадаємо, український стартап залучив 3,4 млн доларів інвестицій: чим він особливий.
Як ми повідомляли раніше, український стартап для захисту лісів виграв 1,4 млн гривень.
Головне фото: business-magazine.online.
Суспільство

«Тату, я вагітна!» — кричить у слухавку донька захиснику. Військовий повернувся з полону та одразу дізнався, що стане дідусем. Чоловік зміг почути голос близьких під час чергового етапу обміну важкопоранених та тяжко хворих українських бранців.
Відео з поверненням захисників поширив міністр оборони Рустем Умєров.
Обмін військовополоненими провели у межах домовленостей у Стамбулі. У дописі Рустем Умєров повідомив, що всі визволені українці потребують медичної допомоги та реабілітації, яку їм невідкладно нададуть у профільних медзакладах.
«Памʼятаємо про кожного і заберемо кожного», — додав міністр оборони.
Нагадуємо, що «Ветерани космічних військ» зібрали на стримі понад 1,4 млн грн для «Вовків Да Вінчі».
Також ми писали, що у Львові реконструювали обличчя військовому, який втратив ніс через поранення.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

У реабілітаційному центрі UNBROKEN у Львові триває відновлення обличчя 37-річного Сергія Міховича. Унаслідок обстрілу на Харківщині восени 2024 року чоловік отримав важке поранення — уламки снаряда повністю знищили йому ніс. Над реконструкцією його обличчя майже рік працюють щелепно-лицеві хірурги.
Про це повідомили у центрі.
Сергій мобілізувався у 2023 році. Служив зенітником у бригаді НГУ «Хартія», виконував бойові завдання на Харківщині. У жовтні 2024 року біля Серебрянського лісу підрозділ потрапив під обстріл. Уламки з пораненням у голову та обличчя пошкодили значну частину м’яких тканин. Після стабілізації в харківській лікарні його направили до Львова.
Читайте також: Провідні хірурги з США відновили 19-річному військовому обличчя після поранення (ВІДЕО)
Лікування складне і триває у кілька етапів. Спочатку хірурги видалили інфіковані тканини. Потім встановили спеціальний експандер, який три місяці розтягував шкіру. Основну реконструкцію проводили за допомогою власних тканин пацієнта: кістки з лобної ділянки та хряща з ребра.
Операції проводить команда під керівництвом щелепно-лицевого хірурга Олега Ковтуняка. За його словами, попереду — завершальні втручання для досягнення максимально природного результату.


Нагадаємо, що видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN
Суспільство

Увечері 18 червня на вулиці Плуговій у Львові рятувальники допомогли витягти кошеня, яке впало у вузьку металеву трубу на глибині близько двох метрів. Його нявкання почули перехожі та викликали службу порятунку.
Про це повідомили в ДСНС Львівщини.
Спроби витягнути тварину самотужки виявилися марними, тому на місце прибули надзвичайники. За допомогою рятувальної мотузки їм вдалося дістати кошеня, яке тремтіло, але було неушкоджене. Тваринку передали людям, які не пройшли повз і зреагували на заклик про допомогу.
Нагадаємо, що у ЗСУ показали пухнастиків, які допомагають військовим на фронті (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Львівщини