Суспільство
В Україні модернізують радіолокаційну станцію
Україна модернізує надгоризонтну радіолокаційну станцію «Дніпро». Про це повідомляє Український мілітарний портал.
“Радіолокаційна станція 5Н86, також відома як надгоризонтна РЛС “Дніпро”, Західного центру радіотехнічного спостереження продовжить модернізацію – Національний центр управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ) замовив послуги з виконання ряду науково-дослідних робіт (НДР)”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що створення програмного комплексу управління РЛС 5Н86 та обробки радіолокаційної інформації робитимуть задля підвищення точності оцінювання параметрів траєкторій балістичних цілей та елементів орбіт космічних об’єктів і забезпечення економії електроенергії.
Читайте також: ЗСУ достроково отримали нову партію ракет “Вільха”
Що планують зробити?
Роботи ґрунтуватимуться на раніше проведеній дослідно-конструкторській роботі “Створення програмного комплексу управління радіолокаційної станції 5Н86 та обробки радіолокаційної інформації на сучасній елементній базі” шифр “Керування-ЕУМ”.
Серед замовлених робіт:
• дослідно-конструкторська “Модернізація РЛС 5Н86. Впровадження програмно-технічного комплексу управління та обробки радіолокаційної інформації РЛС 5Н86”, шифр “Керування-ЕУМ-М”
• науково-дослідна “Науково-технічне обґрунтування напрямів створення автоматизованої системи управління мережею оптичних засобів спостереження за навколоземним космічним простором”, шифр “Управління-ОЗС”
• науково-дослідна “Розробка пропозицій та науково-технічне обґрунтування напрямів модернізації РЛС 5Н86”, шифр “Модернізація – РЛС”
Перша робота стане продовженням проведених у 2019 році НДР “Науково-технічне обґрунтування напрямів модернізації приймально-вимірювальної та передавальної апаратури РЛС 5Н86”, шифр “Модернізація-А” реєстраційний номер 0119 U 003102 та дослідно-конструкторська робота “Створення програмно-технічного комплексу управління та обробки радіолокаційної інформації РЛС 5Н86” шифр: “Керування-ЕУМ-А” реєстраційний номер 0119 U 0019222.
Суспільство
У Вірнопіллі не було жодного вцілілого будинку
«Ніхто з нас і подумати не міг, що росіяни підійдуть так близько. Тоді був сильний мороз, зникли світло та газ, тому люди сходилися й разом готували їжу, а коли обстрілювали — ховалися у власні підвали чи в школі. Коли з’явилася артилерія, вирішили виїжджати з села», — пригадує Ольга Сускова, яка працює старостою Вірнопільського старостинського округу з січня 2024 року.
Залишилося лише 135 людей
«Нам повністю відновили електропостачання, а також підвели газ до тих будинків, де зараз живуть люди. Уже 20 будинків у селі нам відбудували за програмою “єВідновлення”. Багато людей хочуть повернутися додому».
Замість зруйнованої амбулаторії — мобільна аптека
«Не всі люди можуть поїхати до міста, не всі мають автомобіль, а літнім бабусям складно їздити навіть автобусом. Тому ці аптеки стали знахідкою для нас, бо тут великий асортимент ліків: від тиску, застуди та різних хвороб. До цієї аптеки завжди приходить десяток людей».
Їдуть у найвіддаленіші села, попри небезпеку
«У нас досі є проблеми зі зв’язком та інтернетом, тому навіть складно викликати швидку допомогу, якщо комусь погано. Ми дуже раді, що тепер в село приїжджає аптека», — ділиться Лариса.
«Я вже знаю багатьох бабусь і дідусів по іменах. І коли вони кажуть: “Дякуємо, ці ліки мені допомогли” — це найкраща для мене подяка».
Коментарі
Суспільство
Про проєкт
- Житловий блок — призначений для чотирьох працівників пекарні, які наразі проживають у неприйнятних умовах.
- лекційну залу для освітніх заходів, майстер-класів та зустрічей у межах Академії супроводжуючих, де навчатимуть соціальних терапевтів;
- кінотеатр і простір для відпочинку, де можна буде дивитися фільми, обговорювати їх і просто спілкуватися за чашкою чаю.
Коментарі