Економіка і бізнес
В Україні поступово відмовлятимуться від готівки
Національний банк і Кабмін взяли курс на економіку без паперових грошей (cashless economy). Поки плани, порівняно з країнами ЄС, здаються скромними – скоротити обсяг готівки до 9,5% ВВП до 2020-го, передає Бізнес UA.
Повне регулювання фінансової системи
“Готівкові гроші найчастіше працюють поза фінансовою системою. Це інструмент для корупції, тіньової економіки. Хабарі, зарплати неоформлених працівників – все платиться готівкою. Поки ситуація залишається плачевною. Якщо в розвинених країнах безготівковими розрахунками проходить 99% коштів, то в Україні поки що такі показники залишаються в далеких планах”, – ідеться в повідомленні.
Читайте також: ПриватБанк збільшив мережу POS-терміналів на 10%
Повноцінна безконтактна оплата всюди
Міністерство економрозвитку розробило проект постанови, який зобов’язує український бізнес впроваджувати електронні способи оплати. Насамперед це стосується тих, хто надає послуги або продає товари дистанційно (інтернет-магазини, сервісні служби і т. д.)
Всі вони зобов’язані надати клієнту можливість оплатити свої послуги онлайн. До літа 2019-го магазини, які продають побутову техніку з гарантією, зобов’язані встановити термінали.
До січня 2020-го термінали повинні встановити ті, хто заробляє на продажу автомобільного транспорту, а до літа наступного року, тобто вже через рік, це нововведення зачепить усіх суб’єктів підприємницької діяльності.
Читайте також: В Україні набирають популярність безконтактні платежі: їх кількість виросла в 90 разів
Нові гроші
Щоб скоротити кількість грошей в обороті, Нацбанк також розробив купюри і монети новим, більшим номіналом.
Наприклад, незабаром з’являться 10-гривневі “копійки”. Чим менше паперових грошей, тим менше витрат. У бізнесу зникне необхідність перевозити гроші, забезпечувати збереження каси, держава ж може розраховувати на детінізацію.
Крім того, Національному банку доведеться витрачати менше коштів на обслуговування старих та виробництво нових монет і паперових банкнот.
Читайте також: Україна серед світових лідерів за кількістю безконтактних платежів
Наші реалії
У минулому році, згідно з даними НБУ, 58% всіх доходів населення отримало в безготівковій формі. Але водночас тільки 18% доходу витратили за допомогою карток. Тобто левова частка українців, наприклад, отримавши зарплату, йде до банкомату, знімає гроші і витрачає їх.
У 2020-му обсяг готівки в економіці повинен становити 9,5%, тоді як у 2015-му було 14,3%.
Нагадаємо, економіка України, порівняно з 2017 роком, за 2018 рік зросла на 3,3%, що відповідає прогнозним параметрам і загальним орієнтирам розвитку України.
Економіка і бізнес
Українці знову можуть відкривати бізнес онлайн у рекордні строки — на порталі «Дія» відновили послугу автоматичної реєстрації фізичної особи-підприємця (ФОП).
Про це повідомив віцепремʼєр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Як відкрити ФОП
Щоб скористатися послугою, потрібно:
- Увійти на портал «Дія».
- Обрати розділ «Створення бізнесу».
- Натиснути «Автоматична реєстрація ФОП» і подати заяву.
Заяву заповнюють у зручній онлайн-формі та підписують електронним підписом. Далі система автоматично надсилає її до Єдиного державного реєстру (ЄДР).
Читати також: У «Дії» з’явилися фото та відео до штрафів автофіксації
Кібератака та захист даних
У грудні минулого року через масштабну кібератаку російських хакерів роботу державних реєстрів було тимчасово призупинено. Попри серйозність інциденту, витоку персональних даних вдалося уникнути.
Нагадаємо, що на платформі UNITED24 зібрали понад 588 тисяч доларів на генератори для шкіл.
Фото: Міністерство цифрової трансформації України.
Коментарі
Економіка і бізнес
Масштаб проєкту
- виробництво будівельних і металевих конструкцій;
- виробництво готових металевих виробів і електрообладнання;
- створення машин та іншої техніки;
- альтернативна енергетика;
- науково-технічні розробки;
- інформаційні та телекомунікаційні технології;
- виробництво харчових продуктів.
- звільнення від імпортного ПДВ і мита на обладнання, якщо аналогів в Україні немає;
- 10-річне звільнення від податку на прибуток із реінвестуванням у розвиток;
- можливість отримання пільг за місцевими податками.
Коментарі