

Економіка і бізнес
В Україні презентували платформу NAZOVNI, що допоможе виробникам експортувати товари
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба представив цифрову платформу NAZOVNI, що допоможе збільшити український експорт та інвестиції.
Про це повідомили у пресслужбі МЗС.
Платформу презентували під час конференції послів «Дипломатія 30. Стратегія сильної держави» в Гуті 21 грудня. Вона доступна за посиланням.
Зазначається, що українські дипломати протягом 2021 року допомогли більше ніж 200 компаніям почати продавати свою продукцію за кордон.
Читайте також: Замість шрамів – круте тату. Як київська тату-майстриня допомагає жертвам насилля забути про болюче минуле
«За цей рік дипломати допомогли понад 200-м українським компаніям розпочати експорт чи роботу за кордоном. 81 група українських товарів з’явилася в 21 країні світу. Сьогодні ми виводимо підтримку експортерів на новий рівень із новим цифровим продуктом Nazovni», – цитує його виступ пресслужба міністерства.
За словами Кулеби, нова платформа допоможе виробникам отримувати підтримку дипломатів, щоб почати експортувати.
«Це новий рівень взаємодії держави та бізнесу. Українські компанії зможуть всього у декілька кліків отримати послуги МЗС та 131 дипломатичної установи України для просування товарів і послуг за кордоном», – сказав міністр.
За його очікуваннями, платформа також дозволить бачити конкретний внесок дипломатичних установ у просування українського експорту.
«Спроби окремих креативних посольств говорити, що в нас зріс товарообіг із країною Х і це завдяки нам – тому що насправді це необов’язково, на жаль, відбувається завдяки посольствам – вони всі залишаються в минулому», – зазначив він.
Читайте також: Подарунки, які допомагають. Топ ідей від українського соціального бізнесу
Як пояснив очільник МЗС, платформа пропонувати бізнесу особистого менеджера з числа співробітників посольства в потенційній країні експорту, який допоможе обрати відповідну модель роботи з урахуванням місцевої специфіки та розробить спільний план дій.
«Що нам потрібно від бізнесу? Можливість виробляти товар, продукт, бажання його експортувати і готовність змінюватися під потреби експорту. На жаль, такого масового явища, як український експортер, ще не існує. Нам потрібно створити клас українського експортера, і система Nazovni дозволить нам це зробити», – вважає Кулеба.
Цифрова платформа наразі працює в тестовому режимі. Як повідомляють у Міністерстві, портал буде вдосконалюватися на основі відгуків.
Нагадаємо, українські кондитери експортуватимуть продукцію в Саудівську Аравію.
Фото: mfa.gov.ua.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay