Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
prozorro. Prodazhi 2018 prozorro. Prodazhi 2018

Економіка

На “ProZorro. Продажі” виставили перші 10 нафтогазових ділянок

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Державна служба геології та надр (Держгеонадра) виставила в електронній системі “ProZorro. Продажі” перші 10 спецдозволів на користування нафтогазоносними ділянками. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Що відомо про аукціон?

Пропонується 10 ділянок загальною площею 1,8 тис. кв. км у шести областях України: Полтавській, Харківській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Луганській, Одеській.

Запаси газу на цих десяти ділянках становлять близько 90 млрд куб. м газу, нафти – 16 млн тонн.

9 ліцензій є наскрізними – на розвідку та видобуток вуглеводнів – строком на 20 років, 1 ліцензія – на розвідку, строком дії 5 років.  Їхня початкова вартість становить від 4 млн грн до 19 млн грн.

Читайте також: Дозволи на користування надрами видаватимуть через онлайн-аукціони

Заявки на участь в аукціоні подаються протягом 90 днів із моменту оприлюднення пропозицій. Сам аукціон відбудеться 6 березня 2019 року.

Вносити пропозиції щодо продажу на електронних аукціонах “Рrozorro. Продажі” спеціальних дозволів на користування надрами можна через майданчик “Української енергетичної біржі”.

Експеримент на 30 нафтогазових ділянок

Як повідомлялося, з 24 жовтня 2018 року набув чинності тимчасовий порядок реалізації експериментального проекту щодо впровадження електронних торгів із продажу спеціальних дозволів на користування надрами. Відповідно до нього продаж спецдозволів здійснюється виключно через електронні торги.

Читайте також: На Харківщині відкрили нове родовище газу

Експериментальний проект, метою якого є перевірка ефективності відкритих електронних аукціонів у сфері дозволів на користування надрами, триватиме до 1 грудня 2019 року, після чого Держгеонадра має надати пропозиції щодо подальшого розвитку проекту.

Наприкінці листопада Державна служба геології та надр підписала договір з ДП “Прозорро.Продажі”. Для винесення на електронні аукціони в системі ProZorro.Продажі відомство підготувало 30 нафтогазових ділянок у Харківській, Полтавській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Луганській та Одеській областях загальною площею близько 5 тис. квадратних кілометрів.

Економіка

ПриватБанк запустив програму підтримки клієнтів-експортерів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

ПриватБанк запустив програму підтримки клієнтів-експортерів у партнерстві з Експортно-кредитним агентством (ЕКА).

Про це повідомили у пресслужбі банку.

Зазначається, що в ПриватБанку вже стартував прийом заявок програму підтримки клієнтів-експортерів.

Етапи програми підтримки

На першому етапі партнерства з ЕКА ПриватБанк фінансуватиме українських товаровиробників, клієнтів малого, середнього та корпоративного бізнесу на придбання сировини та матеріалів з метою виконання експортних контрактів.

За умовами програми, ЕКА страхуватиме ризики банку за виданими кредитами на виконання зовнішньоекономічних контрактів.

Максимальна сума такої позики може становити 5 мільйонів гривень, термін кредитування – до 1 року, застава – майнові права за експортним контрактом та порука власника.

Поєднання програми з «Доступними кредитами 5-7-9%» дозволить клієнтам банку кредитуватися за пільговими відсотковими ставками.

Читайте також«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Відзначається, що ПриватБанк підписав угоду з Експортно-кредитним агентством про співпрацю в рамках програми портфельного страхування ризику банку за кредитами, які будуть видані на виконання експортних контрактів.

Портфельне страхування виданих кредитів на виконання експортних угод зі спрощеними вимогами до застави – це механізм підтримки експортерів під час війни, який був оперативно напрацьований та запущений Міністерством економіки України та ЕКА у партнерстві з українськими банками в червні 2022 року з метою широкої підтримки, відновлення та збільшення присутності українських виробників та постачальників робіт і послуг на світових ринках.

Нагадаємо, Україна отримала дозвіл на експорт саджанців яблуні, сливи та аличі до країн ЄС.

Також ми повідомляли, що українських бджіл і бджолопакети експортуватимуть до Канади.

Фото: business.diia.gov.ua.

Читати далі

Економіка

Україна отримала 1,5 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У вівторок, 21 березня, Європейський Союз виплатив Україні другий транш макрофінансової допомоги — 1,5 млрд євро.

Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у твітері.

Зазначається, що це допомога із загального пакета допомоги на 18 млрд євро.

Голова Єврокомісії наголосила, що підтримка Європи не лише допомагає Україні захищатися під час війни, а ще й ставить її на шлях до ЄС.

Дивіться відеоІван Марчук – визнаний за життя геній з Тернопільщини

«Сьогодні ми виплатили ще €1,5 млрд Україні. Наша підтримка допомагає Україні функціонувати, захищаючись. Вона також твердо ставить Україну на її шлях до ЄС, підтримуючи реформи – наприклад, ефективне управління та фінансову стабільність. Разом ми пишемо європейське  майбутнє України», — написала фон дер Ляєн.

Відзначимо, що у грудні 2022 року Рада ЄС ухвалила рішення про макрофінансову допомогу Україні на 2023 рік розміром 18 млрд євро. Згідно з повідомленням Ради ЄС, сума кредиту, який нададуть Україні 2023 року, становитиме 18 млрд євро з 10-річним пільговим періодом.

Нагадаємо, про те, що Євросоюз виділить Україні другий транш макрофінансової допомоги на 2023 рік, стало відомо на минулому тижні.

Також ми повідомляли, що Данія створює фонд для допомоги Україні з бюджетом $1 млрд.

Фото: english.almayadeen.net.

Читати далі

Економіка

Між портами Ізмаїла і Констанци запустили контейнерні перевезення

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Між румунським портом Констанца і українським портом в Ізмаїлі на Одещині запустили контейнерні перевезення.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці компанії Iteris LLC – freight forwarding company.

«Раді повідомити, що контейнерний фідер T-MOON, оператором якого є наша компанія, здійснив свій перший рейс до порту Ізмаїл», — йдеться у повідомленні компанії.

Зазначається, що тепер на регулярній основі (кругорейс 6-8 діб) судно доставлятиме контейнери різних ліній з порту Констанци до порту Ізмаїл і назад.

Читайте також: Протезування від А до Я. Що варто знати ветеранам та ветеранкам? Гайд від Доступно.UA

Ця опція має такі переваги:

  • контейнери слідують у режимі траншипента (немає необхідності оформляти у порту Констанца транзитні митні документи Т1),
  • відсутність очікування в портах та в заторах на кордоні,
  • можлива доставка залізницею з/до порту Ізмаїл (рішення для великих партій контейнерів без обмежень за вагою вантажу),
  • мінімальний ризик огляду вантажу на кордоні (тоді як до 50% контейнерів підпадають під огляд на кордоні з Румунією при авто-доставках).

Відзначимо, що раніше баржові контейнерні перевезення здійснювалися між румунським портом Констанца та українським портом Рені. Нині їх розширили і на порт Ізмаїл.

Нагадаємо, на Волині будують новий сухий порт для експорту агропродукції.

Раніше ми повідомляли, що зернову угоду щодо експорту української агропродукції продовжили на 4 місяці.

Фото: facebook.com/ITERISLLC.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство23 години тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Суспільство3 дні тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство3 дні тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...

Суспільство4 дні тому

«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Ким були ваші прадіди та прабабусі? А якщо зануритися в історію родини ще глибше та...