

Суспільство
В Україні оголосили конкурс проєктів із розвитку безпеки в громадах
Громадська організація «Інститут миру і порозуміння» оголошує конкурс «Посилення потенціалу громад реалізовувати системні зміни у сфері безпеки, що пов’язані з особливими загрозами та потребами в умовах пандемії COVID-19».
Про це пише Гурт.
Кінцевий термін подання проєктних заявок – 20 березня 2021 року включно.
Метою конкурсу є розвиток потенціалу територіальних громад реалізовувати системні зміни у сфері безпеки та посилення спроможності реагувати на виклики, пов’язані з пандемією COVID-19 та особливими загрозами й потребами вразливих груп населення.
Конкурс проєктів проводиться ГО «Інститут миру і порозуміння» в рамках програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».
Про конкурс
У березні 2020 року Україна зіштовхнулася зі світовою пандемією коронавірусу COVID-19, що швидко розповсюджується та клінічно доведених високоефективних способів лікування і профілактики якого поки не існує.
У кризовій ситуації, за тимчасової відсутності державних політик та керівництв щодо реакції на пандемію, перший удар прийняли на себе заклади охорони здоров’я, правоохоронні структури, місцеві адміністрації та органи самоврядування в ОТГ. Протягом березня-липня ОТГ напрацьовували практики кризового управління і збереження рівня безпеки на місцях. Особливо незахищеними перед наслідками пандемії виявилися вразливі групи населення, які зіштовхнулися з найбільшими труднощами при отриманні базових адміністративних послуг та послуг охорони здоров’я.
З цією метою оголошує конкурс проєктів з розвитку безпеки в громадах за умов пандемії з фокусом на вразливих групах населення.
Що отримає громада?
Підтримка проекту зі зміцнення безпеки передбачає надання:
- фінансування на проєктні витрати
- навчання команди громади (проєкту) навичкам розвитку безпекових проєктів та розвитку потенціалу громади.
- підтримку та консультування у аналізі безпекових ризиків, розробці стратегії з безпеки, створенні системи моніторингу безпеки в громаді.
Розклад програми підтримки надання гранту:
- 20.03.2021 – закінчення прийому заявок
- 20.03-30.03 – відбір команд-переможців
- 30.03.2021 – оголошення переможців конкурсу безпекових проектів
- 30.03-10.04.2021 – сесія онлайн знайомства з командами проектів-переможців і консультантами ІМіП.
- 14-15.2021 – офлайн-тренінг з самофасилітації розбудови безпеки в громаді для громад-учасниць проекту. Тренінг відбуватиметься в Київській області з урахуванням всіх карантинних обмежень.
- травень – серпень 2021 – онлайн сесії супервізій і консультування громад з розвитку безпеки, менторська підтримка в реалізації безпекових проектів (3 онлайн-сесії для кожної громади)
- 3.09.2021 – Підсумковий онлайн-практикум “Безпека в громаді від “А” до “Я”
Умови конкурсу
- Тривалість проєкту: 5 місяців
- Термін реалізації проєктів: 1 квітня – 31 серпня 2021 року
- Учасниками конкурсу можуть бути зареєстровані в Україні громадські організації з міст, селищ, сіл та ОТГ на всій території України.
- Проєкт, який подається на конкурс, має бути спрямований на посилення безпеки в конкретній громаді, подолання наслідків пандемії та забезпечення доступу вразливих груп населення до сервісів з безпеки та охорони здоров’я.
- Організація, яка подається на конкурс, має забезпечити:
Читайте також: Матріархальна ОТГ: як живе громада, де правлять тільки жінки
А. Наявність мультидисциплінарної команди проєкту з громади (мінімум 5 осіб), що включає:
- представників структур ОТГ, відповідальних за безпеку (ОМС, поліція, ДНС тощо), які мають потенціал до розбудови безпеки на локальних рівнях
- представників національних і місцевих ГО та донорських організацій, які підтримують ОТГ
- представників інституцій громадянського суспільства та ГО, що працюють із вразливими групами населення та надають їм сервіси
- представників вразливих груп населення, що проживають в громадах
- суб’єктів національного та місцевого рівня, що відповідальні за забезпечення безпеки
- експерти галузей, дотичних до безпеки, які здатні випрацьовувати ефективні рішення щодо протидії безпековим загрозам та працювати в напрямку їх попередження та подолання
- громади України, які мають досвід реалізації ініціатив у сфері безпеки.
- громади України , які зацікавлені розвивати ініціативи у сфері безпеки.
В. Наявність в команді 1-2 потенційних фасилітаторів.
6. Оптимальна сума субгранту 140 000 – 280 000 грн. Максимальна сума субгранту 280 000 грн.
7. Детальний бюджет проєкту, що подається на конкурс, є обов’язковим (за посиланням)
8. Обов’язковим є включення в план проєкту розробки безпекової стратегії громади. Розподіл коштів субгранту: 10-15% йдуть на розробку стратегічного плану з безпеки з залученням експерта для супервізії і допомоги в процесі.
Для участі в конкурсі необхідно заповнити анкету за посиланням
Учасники, які успішно пройшли відбір, отримають повідомлення на електронну скриньку, вказану в анкеті.
У разі виникнення будь-яких додаткових питань звертайтесь до координаторки проєкту Ольги Корабльової за адресою [email protected]
Читайте також: Проєкт «не про жалість». Як працює інклюзивна кондитерська «ФіолЄтово»
Нагадаємо, підприємці дарують гранти екосвідомій молоді.
Як ми повідомляли раніше, Фонд родини Нечитайло оголоcив грант для соціальних підприємців.
Головне фото: vlasno.info.
Суспільство

11 червня 2025 року в Букінгемському палаці відбулася зустріч короля Великої Британії Чарльза ІІІ з керівницею Центру громадянських свобод Олександрою Матвійчук, яка отримувала Нобелівську премію миру.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці королівської родини.
Під час зустрічі обговорили виклики, з якими стикається українське громадянське суспільство під час війни, а також роль міжнародної підтримки у фіксації воєнних злочинів і відновленні справедливості.
Читайте також: У Празі на підтримку України встановили Дзвін Свободи, відлитий із російської зброї (ФОТО)
Центр громадянських свобод — українська правозахисна організація, яка з 2007 року займається захистом прав людини, розвитком демократії та підтримкою громадянського суспільства. 7 жовтня 2022 року центр став першим в історії України лавреатом Нобелівської премії миру.
Місією центру є просування цінностей прав людини, демократії та солідарності в Україні й світі заради реального утвердження принципу людської гідності.
Раніше правозахисниця Олександра Матвійчук стала лавреаткою премії «За правильний спосіб життя», також відомої як альтернативна Нобелівська премія.
Нагадаємо, що лавреати Нобелівської премії відвідали Київ і Харків задля підтримки українців.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка королівської родини
Суспільство

Напередодні річниці загибелі спецпризначенця Ігоря Замоцького з Кропивницького його родина, побратими та друзі здійснили сходження на Говерлу. Це була мрія Ігоря з дитинства, яку він не встиг реалізувати за життя.
Про це повідомили в «Суспільне Кропивницький».
Здійснення мрії захисника
Мати Ігоря Тетяна Замоцька розповіла про бажання свого сина:
«Батько його підняв на підвіконня й каже: “Дивись, он видно верхівку гори”. Назва гори — Говерла. А Ігор: “Я хочу на Говерлу, я хочу на Говерлу”. І батько йому пообіцяв: “Синку, коли підростеш, ти обов’язково піднімешся і, це буде твоя вершина”. Коли він підріс і став на захист України, ця мрія в нього залишилась».
Ідея піднятися на найвищу вершину України виникла у близьких, аби вшанувати пам’ять захисника. Разом з мамою, тіткою, сестрою, бойовими товаришами та друзями Ігоря вони встановили на вершині прапор зі світлиною військового та стрічками зі словами, які не встигли сказати за життя. Там також зʼявилася памʼятна табличка з QR-кодом, що веде на сторінку про Ігоря.
Читайте також: Звільнений з полону 24-річний боєць зняв свій портрет з Алеї зниклих безвісти на Буковині
Про Ігоря Замоцького
Ігор народився у 1997 році, служив у військах спецпризначення з 2016-го. З початком повномасштабного вторгнення був старшим оператором групи. У 2024 році йому посмертно присвоїли звання Героя України.
Він загинув 8 червня 2023 року під час бойового завдання на Донеччині, прикривши побратимів ціною власного життя. Йому було 25 років.
На його честь у Кропивницькому перейменували одну з вулиць, а 2 червня 2025 року встановили меморіальну дошку.



Нагадаємо, що підписники Лачена за пів дня зібрали на протез для бійця 3-ї ОШБр: «Моня» повертається у військо.
Фото: сайт «Суспільне Кропивницький»
Суспільство

Київська міська прокуратура домоглася повернення у комунальну власність садиби 1898 року на Вознесенському узвозі, 25–27. У її дворі розташовані Вознесенські печери — об’єкт археологічної спадщини, який у 2023 році додали до офіційного Переліку памʼяток міста Києва.
Про це повідомив активіст Дмитро Перов.
Ще у 2019 році приватна компанія оформила право власності на будівлю за «туалетною схемою». Після цього зареєструвала за собою земельну ділянку, площа якої вдесятеро перевищувала площу приміщення. Цю землю планували використати під нове будівництво.
Шевченківський суд скасував незаконну реєстрацію. Завдяки цьому ділянку з садибою та печерами повернули у власність громади міста.
Вознесенські печери є частиною одного з найбільших печерних комплексів Києва — як за кількістю підземних галерей, так і за їхньою загальною протяжністю.
Читайте також: На Подолі встановили нову мініскульптуру, присвячену київським торговцям: де шукати (ФОТО)




Нагадаємо, що фундаменти палацу Розумовського внесли до списку нерухомих пам’яток України.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Дмитра Перова