Економіка і бізнес
В Україні презентували перший органічний цукор
У рамках підготовки до участі у міжнародній виставці органічних продуктів «БіоФах» у Шанхаї презентували перший український органічний цукор. Про це повідомляє Укрінформ.
Засіють 350 га
“У 2018 році під органічний цукровий буряк ми заклали 247 га, у 2019 році плануємо засіяти органічним цукровим буряком 350 га”, – розповів під час презентації Віктор Щербачук, генеральний директор ТОВ “ДЕДДЕНС АГРО”, яке виробило цей цукор.
Вирощування органічного цукрового буряка технологічно складний процес, який вимагає багато ручної праці та чималих капіталовкладень. За словами керівника підприємства, собівартість одного гектара цукрового органічного буряку близько 90 тис. грн.
“Але справа ця вигідна, інакше ми б не займалися цим”, – підкреслив керівник підприємства.
Читайте також: “Чорні лебеді” у бізнесі: як не здатися, коли продаєш органічні продукти
Провідний фахівець із сертифікації ТОВ “Органік стандарт” Сергій Бондарєв розповів, що сертифікація органічного українського цукру виявилася для підприємства сертифікації певним іспитом на професійність. Довелося перевіряти на відповідність вимогам органічного виробництва як вирощування буряків, так і безпосередньо виробництво цукру. Адже донині в Україні не було жодного підприємства з виробництва органічного цукру, хоча органічний буряк було сертифіковано ще у 2009-2010 роках в Україні. “І тепер ми маємо досвід і можемо проводити сертифікацію інших виробників українського органічного цукру”,- сказав Бондарєв.
Україна – в ТОП-10 експортерів світу
Україна входить до 20 найбільших виробників традиційного цукру у світі і замикає десятку найбільших експортерів світу: за результатами 2018 року обсяги експорту цукру з України становили 217 млн доларів.
За інформацією операційного моніторингу Міністерства аграрної політики та продовольства України наприкінці 2017 року загальна площа сільськогосподарських земель, які були придатні під органічне господарство в Україні, становила 201 тис. га, з них 88 тис. га перебувають у перехідному стані. Частка органічних земель від загальної площі землі становить 0,67%.
Кількість операторів ринку органічної продукції – 504, із них 304 виробники органічної сільськогосподарської продукції. Всі інші – це трейдери і переробники. Україна експортує органічну продукцію у понад 40 країн світу.
Економіка і бізнес
Масштаб проєкту
- виробництво будівельних і металевих конструкцій;
- виробництво готових металевих виробів і електрообладнання;
- створення машин та іншої техніки;
- альтернативна енергетика;
- науково-технічні розробки;
- інформаційні та телекомунікаційні технології;
- виробництво харчових продуктів.
- звільнення від імпортного ПДВ і мита на обладнання, якщо аналогів в Україні немає;
- 10-річне звільнення від податку на прибуток із реінвестуванням у розвиток;
- можливість отримання пільг за місцевими податками.
Коментарі