

Технології
В Україні розробили захищені електронні посвідчення для військових
Українські розробники представили новітнє електронне посвідчення військовослужбовця, що прийде на зміну всім паперовим військовим документам.
Посвідчення розробив інтегратор систем інформаційної безпеки компанія «АВТОР».
Як повідомляють у компанії, унікальність і цінність цього посвідчення у захищеності від доступу будь-яких «зацікавлених» осіб. Інформацію із захищеного чипа карти можна зчитати лише за допомогою спеціального застосунку, що надає додатковий рівень конфіденційності та безпеки.
Посвідчення розроблено на базі електронних носіїв ключів з двофакторною авторизацією. Воно надійно зберігає інформацію замість сотень паперових довідок, посвідчень та інших документів. У захищеному чипі посвідки зберігається повна інформація про військовослужбовця: військовий квиток, посвідчення про відрядження, медичну карту та інші документи. Ця інформація також допоможе в оперативному наданні медичної допомоги та ідентифікації поранених.
Читайте також: 5 кейсів впливу контенту ШоТам на українське суспільство у 2023 році
Зазначається, що навіть, якщо військовослужбовець потрапить у полон, ворог не зможе за цією посвідкою потрапити в жодну з систем, оскільки доступ до них відбувається не просто по картці, а ще й за паролем одночасно.
«Ми не просто робимо ідентифікаційні документи, а захищаємо від ока ворога інформацію про наших захисників. Нашу картку можна зчитати лише за допомогою спеціального застосунку. Тобто вона багатофункціональна і може використовуватися не лише як військовий квиток чи медична картка, а і в системах інформаційного доступу, електронного підпису, документообігу», — підкреслює генеральний директор компанії «АВТОР» Микола Сакович.
Очікується, що електронне посвідчення серед іншого стане важливим інструментом для спрощення мобілізаційних процесів, проходження військово-лікарняної комісії, взяття на облік та дозволить поєднати декілька баз даних і спростити роботу ТЦК.
Нагадаємо, в Україні розробили окопний РЕБ, що глушить російські FPV-дрони.
Також українська компанія Frendt представила безпілотник для виявлення мін, який не підривається у разі наїзду на міну.
Фото: facebook.com/avtor.llc.ua.
Технології

Українські розробники зі студії Biopunk Labs розпочали працювати над грою в жанрі інтерактивного кіно про перші дні повномасштабної війни. Наразі команда шукає фахівців для роботи над проєктом.
Про це повідомив український режисер та геймдизайнер Крістіан Жерєгі.
У грі представлять історії дітей та цивільних на тлі повномасштабного вторгнення росіян у 2022 році.
Над грою працює команда із досвідом 5-10 років у середніх та великих проєктах. Більшість фахівців має особистий досвід, що пов’язаний із війною.
Нещодавно команда отримала перше невелике фінансування. У студії сподіваються, що це дозволить створити першу демоверсію гри протягом 2025 року.
Читайте також: Лебіга встановив рекорд українськомовних трансляцій на Twitch
Після цього Biopunk Labs намагатиметься надавати роботу іншим фахівцям, та в першу чергу ветеранам. Крістіан зазначає, що їхня мета — створити студію, що буде комфортною для колишніх військових.
Нагадаємо, що українська гра про Гуцульщину зібрала понад 45 000 доларів на Kickstarter.
Фото обкладинки: «Локальна Історія»
Технології

Фахівці української компанії Aero Bavovna вже два роки працюють над аеростатами для Сил оборони. Вони створюють повітряні платформи, що дозволяють забезпечувати стійкий зв’язок на фронті. Зараз компанія розробляє нову систему для перехоплення ворожих БпЛА типу Shahed.
Про це повідомили у медіа Frontliner.
Для виявлення ворожих безпілотників застосовуватимуть тепловізійну камеру на спеціальній установці, що дозволятиме бійцям ППО вчасно фіксувати ціль. Над розробкою Aero Bavovna працює разом із партнерами.


Читайте також: Український стартап, що розробляє лазерне наведення для БпЛА, залучив 1,3 млн доларів
Аеростати компанії можуть підійматися на висоту до 800 метрів та нести корисне навантаження до 10 кілограмів. Окрім зв’язку, вони можуть виконувати функції спостереження, радіоелектронної боротьби та перехоплення ворожих БпЛА.
«Ми вже два роки працюємо над тим, щоб аеростати літали за будь-яких погодних умов. Зараз тестуємо їх у найскладніших ситуаціях», — розповідає один із розробників Олександр.


Нагадаємо, що бійці «Азову» почали застосовувати новітній ударний дрон UAS SETH (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Frontliner
Технології

Український стартап M-FLY залучив 1,3 мільйона доларів від ангельських інвесторів та чотирьох фондів. Компанія створює лазерну систему наведення для враження цілей та цивільні гімбали для дронів.
Про це повідомили розробники для AIN.UA.
Як використають гроші
Наразі стартап уже має перші готові продукти, частину з яких тестують на російсько-українській війні. Також фахівці готуються до серійного виробництва та старту продажів.
«Залучені кошти будуть спрямовані на завершення розробки лазерного цілевказівника та напівактивних головок наведення. Таке рішення унікальне у своїй РЕБостікості, високоточності (понад 95 % статистика потрапляння в ціль). Крім того, розробку M-FLY можна використовувати для установок ППО», — розповідають у стартапі.
Разом із тим команда прагне розробити повністю автономні рішення на основі наявних продуктів. Вони планують інтегрувати систему управління роєм і рішення на базі ШІ.
У стартапу є українська та естонська компанії. Естонська необхідна для того, щоб залучати інвестиції, а в Україні розташований R&D-центр та офіс. У 2024 році M-FLY вже отримувала два гранти від Brave1 на 25 тисяч і 50 тисяч доларів. Наступного раунду інвестицій стартап планує залучити 3-5 мільйонів доларів.
Читайте також: «Дикі Шершні» створили найшвидший FPV-дрон в Україні
Як працюють розробки стартапу
M-FLY — це стартап, що виробляє діптех-продукти, зокрема систему лазерного наведення, що складається з двох блоків. Перша частина — це високоточні платформи, що дозволяють підсвічувати цілі лазером. Другий блок — це модуль, який бачить лазерну пляму й летить на неї.
Стартап заснували для того, аби збільшити кількість влучань дронами та зменшити вплив РЕБ. Завдяки розробкам оператори БпЛА можуть підвищувати ефективність місій уночі та продовжувати цикл життя дронів-бомберів та розвідувальних безпілотників.

«Коли FPV-дрон летить до цілі та вмикається РЕБ, через перешкоди він не може долетіти і влучити. Наша розробка дозволяє захопити лазерну пляму з відстані кількох кілометрів для уражаючого елементу. Як тільки оптична пляма захоплена, він ловить її без зв’язку. Тобто зв’язок не потрібен взагалі. Так в уражаючий елемент не треба ставити дорогу РЕБ-резистентну систему зв’язку. Система автоматично знаходить необхідну ціль і летить на ураження»‚ — розповів засновник та CEO стартапу Владислав.
Нагадаємо, що в NASA працюватимуть з українськими роботами.
Фото обкладинки: M-FLY для AIN.UA