Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

В Україні оголосили гранти на підвищення стійкості, інновацій та навчання

Опубліковано

Міжнародна організація Pact оголошує конкурс проектних заявок на фінансування в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!». Дедлайн – 4 вересня 2020 року.

Про це пише Гурт.

Зазначається, що конкурс оголошується як публічне повідомлення з метою забезпечення рівних можливостей у поданні заявок на фінансування для усіх зацікавлених громадських благодійних організацій, зареєстрованих в Україні.

Програма «Долучайся!» надаватиме підтримку через Стабілізаційний фонд, щоб посилити фінансову підтримку адвокаційної роботи організації громадянського суспільства через механізм, який може бути поширений та адаптований до відповідних місцевих умов. Фонд забезпечуватиме потреби, що виникли внаслідок безпрецедентного впливу пандемії COVID-19, водночас закладаючи основи для більш довготривалих механізмів підтримки адвокаційної роботи в Україні.

Мета

Загальною метою Стабілізаційного фонду є вирішення проблем врядування – в царині прозорості уряду та соціальної інклюзії на регіональному та місцевому рівнях – через підвищення організаційної стійкості і адаптивної здатності, інновації і навчання громад. 

Завдання

 • Підтримка стратегічного розвитку організацій у напрямку забезпечення можливості гнучко реагувати на непередбачувані події
 • Масштабування успішних пілотних проєктів, розпочатих у результаті адаптації до епідемії COVID-19.
 • Поглиблення організаційного навчання

Очікувані результати

 • Підвищення операційної стійкості
 • Підвищення фінансової стійкості
 • Підвищення рівня кризового лідерства, як зовнішнього, так і внутрішнього
 • Підвищення ступеню підзвітності керівництва рядовим членам суспільства щодо бенефіціарів/зацікавлених груп
 • Здійснення технологічного поступу
 • Сприяння розвитку четвертого сектору

Читайте такожНе малий, а винятковий бізнес: чому масштабування — погана ідея та який варіант кращий для крафтової справи

Критерії відповідності

 • Офіційно зареєстровані в Україні ОГС із стійкою організаційною структурою та операційною спроможністю, які працюють на обласному, районному або міському рівні;
 • Досвід консолідації та координації регіональних і місцевих мереж, охоплення громадян;
 • Досвід адвокації та просування демократичних реформ на регіональному та/або місцевому рівнях;
 • Досвід у здійсненні громадського нагляду та моніторингу демократичних реформ;
 • Номер DUNS (дев’ятизначний ідентифікаційний номер, необхідний для ведення усіх видів діяльності, пов’язаних із закупівлями). Номер DUNS не вимагається для подання заявки, однак вимагатиметься на етапі укладання договору про надання гранту;
 • Спроможність реалізувати проєкт у період з 1 жовтня 2020 р. до 30 червня 2021 р.

Обсяг фінансування

Pact має намір надати гранти загальною сумою в 150 тис. дол. на період до дев’яти місяців. Pact передбачає присудити успішним заявникам 4-6 грантів (середня сума гранту становитиме до 30 тис. дол. США).

Дата закінчення прийому проектних заявок

Заявки приймаються до 24:00 4 вересня 2020 р. на адресу ел. пошти grants.engage@pactworld.org. У темі повідомлення повинно бути зазначено «Заявка на конкурс P4767-2020-09».  Будь-яка заявка, одержана після вказаної вище дати й часу, може вважатися невідповідною умовам конкурсу. Pact не прийматиме заявки у паперовому вигляді.

Мінімальний прийнятний пакет документів по заявці повинен складатися з такого: (1) заявка, (2) бюджет, (3) описовий бюджет, (4) підтвердження юридичного статусу. Необхідні форми слід завантажити за посиланням

Очікувана дата присудження: 1 жовтня 2020 р.

Читайте такожВесело й корисно. ТОП-7 цікавих місць Київщини для відвідин з дітьми

Зверніть увагу!

 • У рамках цього конкурсу Pact не може надавати гранти комерційним організаціям, політичним партіям, урядовим організаціямі окремим особам.
 • Заявникам повідомлять про стан розгляду їхньої заявки письмово електронною поштою.
 • Рішення Програмного грантового комітету є остаточними і не підлягають перегляду.
 • Подані заявки не повертаються і не розглядаються повторно.
 • Неповні заявки не розглядатимуться.

Якщо виникли запитання

Просимо ознайомитися із повним текстом оголошення за посиланням, щоб знайти інформацію щодо визначення проблеми, на вирішення якої спрямований цей конкурс, прикладів можливих проектних заходів, якому типу ініціатив буде надано перевагу, географічного покриття, застережень, вимог до формату та змісту заявки, бюджету, процесу  та критеріїв оцінювання, умов майбутніх грантових договорів тощо.

Читайте такожЯк вигідно продавати в умовах карантину: 5 простих кроків

Нагадаємо, в Україні оголосили гранти на проведення заходів для дітей і молоді.

Як ми повідомляли раніше, оголосили гранти для подолання наслідків пандемії Covid-19 в Україні.

Головне фото: psychologies.today.

Економіка

На Хмельниччині відкрили для руху об’їзну дорогу-довгобуд із 16-річною історією

Опубліковано

На Хмельниччині завершили будівництво обходу м.Дунаївці на Хмельниччині та вже відкрили рух новою дорогою. Про це повідомляє пресслужба Укравтоддору.

Відтепер на дорозі Н-03 з Житомира до Чернівців для руху відкриті нові 7,72 км обходу міста Дунаївців. Три черги зведення об’їзної дороги затягнулося на довгих 16 років.

«Успішно завершили ще одну 16-річну історію будівництва – сьогодні відкрито рух об’їздом міста Дунаївці. У цьому році в рамках Великого будівництва Укравтодор будує десяток об’їзних міст ще більше 20 – ремонтуються. Робимо рух дорогами країни зручнішим та безпечнішим», –зазначили в Укравтодорі.

Читайте також: На Франківщині відкрили проїзд новим мостом через Дністер

Історія будівництва

Будівництво І черги обходу на ділянці дороги Т-23-08 Гуків – Дунаївці – Могилів-Подільський – державна дорога Н-03 Житомир – Чернівці було розпочато ще у далекому 2004 році і лише через чотири роки 2,7 км автодороги було завершено. Вартість робіт склала 21,5 млн. гривень.

До наступної ІІ черги, протяжністю 1,9 км, приступили у тому ж таки 2008, а ось закінчити вдалося аж за десять років – у 2018. Участь області в митному експерименті, коли частина коштів від перевиконання плану митних зборів направлялася на будівництво та ремонт доріг, дала можливість нарешті  завершити цю ділянку, вартість якої на той час склала 35 млн. гривень.

А цілковитого завершення об’єкта жителі міста Дунаївці дочекалися лише цього року – завдяки рекордному фінансуванню в рамках проєкту «Велике будівництво». На будівництво ІІІ черги обходу м. Дунаївці, протяжністю 3,12 км у 2020 році спрямовано 206 млн гривень.

Добудова цієї ділянки автошляху нарешті розвантажила рух містом, адже транзитний транспорт вже не їхатиме через його центр, де інтенсивність руху складає майже 10 тис. автомобілів за добу.

Чим цікава фінішна ділянка обходу?

На дорозі зведено дві транспортні розв’язки типу «коло» із сучасним освітленням, влаштовано зупинкові смуги, встановлено бар’єрне огородження. На окремих ділянках ще встановлюють нові дорожні знаки, влаштовують дорожню розмітку.

Перед введенням в експлуатацію майже 8 км обходу м. Дунаївці, оновили за технологією «Сларі-Сіл» верхній шар покриття на І черзі, який за багато років зазнав незначних руйнувань.

Всього в 2020 році Укравтодор ремонтує 66,5 км дороги Н-03 у Житомирській, Хмельницькій та Чернівецькій областях. Дорога протяжністю 350 км, виходить до кордону з Румунією.

Фото:

Читати далі

Економіка

В Україну прибув контейнерний поїзд з Китаю за новим маршрутом

Опубліковано

На станцію «Київ-Ліски» прибув перший контейнерний поїзд за новим маршрутом: Китай-Казахстан-Росія-Білорусь-Україна.

Про це повідомили у пресслужбі Укрзалізниці.

Зазначається, що у складі поїзда 41 контейнер із холодильним устаткуванням. Поїзд був у дорозі 19 діб. Тепер Укрзалізниця веде роботу щодо забезпечення курсування поїзда раз на тиждень, а згодом, за наявності достатнього вантажу, частоту курсування буде збільшено і відправлення відбуватиметься за чітким графіком.

Онлайн-сервіс замовлень

У компанії також планують розробити онлайн-сервіс, щоб саме через електронний майданчик клієнти могли замовити контейнерне місце у поїзді і оплатити послугу онлайн за аналогією придбання квитків на пасажирські поїзди.

Читайте також: Корисні ласощі: 8 українських брендів, від яких потече слинка

Контейнерні перевезення становлять 2,3 % у загальних обсягах перевезень вантажів залізничним транспортом України. Наразі територією України на регулярній основі курсує 36 контейнерних поїздів, організованих Укрзалізницею.

Довідка

Прямі контейнерні поїзди з Китаю до України територією чотирьох країн почали курсувати з 8 червня 2020 року. За цей час прибуло вже 13 поїздів.

Читайте такожДе купити український рюкзак? 7 наших крутих брендів

Нагадаємо, Україна планує збільшити агроекспорт у Китай.

Як ми повідомляли раніше, китайська компанія планує звести зерноперевантажувальний комплекс на Одещині.

Головне фото: uz.gov.ua.

Читати далі

Економіка

Харків отримав перший низькопідлоговий тролейбус «Богдан» (ФОТО)

Опубліковано

Харків отримав перший низькопідлоговий «Богдан» із 49-ти, закуплених за кредитні кошти від Європейського інвестиційного банку. Про це повідомляє пресслужба корпорації.

Як зазначається, покупка стала можливим завдяки участі Харкова у проекті «Міський громадський транспорт України» (UUPTP), що є рамковим кредитом від ЄІБ. В межах проекту місто отримало 10 млн євро кредиту на оновлення тролейбусного парку.

Харків є одним із 11-ти міст, де оновлюється рухомий склад завдяки залученим коштам від ЄІБ.Окрім кредиту ЄІБ на придбання нових тролейбусів, профінансована Європейським Союзом технічна підтримка (3.5 млн євро) у межах цього проекту допомагає Міністерству інфраструктури й містам-учасникам у впровадженні європейських стандартів для підтримки сталої міської мобільності.

Читайте також: Київ отримав 50 сучасних низькопідлогових автобусів (ФОТО)

Чим особливий тролейбус?

Тролейбус для Харкова виготовило дочірнє підприємство «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс». Згідно з графіком поставки, 49 одиниць тролейбусів прибуватимуть до Харкова до кінця 2021 року. Вся партія включатиме 12 двосекційних та 37 односекційних тролейбусів.

Також впровадження цього Проєкту є одним із головних кроків виконання Плану дій зі сталого енергетичного розвитку і клімату Харкова, покликаного до 2030 р. скоротити в місті викиди СО2 не менше ніж на 30%.

Фото: facebook.com/BogdanBusPlant

Читати далі

Економіка

Шість українських доріг зроблять приватними: що це означає

Опубліковано

В Україні планують запустити перші пілотні проєкти державно-приватного партнерства в автодорожній галузі, передавши в концесію шість автодоріг.

Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на “Інтерфакс-Україна”.

Які українські дороги можуть стати приватними?

Першими для реалізації ДПП будуть запропоновані:

– ділянка дороги М-03 від Борисполя до Полтави;

– ділянка дороги М-06 від Києва до Рівного;

– маршрут від Дніпра до Кривого Рогу і Миколаєва (М-04, Н-11);

– маршрут Ягодин – Ковель – Луцьк (М-07, М-19);

– маршрут Харків – Дніпро – Запоріжжя (М-29, M-04, M-18);

– ділянка дороги М-14 від Херсона до Миколаєва.

Що зміниться?

Приватний інвестор візьме на себе зобов’язання оновлювати і розвивати існуючу дорогу, а з Дорожнього фонду виділятимуться кошти на підтримку інвестора за умови дотримання ним усіх зобов’язань за якістю утримання дороги.

Замість справляння плати за проїзд планується, що інвестор буде заробляти за рахунок розвитку придорожньої інфраструктури: АЗС, закладів громадського харчування, рекламних площ і т.д.

Читайте також: На Миколаївщині побудували 66 км бетонної дороги (ФОТО)

У Мінінфраструктури припускають, що реалізація всієї програми дозволить в середньостроковій перспективі залучити понад 9 млрд доларів приватних інвестицій у відновлення і утримання більше 4500 кілометрів автомобільних доріг державного значення.

Презентувати першу програму державно-приватного партнерства в секторі автомобільних доріг планують в Києві 29 жовтня 2020 року.

А що таке концесія?

Концесія – це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об’єктів державної власності (таких як дороги, аеропорти, підприємства тощо) у тимчасове користування приватним підприємствам.

Для держави концесія цікава тим, що залучаються кошти приватної компанії, але держава зберігає контроль над самим об’єктом концесії. Також завдяки компанії-концесіонеру об’єкт може підвищити свою конкурентну спроможність і посилити якість послуг. 

Сам концесіонер отримує державні гарантії повернення значної частини тих коштів, які він вклав та розподіл ризиків.

У 2020 році в Україні вже почали передавати у концесію великі об’єкти — першим став Херсонський морський порт. Його отримала компанія «Рисоіл-Херсон», яка інвестує у розвиток порту близько 300 млн грн. Ще понад 18 млн грн буде вкладено в місцеву інфраструктуру, переконують в уряді. Пізніше порт «Ольвія» у Миколаєві теж передали у концесію.

Фото: cfts.org.ua

Читати далі
Суспільство55 хв. тому

Показали, як виглядатиме реконструйований стадіон “Старт” (ФОТО)

Суспільство1 годину тому

Вишивку «білим по білому» готують до включення у спадщину ЮНЕСКО

Суспільство2 години тому

На Закарпатті презентували «Середнянський замок»

Суспільство3 години тому

Купують і в Америці, і в ПАР. Як українські ляльки-мотанки підкорюють світ

Суспільство7 години тому

У Києві з’явився новенький затишний сквер (ФОТО)

Суспільство8 години тому

Підкорити небо: як на Вінниччині працює школа авіаторів (ВІДЕО)

Суспільство9 години тому

Дві дівчини навчили цілий будинок у Києві заробляти на сортуванні (ВІДЕО)

Суспільство10 години тому

Реконструюють найбільший притулок для тварин в Україні: як він виглядатиме

Суспільство11 години тому

Ще один повністю оновлений садочок відкрили на Одещині (ФОТО)

Суспільство12 години тому

На Вінниччині роблять чохли для ноутбуків на старовинних верстатах (ВІДЕО)

Економіка12 години тому

На Хмельниччині відкрили для руху об’їзну дорогу-довгобуд із 16-річною історією

Суспільство14 години тому

Меблі теслі з Кропивницького прикрашають оселі українських зірок (ВІДЕО)

Суспільство15 години тому

Сільрада на Закарпатті заборонила використання пластикових пакетів (ВІДЕО)

Технології16 години тому

В Україні випустили першу промислову партію паперу з опалого листя

Суспільство1 день тому

Завершується ремонт корабля Морської охорони «Крим»

Суспільство8 години тому

Підкорити небо: як на Вінниччині працює школа авіаторів (ВІДЕО)

Суспільство9 години тому

Дві дівчини навчили цілий будинок у Києві заробляти на сортуванні (ВІДЕО)

Суспільство12 години тому

На Вінниччині роблять чохли для ноутбуків на старовинних верстатах (ВІДЕО)

Суспільство15 години тому

Сільрада на Закарпатті заборонила використання пластикових пакетів (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Львівський дизайнер створює красу зі сміття (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Українці переробляють кавові стаканчики на устілки (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як українець автостопом доїхав до станції академіка Вернадського і чим там займався (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Майстер з Кіровоградщини створив повністю екологічний перший український веломобіль (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як киянин почав виробляти сидр і перетворив хобі на успішний бізнес

Суспільство3 тижні тому

Як українка заснувала бізнес через суперечку з чоловіком (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як український бізнес піклується про країну (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

У дитячу лікарню Львова завітали супергерої (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Бабуся влаштовує пенсіонерів на роботу нянями (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Два товариші на Львівщині випустили лінійку різнокольорових томатних соків (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

Як волонтер самотужки перетворив село на казку (ВІДЕО)

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.