Технології
В Україні розробляють технології для боротьби з ворожими БПЛА
Українські дослідники розробляють інноваційні насадки для штатної вогнепальної та артилерійської зброї, що будуть здатні накопичувати електричну енергію та за допомогою ЕМП-імпульсу збивати безпілотні апарати.
Про це повідомляє АрміяInform.
Навіщо розробки?
Наголошується, що нині проблема боротьби з бойовими безпілотними літальними апаратами виходить на перші позиції для будь-яких збройних сил і навіть держав.
Атаки на нафтові об’єкти Саудівської Аравії тому підтвердження.
За рахунок малорозмірності, висоти польоту, швидкості та маневреності у повітрі – уразливість безпілотників звичайною зброєю зводиться практично до нуля.
Читайте також: Армія отримала першу сотню серійних ракет “Вільха”
Однак такі БПЛА мають слабку сторону – бортову електронну апаратуру.
Українські науковці вирішили енергію згоряння порохового заряду звичайної зброю зібрати і перетворити в корисну електроенергію без погіршення тактико-технічних характеристик вогнепальної зброї.
Можемо направити у вигляді стисненого в часі, тобто дуже короткого, а отже і дуже потужного імпульсу, спрямованого на безпілотник. Цей імпульс призведе до виведення з ладу чутливої електроніки БПЛА і втрати її функціональних можливостей, – завкафедри Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Юрій Шабатура.
Тепер лишається втілити ці ідеї, теоретичні розрахунки і макетні зразки в метал і конкретний виріб, який нині вкрай потрібен на бойових позиціях.
Нагадаємо, в Україні запровадили нові військові звання за стандартами НАТО.
Технології
Що відомо про розробку?
Коментарі
Технології
Особливість розробки
Характеристика
- запас ходу понад 40 км.;
- робоча висота 350 м.;
- 30-кратний оптичний зум;
- час перебування в повітрі близько 1 години;
- здатність протистояти РЕБ;
- функція ретранслятора для іншої техніки.
Коментарі
Технології
Як виникла ідея
Як працює станція
- Спочатку відходи проходитимуть текстологічний, радіологічний та токсикологічний контроль для виділення непридатних до переробки матеріалів.
- Потім сміття потрапляє у великий барабан із зубцями, які розривають пакети. Барабан обертається, подрібнюючи вміст.
- У середині барабана встановлені ультрафіолетові випромінювачі для знезараження.
- Сортування здійснюється роботизованими маніпуляторами з нейромережею, які розпізнають тип відходів і переміщують їх у відповідні баки.
Коментарі