Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Весело й корисно. ТОП-7 цікавих місць Київщини для відвідин з дітьми

Опубліковано

Ще не придумали, як провести вихідні з дітьми приємно і з користю? Читайте і зберігайте цю підбірку місць поблизу Києва, які зроблять ваш вікенд незабутнім та подарують багато емоцій не лише вам, а й вашим дітям. 

Парк «Київська Русь»

Центр культури і історії, архітектурні види якого вражають. На території можна побачити оборонну стіну, в’їзні ворота з двома вежами, місце проведення богатирських змагань, табір вікінгів, кочівників, помешкання киян XI-XII століть. Головним об’єктом комплексу є дитинець-кремль Давнього Києва, масштаби якого відтворено у справжніх розмірах. Цей музей просто неба є також зоною відпочинку, де можна влаштувати смачний перекус.

Як доїхати? Обухівський район, село Копачів. Потрібно обрати дорогу через Обухів, проїхати Обухівське РУ ГУ МВД. Перед Універмагом повернути праворуч (вказівкою на Васильків), а за зупинкою «Парк» повернути ліворуч і рухатись до зупинки транспорту «Шевченково». Там повернути праворуч, виїхати на Копачів й за вказівками на дорозі приїхати в парк.

Печера Геонавт

Печера Геонавт

Найбільша і єдина печера Київської області розташована поблизу села Ходосівка і простягається довжиною 60 метрів. Печера природного походження і сформувалась внаслідок впливу води. Природне творіння має два зали. Перший великий за розмірами і має два тунелі, переміщатися якими буде легко і вільно. Інший — менший, й діставшись до нього доведеться рухатися навприсядки. На стінах печери є барельєфи, які досліджують вчені.

Як доїхати? Зі станції метро “Либідська” маршруткою №738.

Добропарк

Унікальна місцевість площею 300 га, де весною розквітло більше мільйона різних тюльпанів. В літній час тут цвіте лавандове поле, яке ретельно висадили вчені. Незабаром з’явиться долина гортензій, а в майбутньому розквітнуть сакури і груші. Приємним бонусом парку є можливість посадити на території дерево і отримати безстроковий безкоштовний вхід на територію.

Як доїхати? З Києва в «Добропарк» можна доїхати маршрутними таксі №375, №771 і №373. На машині з Києва потрібно їхати Житомирською трасою Е40 зі Святошинського району повз сіл Чайки, Стоянка, Капітанівка, Мила, Гурівщина, Мрія, Гурівщина, Бузова, Березівка, Северинівка до села Мотижин.

Бананова ферма в Рожнах

Власник бананової ферми під Києвом Анатолій Патій. Фото: seeds.org.ua

Тропіки! Саме на цій фермі може скластись враження, наче ви потрапили в екзотичні ліси Африки. Кількість рослин на метр квадратний просто зашкалює. Тут вирощують не тільки банани, а й каву, інжир, ананаси, різні види мандаринів, фейхоа, лимони і навіть гранати. Загальна кількість сортів тропічних рослин перевищує 50. Господар ферми залюбки влаштує екскурсію, під час якої можна поласувати плодами і придбати дерева.

Як доїхати? Броварський район, село Рожни, провулок Травневий, 70. Можна їхати поїздом. У 25 км від села є залізнична станція «Бровари». Від неї в Рожни можна добратися рейсовими автобусами. Від Києва сюди ведуть автодороги М01, Е95, Р69, Т1008, Т1034.

Ферма Кійловська Асканія

Ця ферма-заповідник зі всіх сторін оточена лісами. Тут мешкає понад 30 видів тварин: страуси, павичі, коні, різнопородисті свині, лебеді, дикі качки, цесарки, фазани, камерунські кози, кролики. На території панує особлива спокійна атмосфера, оскільки до цивілізації далеко. Гостям ферми пропонують покататися верхи на конях, помилуватися пейзажем та сфотографуватися з тваринами.

Як доїхати? «Кійловская Асканія» розташована в невеликому поселенні Кийлів Бориспільського району на вулиці Лісова, 6. Селище розміщене неподалік Борисполя, звідки можна доїхати автобусами, таксі або власним транспортом.

Забір’я

Село Забір’я на Київщині. Фото: zabirya.com.ua

Село на Київщині з чистими і прозорими озерами, свіжим повітрям і мальовничими краєвидами навколо. Ідеальне місце для сімейного відпочинку, адже тут ви можете поплавати, позасмагати, збудувати разом з дітьми піщані замки, влаштувати пікнік в альтанці поблизу соснового лісу і приготувати рибу, власноруч спійману в озері поряд. 

Як доїхати? Власним авто – трасою E95. Також можна від станції метро «Житомирська» доїхати до Боярки на маршрутках № 720 та 369, а звідти до с. Забір’я.

Колишня садиба Хоєцьких

Ця велична споруда приваблює туристів своїми архітектурними особливостями — схожа на середньовічний палац з численними клумбами квітів навколо. Всередині будівлі проведені ремонтно-реставраційні роботи, тому ви зможете без проблем погуляти і оглянути приміщення. 

На території садиби є міні-зоопарк з павичами та страусами, які вільно бігають на просторах двору. Якщо є бажання, можна провести час у альтанках для відпочинку чи погуляти стежками навколо території. 

Як доїхати? Доїхати до с.Томашівки, де розташована садиба можна автобусами із Фастова, або ж маршрутками Київ-Дідівщина від метро “Нивки”. 

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі