Суспільство
В Україні представили Єдину екологічну платформу
Мінекоенерго розробило проект Єдиної екологічної платформи. «ECO Platform» – електронна комунікаційна система взаємодії суспільства та органів виконавчої влади, здатна оперативно реагувати на запити суспільства щодо використання природних ресурсів.
Про це повідомляє прес-служба Міненерго.
Причина створенння платформи
Зазначається, що на цей час інформація про природні ресурси є закритою або обмеженою, що створює високі корупційні ризики при наданні права на користування природними ресурсами та надрами та робить неможливою або не привабливою для інвесторів відповідну господарську діяльність.
Тому дохід для держави від надання у користування обмежених природних ресурсів здебільшого є незначним, а відсутність системного обліку та контролю за використанням природними ресурсами, які належать народу України, призводить до випадків їх незаконного використання.
Читайте також: На «ProZorro. Продажі» виставили перші 10 нафтогазових ділянок
Збитки держави від незаконних рубок лісових насаджень за 5 років склали близько 1 млрд гривень.
Водночас збитки від незаконного рибальства та тіньового обігу аквакультурних водних біоресурсів – понад 1 млрд. гривень щорічно.
Крім того, в процесі оформлення дозволів та інших документів утворюється великий «паперовий багаж». Наприклад, паспорти водних об’єктів укладаються в паперовому вигляді, а весь архів складає близько 2 тонн паперу.
Наголошується, що це абсолютно неефективно. Багатьма матеріалами в архівах неможливо користуватися, вони застарілі і на них навіть неможливо побачити інформацію. Інформація про користування надрами повинна бути максимально зручною та прозорою, і у подальшому доступ до природних ресурсів буде реалізовуватися лише через відкриті аукціони.
Що дасть платформа
Система дозволить суб’єктам господарювання в режимі 24/7:
- ознайомлюватися з інформацією про спільні обмежені ресурси та їх використання;
- через «єдиний кабінет» обрати на публічній електронній карті об’єкт та одразу подати заявку на оформлення дозвільних документів або проведення аукціону;
- взяти участь в аукціоні за право доступу до природного ресурсу;
- відстежувати етапи отримання права на користування природним ресурсом;
- отримати дані екологічного моніторингу;
- надавати відповіді на запити, отримувати, обробляти, використовувати і зберігати інформацію, надану громадянам;
- передавати інформацію до природоохоронних органів;
- надавати інформацію про легальність використання природних ресурсів.
Докладніше з концепцією можна ознайомитися за посиланням.
Читайте також: Дозволи на користування надрами видаватимуть через онлайн-аукціони
Нагадаємо, на Рівненщині знайшли родовища чистого водню.
Також в Україні значно виріс видобуток газу.
Крім того, польська й українська компанії добуватимуть газ на Львівщині.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі