Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Pact Ukraine оголошує конкурс проєктів на підтримку жіночих правозахисних організацій

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міжнародна організація «Pact Ukraine» оголосила конкурс для коаліцій, створених місцевими жіночими правозахисними організаціями (МЖО).

Про це повідомили на сайті організації.

Про конкурс

Конкурс відбувається у рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», який впроваджується «Pact Ukraine» за підтримки Уряду Канади.

Напрямки та пріоритетні теми конкурсу включають:

  • підсилення місцевих рішень задля поліпшення доступу до послуг для жінок і дівчат;
  • просування ефективних стратегій соціальної згуртованості внутрішньо переміщених жінок та їхніх сімей у приймаючих громадах;
  • розробка місцевих та регіональних політик та заходів, спрямованих на підвищення економічної безпеки жінок;
  • посилення лідерства та участі жінок у прийнятті рішень на місцевому та регіональному рівнях.  

Хто може взяти участь

У конкурсі можуть взяти участь коаліції МЖО зі всієї України. Вона має складатись з однієї лідуючої організації та принаймні двох партнерських організацій. Лідуюча організація буде отримувати кошти і нести загальну відповідальність за реалізацію проєкту та звітність.

Перелік партнерських організацій та їхні обов’язки повинні бути прописані у проєктній заявці. Листи – зобов’язання від партнерських організацій мають бути включені до проєктної заявки.  

В першу чергу «Pact Ukraine» підтримає проєкти місцевих жіночих правозахисних організацій, спрямовані на:

  • покращення доступу до психосоціальних, медичних, адміністративних послуг, правової та інших видів допомоги для внутрішньо переміщених жінок і жінок у приймаючих громадах; 
  • розширення економічних прав і можливостей та фінансової безпеки жінок завдяки розвитку жіночого підприємництва та підвищення можливостей працевлаштування; 
  • сприяння соціальній згуртованості між внутрішньо переміщеними жінками і жінками у приймаючих громадах; формування жіночого лідерства та посилення участі жінок в розбудові миру та відновленні країни. 

Які умови

В умовах конкурсу прописані певні критерії відповідності, зокрема:

  • Юридично зареєстрована в Україні неприбуткова неполітична організація, очолювана жінкою, місією якої є боротьба з усіма формами дискримінації жінок та забезпечення рівних прав жінок та чоловіків у всіх сферах суспільства шляхом просування прав жінок (представляючи різні групи) як права людини; адвокація (від місцевої до міжнародної політики); просвіта та підвищення обізнаності; моніторинг дотримання прав жінок на основі міжнародних документів та національного законодавства і політик на його виконання; надання послуг жінкам та дівчатам. 
  • Гендерна рівність та права жінок мають бути основним напрямком діяльності організації, що відображається у її статутній документації та поточній діяльності.  
  • Визнаний досвід в створенні та координації мереж і коаліцій на (між)регіональному та місцевому рівнях та роботі з ширшим колом стейкхолдерів.  
  • Визнаний досвід в адвокації та просуванні ґендерної рівності та прав жінок на національному, регіональному та/або місцевому рівнях.  

Кожна заявка має містити адвокаційну діяльність як складову проєкту.  

Фінансування

Максимальне фінансування кожного окремого проєкту не має перевищувати суму 20 000 CAD (канадський долар). Бюджет окремого проєкту розраховується у американських доларах по курсу 1 USD= 1.28017 CAD.

Тривалість кожного гранту не повинна перевищувати 7 місяців. 

Як взяти участь

Для того, аби взяти участь у конкурсі, необхідно надіслати заявку на електронну адресу: [email protected]. У заголовку повідомлення потрібно вказати: Z4867/FR/CG3.   

Заявка має включати: 

  • аплікаційну форму; 
  • форму бюджету;
  • деталізацію бюджету;
  • положення про неприналежність;
  • листи-зобов’язання від партнерських організацій коаліції; 
  • статут організації  ;
  • свідоцтво, витяг чи виписка про державну реєстрацію організації;  
  • довідка про неприбутковість організацій; 
  • копію протоколу зборів, на яких обрано (переобрано) діючий керівний склад організації (раду директорів або правління організації), та копію наказу про його затвердження. 

Шаблони документів можна завантажити на сайті.

Усі матеріали та підтверджуючі документи мають подаватися українською мовою.   

Організатори, наголошують, що аплікаційна форма має містити підписаний відповідальною особою титульний аркуш з наступною інформацією: назва проєкту, назва організації, яка подає проєктну заявку, контактна особа організації: її ім’я, посада, адреса, телефон та електронна пошта. 

Описова частина проєктної заявки повинна бути в форматі MS Word, з одинарним відступом та не перевищувати 8 сторінок.  

Дедлайн

Заявки прийматимуть до 20 березня (до 18:00). Усі заявники отримають повідомлення про результати розгляду їхньої заявки письмово електронною поштою. 

Нагадаємо, Європейський Союз надасть 1500 грантів для українського малого та середнього бізнесу у межах програми «Єдиний ринок».

Фото: pactukraine.org.ua

Можливості

В Україні стартувала грантова програма для підприємств з прифронтових та деокупованих областей

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

EU4Business оголосила конкурс на грантову підтримку для українських малих та середніх підприємств з областей бойових дій.

Про це повідомляють на сайті Українського фонду стартапів.

Про програму

EU4Business – ініціатива Європейського Союзу, яка допомагає зростанню малих і середніх підприємств, зокрема надає додаткове фінансування та послуги з розвитку бізнесу, а також сприяє ефективному регулюванню підприємницької діяльності.

Грантовий конкурс створений у межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яка співфінансується Європейським Союзом та Урядом Німеччини. Партнером-виконавцем ініціативи є Український фонд стартапів.

Для кого

Подавати заявки можуть підприємства, які:

  • зареєстровані в таких областях України: Чернігівська, Сумська, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Донецька, Луганська, Одеська, Дніпропетровська, Полтавська, Кіровоградська та Київська області (місто Київ не бере участі);
  • не розміщені та не провадять свою господарську діяльність на тимчасово окупованій території України;
  • кінцеві бенефіціарні власники – виключно громадяни України;
  • не здійснюють діяльність або не має дочірніх підприємств у Росії, Білорусі та інших країнах, включених до санкційного списку; 
  • мають потенціал для швидкого розширення виробництва, що сприяє нормалізації місцевих економік, в яких вони ведуть свою діяльність;
  • не отримували грантів від GIZ або інших міжнародних організацій чи проєктів міжнародної технічної допомоги протягом останніх 24 місяців;
  • здійснюють діяльність за наступними напрямками: постачальники та/або виробники харчової продукції; галузі, які підтримують виробників/постачальників харчової продукції, такі як виробництво промислових холодильників або вентиляційних систем, виробництво машин або обладнання для виробництва продуктів харчування та напоїв;
  • чисельність працівників складає від 11 до 249 осіб на момент подання заявки.

Фінансування

Сума одного гранту – 10 000 євро. Всього планують надати 10 грантів.

Як взяти участь

Подати заявку можна на вебпорталі Фонду в розділі «Грантова програма для малого та середнього бізнесу».

Дедлайн

Дедлайн подачі заявки: 9 квітня 2023 року 23:59 включно.

Оголошення результатів конкурсного відбору очікується до кінця травня 2023 року.

Нагадаємо, Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) оголошує новий конкурс спрямований на громадські організації, які мають досвід практичної роботи із ВПО.

Крім того, Департамент гуманітарних та стабілізаційних операцій (COHS) оголошує новий конкурс проєктів, присвячених гуманітарним інноваціям.

Фото: usf.com.ua

Читати далі

Можливості

Українські громадські організації можуть отримати грант на суму до 1,5 млн грн. Які умови

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Громадська організація «ІСАР Єднання» оголошує грантовий конкурс «Дбаємо про тих, хто допомагає іншим» для українського громадського сектору.

Про це повідомляють на сайті ГО.

Про конкурс

Конкурс проводиться у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», який реалізовується «ІСАР Єднання» у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень та USAID.

Мета грантового конкурсу – надати базову підтримку для громадських організацій, які беруть участь у швидкому реагуванні на гуманітарну кризу та інші виклики, пов’язані з широкомасштабним вторгненням Росії у 2022 році.

«Наша ціль підтримати і подбати про організації, які працюють в гуманітарній сфері і допомагають людям в умовах війни», – кажуть організатори.

Для кого

До участі у конкурсі приймаються заявки, які відповідають таким критеріям:

  • організації, які офіційно зареєстровані відповідно до закону України «Про громадські об’єднання» або відповідно до закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»;
  • організації, які включені до «Реєстру неприбуткових організацій» та мають відповідну ознаку неприбутковості (виключно 0032, 0034, 0036, 0038, 0039 та 0048);
  • організації, які працюють у сфері гуманітарного реагування щонайменше 6 місяців.

Умови

У межах цього грантового конкурсу пріоритетними є такі сфери діяльності:

  • надання гуманітарної допомоги постраждалому від воєнних дій населенню, особливо вразливим групам як-то: люди та діти з інвалідністю, літні люди тощо;
  • евакуація цивільного населення з зон ведення бойових дій або окупації, організація та перевезення маломобільних людей з зон ведення бойових дій або окупації тощо;
  • послуги тимчасового проживання для ВПО, організація роботи прихистків та інших місць перебування переселенців;
  • діяльність волонтерських штабів/центрів, які акумулюють ресурси та спрямовують їх на необхідну підтримку потребуючих груп.

Фінансування

Грант очікується від 500-700 тис. грн до 1-1,5 млн грн. Ці суми можуть бути збільшені у разі обґрунтованої потреби.

Читайте також: Молодіжний бізнес в Україні може отримати грант на суму $10 тис. Які умови

Очікувана тривалість грантів та базової підтримки у межах цього конкурсу – до 12 місяців. 

Як взяти участь

Для того, щоб взяти участь потрібно зареєструватись на сайті ГО «ІСАР Єднання».

Дедлайн

Останній день подачі заявок: 19 квітня 2023 року 23:59. 

Нагадаємо, EU4Business оголосила конкурс на грантову підтримку для українських малих та середніх підприємств з областей бойових дій.

Крім того, Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) оголошує новий конкурс спрямований на громадські організації, які мають досвід практичної роботи із ВПО.

Фото: facebook.com/isar.ednannia

Читати далі

Можливості

Молодіжний бізнес в Україні може отримати грант на суму $10 тис. Які умови

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) оголошує грантовий конкурс на відбір 15 молодіжних бізнесів.

Про це повідомляють на сайті програми «Мріємо та діємо».

Про конкурс

В межах програми підтримки молодіжних підприємств «Мріємо та діємо», яка здійснюється IREX, у партнерстві з Making Cents International та ГО «Школа усвідомленого підприємництва» оголошують конкурс на відбір 15 молодіжних бізнесів для підтримки до умов діяльності під час війни.   

Зазначається, що в межах програми українські молодіжні бізнеси отримають експертну підтримку для розробки бізнес-плану (орієнтованого на відновлення й адаптацію підприємницької діяльності до умов війни), експертний супровід та матеріальну допомогу для реалізації своїх бізнес-цілей.  

IREX впроваджуватиме програму підтримки бізнесу у два етапи:

Перший етап – менторська підтримка бізнесів.

Учасники програми співпрацюватимуть з експертами та

  • отримають щонайменше 12 індивідуальних сесій менторського супроводу та щонайменше 8 індивідуальних сесій експертної підтримки;
  • розроблять деталізований бюджет та опис діяльності відповідно до розробленого бізнес-плану для отримання матеріальної підтримки та ведення господарської діяльності;
  • візьмуть участь в ознайомчій онлайн зустрічі, що буде організована у м. Києві для відібраних учасників програми.

Другий етап – фінансова підтримка бізнесів.

Заявник повинен буде надати детальний опис діяльності за розробленим бізнес-планом для отримання фінансової підтримки.

Для кого

IREX шукає молодіжні бізнеси з усіх регіонів України (окрім безпосередньої зони військових дій на сході). Для цієї програми молодіжний бізнес – це бізнес, який очолює молодь, у якому принаймні 50% засновників підприємства молодше 35 років і принаймні 50% керівництва компанії (або ключового персоналу) молодше 35 років. 

Умови

Учасники мають відповідати таким умовам конкурсу:

  • мати досвід підприємницької діяльності не менше одного року до моменту подачі заявки;
  • мати змогу долучатись до онлайн-зустрічей з менторами та експертами та приділяти цій діяльності 1-2 години на тиждень;
  • бути офіційно зареєстрованим в Україні і працювати відповідно до всіх чинних цивільних та податкових норм.

Фінансування

Сума фінансової підтримки складатиме приблизно 10 000 дол. на одного заявника. Залежно від запропонованої діяльності сума одного гранту може змінюватися.

IREX планує обрати до 15 бізнесів для надання такої підтримки.

Як взяти участь

Для участі у конкурсі, заявнику необхідно заповнити гугл-форму, та прикріпити всі зазначені документи.

Дедлайн

Подати заявку потрібно до 30 квітня 2023 року до 23:59 за київським часом.

Перший етап триватиме з травня до вересня 2023 р., другий – з вересня 2023 р. до лютого 2024 р.

Нагадаємо, 24 березня Український ветеранський фонд Мінветеранів починає відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто «Робити своє».

Крім того, українська IT-компанія Genesis запускає двомісячну онлайн-програму для ІТ-підприємців і С-level керівників.

Фото: pixabay.com

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Після перемоги на Україну чекає масштабна відбудова: окремих будинків, мікрорайонів, міст і навіть областей. Однак...

Суспільство5 днів тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство6 днів тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Суспільство1 тиждень тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...